Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το βάζω..δεν το βάζω.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 1 Ιουνίου 2007.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Κατά πόσο νομίζετε ότι σχετίζεται η έννοια της δυείσδυσης με αυτή της σχέσης M/s και τί θέση επέχει μέσα σε αυτήν ?
    Ακόμη πιστεύετε ότι ο ρόλος αυτής αν (υπάρχει) υφίσταται διαφοροποίηση αναλόγως της αναφοράς σε ετεροφυλικές ή ομοφυλικές σχέσεις ?

    Ευχαριστώ
     
  2. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Δεν έχει διαφορά από ετερόφυλα ή ομοφυλόφιλα ζευγάρια. Όταν τέτοιου τύπου επαφή γίνεται μέσα στα πλαίσια της χρήσης του σκλάβου ώστε να εξευτελιστεί ο σκλάβος ή να του γίνει κατανοητό ότι ανήκει εξ` ολοκλήρου στον Αφέντη του και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μεταξύ άλλων και ως sex-toy, τότε δεν πιστεύω κατά την ταπεινή μου άποψη ότι αυτό λειτουργεί ως βαρίδι σε κάτι που το θέτουμε ως BDSM.
    Όμως όταν λειτουργεί ώς επιστέγασμα κάθε επαφής, όπως σχεδόν κάθε τούρτα έχει το κερασάκι της, όταν γίνεται αυτοσκοπός και αναμενόμενο τότε το όλο θέμα δεν έχει διαφορά από τα vanillia προ ερωτικά παιχνίδια όποτε δεν έχει καμία σχέση με BDSM... ( Aν και αυτές οι απόψεις, κατά μεγάλο μέρος τους, ανήκουν σε άλλον θεωρώ ότι εκφράζουν και εμένα.)



    *( Όπου σκλάβος διαβάστε σκλάβος/σκλάβα)
     
  3. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Το βάζω..δεν το βάζω.

    Είσαι και... μαρτυριάρης!!!   
     
  4. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Είχα πάρει άδεια από τον Αφέντη, φίλε μου Dentman, αλλά όπως ξέρεις πρέπει πάντα να αναφέρουμε τις πηγές Μ/μας  
     
  5. sw

    sw

    Θεωρω πως οι Μ/ς σχεσεις ειναι ερωτικες σεξουαλικες σχεσεις.Κατω απο αυτο το πρισμα νομιζω πως η δυεισδυση ειναι αναποσπαστο μερος τους.Δεν εχω γνωρισει ς που να μην επιθυμει παθητικο ρολο. Πιστευω πως στη σχεση Μ/ς οταν ειναι " straight" και ο ς υποχρεωνεται σε ομοφιλοφιλικη πραξη μπαινει σε μια διαδικασια εξευτελισμου και συνειδητοποιησης της θεσης του σε σχεση με την "straight" φυση του και η ηδονη ερχεται απο αυτην ακριβως την εγκεφαλικη διεργασια (αναλογα με τα ορια του καθε ζευγαριου).Αν ειναι Μ/ς ομοφιλοφιλικη σχεση τοτε ο ς σε πολλες περιπτωσεις βιωνει την δυεισδυση σαν φυσιολογικη σωματικη πραξη ηδονης.
     
  6. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Το βάζω..δεν το βάζω.


    Στο χουμε πει. Εσυ συγκεκριμενα εισαι Dom απο και κατα φυση. Οπως σου εχω πει και οτι το υπεραναλυεις (κατα τη γνωμη μου). Δηλαδη αν σου ρθει δε θα το βαλεις? Θα κατσεις να την/τον κοιτας και θα το αναλυεις? Ε τοτε παρε και κανα διεγερτικο για να μη σε προδωσει οταν θα το κουβεντιαζετε!

    Αλλωστε ειναι οπως πολυ σωστα υπογραφεις

    "Όλες οι διαπροσωπικές σχέσεις είναι σχέσεις εξουσίας."
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Εφοσον μιλαμε για εγκεφαλικο παιχνιδι, η δυεισδυση μπορει να μεταφραστει στο μυαλο του ''υπο'' οπως θελει ο Αφεντης/ντρα. Αν ειναι για εξευτελισμο και μονο το κανουμε σχεδον παντα και σε σημειο να ταπεινωθει και να εξευτελιστει ο/η ''υπο''. Αν το κανουμε καθαρα για ηδονιστικους λογους τοτε προσπαθουμε να το προσφερουμε οσο γινεται λιγοτερο ωστε να υπαρχει παντα η εντονη επιθυμια μια και αυτος ειναι και ο αντικειμενικος σκοπος ...
     
  8. gaby

    gaby Guest

    άλλες απόψεις;
     
    Last edited by a moderator: 5 Ιουνίου 2007
  9. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Εξαρτάται Sudden μου...δυστυχώς πρέπει να το πω!!!

    Εξαρτάται απο το τι βάζεις και πώς το βάζεις !!!

      ​


    (αν χρειάζεστε διευκρινήσεις θα προσπαθήσω να είμαι αναλυτικοτερη, αλλα νομίζω ότι όλοι καταλαβαίνουν   )
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Ευτυχώς που έχω κι εσένα βρε tangerine να μου υπενθυμίζεις τα κακώς κείμενά μου. Αλλά μιας και σου έχω υποσχεθεί να παραστείς σε κάποιο από τα επόμενα sessions θα σου έλεγα το εξής.
    Πρόσεξε μη βρεθείς σε λάθος θέση γιατί τότε να είσαι σίγουρος ότι δε θα κάτσω να το αναλύσω καθόλου.  (μάκια)

    Εαν θέλεις τώρα μπορείς να μας πεις και για τον εαυτό σου.Και μην ανησυχείς , θα σου πω κι εγώ για μένα.

    Ενδιαφέρουσα άποψη MPslave , αλλά γιατί λες "δυστυχώς" ?

    Να καταλάβω δηλαδή ότι θεωρείς τη σεξουαλική δυείσδυση άκρως συνυφασμένη με την έννοια της M/s σχέσης , με την απουσία της να απορέει καθαρά από την ύπαρξη προβλημάτων είτε μεγέθους είτε τεχνικής ?
    Αποτελεί ορόσημο για σένα ? Την πλήρωση της υποταγής σου ? Ή μήπως κάτι άλλο.
    Θα ήθελα να διευκρίνιζες λίγο τα πράγματα.Ευχαριστώ.
     
  11. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Το βάζω..δεν το βάζω.

     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Χμμ!Μιλαμε αφου λεμε δυεισδηση για μια ολοκληρωμενη σεξουαλικη επαφη αναμεσα στο κυριαρχο και το υποταγμενο.
    Ας κατσουμε και ας αναλογιστουμε! Εαν εκραγει ο σκλαβος μου θα ακουσω την εκρηξη μετα απο ενα μηνα.Τοσο με ενδιαφερει!
    Και παντως για να τον εξευτελισω περισσοτερο θα εβαζα εναν αλλο σκλαβο να τον "πηδηξει" δεμενο και φιμωμενο ενω αδιαφορα θα εβαφα τα νυχια μου πινοντας τον καφε μου.
    Και αν μπορουσαν ας εφερναν αντιρρηση! Αλλωστε πως θα μπορουσαν φιμωμενοι και οι δυο!