Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το κακό που προκαλούν οι " γιαλαντζί Κυρίαρχοι άνδρες "

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Master-Yoda, στις 5 Φεβρουαρίου 2019.

  1. tithon

    tithon Contributor

    αν βρεθεί στην ανάγκη να κρύβει, βρίσκεται ήδη σε πολύ δύσκολη θέση, γιά την θέση του. αν δίνει λογαριασμό, επίσης.
     
  2. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Διαχρονικα οι αυτοκλητοι σωτηρες ζεχνουν μικροαστικη ηθικη με την ακατασχετη ηθικολογια τους ( αφορα το εναρκτηριο ποστ)
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φιλος φιλου ο Γαδαρος, βαρανε το σαμαρι.
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αδικα χολοσκατε. Φροντιζει το Συμπαν, ο γιαλατζι Κ να βρισκει την γιαλατζι υ.

    Αν παρετε λιγο αποσταση θα δειτε, Οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος.
    Τα υπερλαμπρα ledακια αδειαζουν γρηγορα τη μπαταρια.  

    IQ test κανετε ή σας ενδιαφερει μονο η κουτσομπολιστικη γιαλατζοσυνη?
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019
  5. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Στο μόνο που θα διαφωνήσω είναι στο ότι το Κ δεν χρειάζεται να αναφέρει την ύπαρξη άλλων σχέσεων, και εξηγώ.
    Πιστεύω ότι είναι σημαντικό το υ να γνωρίζει εξ αρχής αν θέλει να μπει σε μια τέτοια σχέση η οχι.
    Πχ. Εγώ δεν θα έμπαινα ποτέ σε μια σχέση με παντρεμένο (ακόμα κι αν μου οριζόταν ότι ο γάμος του είναι προς διάλυση. Ναι αυτό το κομμάτι δεν με αφορά πραγματικά)
    Όμως θα ήθελα να μου αφήσει η έστω να μου επιτρέψει να έχω το δικαίωμα της επιλογής. Άλλωστε μιλάμε για μια σχέση πριν ξεκινήσει.
    Επίσης εγώ ειμαι ένα άτομο που έχω το ελάττωμα να μην ρωτάω. Θέλω να αφήσω στον άλλο τον χώρο και τον χρόνο να μου πει ότι θέλει που τον αφορά. (μερικές φορές οι υποψήφιοι σύντροφοι η φίλοι προσβάλλονται διότι πιστεύουν ότι η στάση μου αυτή διχνει αδιαφορία...)
    Αν όμως μου αποκρύψει την αλήθεια ια θυμώσω πολύ και θα φύγω από την σχέση.
    Πιστεύω ότι το να κρύβεις βασικά πράγματα για τον εαυτό σου από τον σύντροφό σου παραπέμπουν στην μη ειλικρίνεια, η όπως είπα πιο πάνω στην χειρηστικοτητα.

    *Ξερω ότι η απάντηση συνεχίζει να είναι οφ τοπικ αν χρειαστεί ας μετακινηθεί διοτι δεν ξερω πως να απαντω μεταφεροντας την απαντηση σε αλλο νημα
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019
  6. Master-Yoda

    Master-Yoda Αρχή άνδρα δείκνυσι

    Πάντα μου αρέσει να διαβάζω την οπτική σου γιατι Πάντα απαντάς στην ουσία του κειμένου ( το ονομάζω ακατάστατη γραφη τον δικό μου τρόπο έκφρασης   ) . Το φετιχιστής σαφώς και δεν σημαίνει by default επικίνδυνος ( προσπάθησα να το αναδιατυπώσω και πιο πάνω )

    Ανειλικρινής όμως και αναξιόπιστος ως προς τις προθέσεις του κυρίαρχος συνιστά για εμένα το γιαλαντζι  
    και για να το ντυσω και λίγο με την αστερόσκονη του χουμορ μου . ειναι άδικο να πας να δαγκώσεις το σαρμαδάκι και να σου βγαίνει γιαλαντζι ντολμας ( τουλαχιστον εμένα με αποκαρδιώνει   )
    Σε ευχαριστώ  
     
