Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ένστικτο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Vishal, στις 25 Ιουνίου 2009.

?

Ποιό ζευγάρι μάτια ανήκουν σε υποτακτικό?

  1. Α.Μ 1

    4,3%
  2. Α.Μ 2

    17,4%
  3. Α.Μ 3

    69,6%
  4. Γ.Μ 1

    43,5%
  5. Γ.Μ 2

    52,2%
  6. Γ.Μ 3

    17,4%
Multiple votes are allowed.
  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Το συγκεκριμένο βιβλίο το γνωρίζω αλλά δεν το έχω διαβάσει.. Θα το κάνω όμως μιας και αρέσκομαι πολύ σε τέτοιου είδους αναγνώσματα.  
    Αχα! Τώρα εξηγούνται όλα.. Είναι που προτιμώ το κρεβάτι περισσότερο από την κουνιστή μου πολυθρόνα δίπλα στο παράθυρο..  
     
  2. Vishal

    Vishal Regular Member

    Η αλήθεια είναι πώς βιάστηκα επειδή έβλεπα ότι το θέμα μου δεν είχε και τόσο απήχηση τελικα αλλά ήθελα να αποδείξω σαν οπαδός της φυσιογνωμικής ότι συνήθως βγάζουμε συμπεράσματα απο την φάτσα του αλλουνού/ης, είμαι σίγουρος οτι και εσύ έχεις πέσει σε αυτήν την "παγίδα".
    Τώρα για αυτό που είπες με το ήρεμο πρόσωπο, φυσικά και υσχύει γιατί και εγώ έχω ήρεμο πρόσωπο και ξεγελάω όσους με γνωρίζουν εκ πρώτης όψεως αλλά... 
    Θέλω να περάσω ολόκληρα πρόσωπα αλλά με εμποδίζει το νομικό κομμάτι όποτε ψάχνω να βρώ τρόπο να το καταφέρω χωρίς να αλλοιώσω τα χαρακτηριστικά τους ίσως με την χρήση κάποιου 3d προγράμματος να το πετύχω και να πάρεις μέρος σε μια πιό ενδιαφέρουσα ψηφοφορία. Αυτά!  
     
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Kάτι που ξέχασα νωρίτερα.. Οι φώτος με τα μάτια,σε τι στιγμή είναι τραβηγμένες; Θέλω να πω..είναι από κάποιο σέσσιον ή είναι απλές φωτογραφίες πορτραίτο; Καταλαβαίνεις πως αν είναι απο σέσσιον,είναι πολύ λογικό να "φωτογραφίζεται" το στάτους του καθένα,στο βλέμμα του. Σε μια bdsm σκηνή,μπορώ και γω να καταλαβω ποιος είναι τι,κοιτώντας μόνο τα μάτια.
    Αναφορικά με την δεύτερη περίπτωση,καταλαβαίνεις πως τα πράγματα περιπλέκονται λίγο,μιας και οι δυο μας συμφωνούμε πως,τα χαρακτηριστικά του προσώπου μας,συχνά ξεγελούν..
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Το ένστικτο

    Οι λοιποί των φωτογραφιών τι είναι?
     
  5. Vishal

    Vishal Regular Member

    Re: Απάντηση: Το ένστικτο

    Κυρίαρχοι.

    Lady_Dementia είναι απλές φωτογραφίες πορτραίτο αλλά για site bdsm περιεχομένου όποτε λογικά είχαν στο μυαλό τους σκηνικά και ίσως να πήραν και την έκφραση.
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Σαν ερευνητής όμως αγαπητότατε, θα έπρεπε να γνωρίζεις σε τι κατάσταση βρίσκονται, ώστε να μπορέσεις να βγάλεις (σχετικά πιο) ασφαλή συμπεράσματα.
    Διαφορετικά, μπορεί κάποιος που θα χαρακτηρίσει τον Κ της παρέας ως μη-Κ,να έχει κατά μια έννοια δίκιο, αν η φωτογραφία είναι τραβηγμένη σε στιγμή ηρεμίας.
    Αν και συμφωνώ με αυτό που λέτε, οτι είτε σε στιγμή ηρεμίας, είτε πάνω στην δράση, οι εκφράσεις του προσώπου δεν είναι απαραίτητα αυτές που έχουμε εμείς φανταστεί και καταχωρίσει ως αντίστοιχες προς κάθε δράση και αντίδραση.
    Μπορεί ένας Κ να έχει ήρεμα και απαλά χαρακτηριστικά προσώπου κατά την διάρκεια της δράσης, μια υ να μην δείχνει την ένταση του πόνου στο πρόσωπό της κλπ.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Καλό ξεκίνημα αλλά όχι συνέχεια. Διάβασε τους
    ΟΙ ΑΓΝΟΗΜΕΝΟΙ
    (The Ignored)
    Bentey Little

    ...τρομακτικό δίχως ούτε μία σταγόνα αίμα να πέφτει και σε προβληματίζει περισσότερο για το "φαίνεσθαι" .
     
  8. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Μάλιστα. Εκεί ακριβώς ήθελα να καταλήξω και εγώ.. Πρόκειται για ανθρώπους που "στήθηκαν" να φωτογραφηθούν για συγκεκριμένους σκοπούς και επομένως αυτούς τους σκοπούς πρέπει να εξυπηρετούν.

    Θα ήταν ενδιαφέρον αν μπορούσες να διακρίνεις την υποτακτικότητα (ή μη) ενός (οποιουδήποτε) ατόμου,κοιτώντας τον -απλά- στα μάτια..
     
  9. Vishal

    Vishal Regular Member

    Στα μάτια λίγο δύσκολο αλλά ολόκληρο το πρόσωπο βγάζει κάτι πιστεύω...
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Δηλαδή,αν σου στείλω φωτογραφία μου,θα μπορέσεις να μου πεις αν είμαι υποτακτική η κυριαρχική;  
     
  11. Vishal

    Vishal Regular Member

    Δεν χρειάζετε, υπάρχουν και γραπτά στοιχεία στην περίπτωσή σου που σε φωτογραφίζουν!  
     
  12. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    ..για δείξε μου και τη φωτογραφία,να δω και γω!