  7. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Δεν κατάλαβα, όλα τα γιαλαντζί ντολμαδάκια δεν δημιουργούν ζημιά;
     
  8. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    "Το πρόβλημα της Γραμματέως"

    Ο δημοσιογράφος Brian Christian και ο γνωστικός επιστήμονας Tom Griffiths, έχουν γράψει το βιβλίο "Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions" (Αλγόριθμοι στη ζωή: η υπολογιστική επιστήμη των ανθρώπινων αποφάσεων) στο οποίο διατυπώνουν τη θεωρία του "κανόνα του 37%".

    Σύμφωνα με αυτόν τον κανόνα, όταν βρίσκεσαι στο 37% του "δρόμου" προς την επίτευξη του όποιου στόχου έχει βάλει, τότε βρίσκεσαι στο σωστό σημείο για να πάρεις μεγάλες αποφάσεις. Αυτός ο κανόνας βασίζεται στη λογική πως αν διαλέξεις πιο νωρίς θα έχεις βιαστεί ή θα έχεις χάσει καλύτερες ευκαιρίες και πως αν περιμένεις περισσότερο για να αποφασίσεις τότε οι επιλογές σου θα περιοριστούν πάρα πολύ. Αυτή θεώρηση είναι γνωστή από τη δεκαετία του 60 ως "Το πρόβλημα της Γραμματέως" όπου έχεις να προσλάβεις μια νέα γραμματέα, έχεις πολλές υποψήφιες για μια μόνο θέση, με τις οποίες έχεις μόνο μία συνέντευξη και μια ευκαιρία να τις προσλάβεις (αν δεν τις προσλάβεις όταν κάνεις τη συνέντευξη αλλά τις προσεγγίσεις ξανά αργότερα μπορεί να έχουν βρει άλλη δουλειά). Στο πρόβλημα της γραμματέως οι προτεινόμενες λύσεις άλλαζαν ανάλογα με τον αριθμό των υποψηφίων, αλλά η λογική σε όλες τις απαντήσεις ήταν πως κάνεις τη πρώτη συνέντευξη, και τη δεύτερη. Αν η δεύτερη είναι καλύτερη από την πρώτη την προσλαμβάνεις, αλλιώς κάνεις και την τρίτη συνέντευξη, αλλά ποτέ δεν συνεχίζεις τις συνεντεύξεις μετά το μισό αριθμό των υποψήφιων γιατί μετά μειώνονται οι πιθανότητες να βρεις μια καλή γραμματέα.
    (*) https://www.cup.gr/book/i-algorithmiki-techni-ton-apofaseon/
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

     
    Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλες τις υποτακτικές. Οχι οτι δεν το γνωρίζουν οι έμπειροι Κ , - τουναντίον - αλλά για να γίνεται παιχνίδι στα ίσα και να εκλείψει η δικαιολογία που λές... 
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, δεν είναι. Οι επιλογές -γιατί επιλογή είναι να μπει σε τέτοιου είδους σχέση- κουβαλάνε μαζί τους και τις ευθύνες που τους αναλογούν.

    Όπως λέει και το άσμα:

    Sweet dreams are made of this
    and who am I to disagree?
    Travel the word and the seven seas
    and everybody is looking for something.

    Some of them want to use you

    Some of them want to be used by you
    Some of them want to abuse you
    Some of them want to be abused.

    Ο κόσμος είναι γεμάτος προθέσεις. Προσέχεις για να έχεις, τόσο απλά.
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    word alert! ,word alert!
    το κουβάλημα έχει αρνητικό πρόσημο παιδάκι μου, πρόσεχε τι λές, θες να 'χεις ντράβαλα; 
     
  12. Master-Yoda

    Master-Yoda Αρχή άνδρα δείκνυσι

    Άσμα . άλλα θέλω να κάνω μια ερώτηση. Αν κρύψεις τις προθέσεις σου σε ένα άτομο που πλησίασες , είτε καλές είτε κακές του δίνεις το δικαίωμα της επιλογής?
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019