Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το κοριτσι που καποτε ονομαζαν Atia...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος zou, στις 18 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    @madlene φυσιολογικο για ατομα τα οποια δεν εχουν πειθαρχεια.Δεν ειναι για ολους το bdsm και ειδικοτερα σε τετοια μορφη.Απλα μου γεννηθηκε μια ερωτηση.Εφοσον το βρηκες βαρετο γιατι συνεχισες την αναγνωση ?

    @Aldur keep in touch.Γινεται πιο ενδιαφερουσα
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Το κοριτσι που καποτε ονομαζαν Atia...

    Και ήταν ανάγκη να βγεις να το πεις;

    Δεν λες ότι σε έθιξε κάπου, ότι το βρήκες ανήθικο, βλαβερό, προσβλητικό ή κάτι τέτοιο που θα δικαιολογούσε ίσως το να το επικρίνεις δημόσια, αλλά ότι το βρήκες αδιάφορο και βαρετό. Είδες να ζητάει κάπου η callista τη γνώμη μας γιά το εάν γράφει καλά ή όχι; Ή μήπως νόμισες ότι αποτελεί το κείμενο συμμετοχή σε κάποιο διαγωνισμό λογοτεχνίας, κι εσύ είσαι μέλος της κριτικής επιτροπής;


    Γιατί τόση έλλειψη στοιχειώδους έστω ευγένειας, madlene;


     
  3. Μα η ερώτησή μου ήταν ακριβώς αυτή, αγαπητή Lady Dragon.

    Ρώτησα τι σχέση έχουν με το Gor οσα περιγράφονται, δηλαδή γιατί είναι gorean αυτή η ιστορία, τι την κάνει gorean;

    Μπορείς να απαντήσεις;

    Και μη θεωρηθεί οτι υποτιμώ την προσπάθεια ή τη ζέση της calista  
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Είμαι από τα άτομα που λένε ανοιχτά τη γνώμη τους σε πολλά θέματα. Όταν μία άποψη που εκφράζεται με βρίσκει αντίθετο μπαίνω στον κόπο να τη σχολιάσω, να αντιπροτείνω τη δική μου, να διαφωνήσω, καμιά φορά έντονα. Σπάνια, ως και ποτέ, δε μπαίνω στη λογική να πράξω το ίδιο σε λογοτεχνικά κείμενα ή προσωπικές ιστορίες. Αυτό σημαίνει πως όλα όσα γράφονται μ' αρέσουν; Φυσικά και όχι, όπως ο καθένας έτσι κι εγώ έχω αισθητικό κριτήριο. Άλλα κείμενα τα βρίσκω αξιόλογα κι άλλα όχι. Όταν όμως κάτι δε μ' αρέσει, δε θα μπω στον κόπο να το κατακρίνω, ή έστω, να εκφράσω την άποψή μου χρησιμοποιώντας χαρακτηρισμούς σαν αυτούς που ακούστηκαν. Πρώτον, γιατί σέβομαι τον κόπο αυτού που το έγραψε και δεύτερον γιατί δεν έχω τα φόντα να κρίνω ένα κείμενο που θα μπορούσε να θεωρηθεί λογοτεχνικό. Ούτε, φυσικά, θα μου άρεσε αν ποτέ γράψω κάτι τέτοιο να δω σχόλια του τύπου "είναι βαρετό", "αδιάφορο", θα προτιμούσα να κρατήσουν τις απόψεις τους για τον εαυτό τους. Ίσως εξαιτίας αυτού να μη γράφω.

    Θα ήθελα, λοιπόν, να ζητήσω από τη madlene, και όλους τους υπόλοιπους, ν' αφήσουν την κριτική με χαρακτηρισμούς για τα υπόλοιπα κομμάτια του forum. Αν θέλει κάποιος να διαφωνήσει, μπορεί να βρει τόσους άλλους λόγους να το κάνει. Ας μην πυροβολούμε όμως αυτούς που γράφουν κείμενα που κρίνονται τόσο για το περιεχόμενο όσο και για τον τρόπο γραφής τους. Άλλωστε, δεν κάνουμε διαγωνισμό λογοτεχνίας.
     
  5. engelsblood

    engelsblood Regular Member

    όπως και να'χει μην πτοείσαι και συνέχισέ το... 
     
  6. kardy_

    kardy_ Regular Member


    Φιλτατε.....
    Αν ησουν καποιος ανιδεος επι του θεματος θα καθομουν να σου εξηγησω τα περι Ubar,ka-la-na,τσουβαλια,καστρα,serving (δεν αναφερομαι καν στο μικρο κομματι της ιστοριας που εγραψα εγω φιλτατε Aldur ) και αλλα που διαβαζουμε μεσα στην ιστορια της αδελφης μου....
    επειδη ομως δεν εισαι ανιδεος ευελπιστω να δεχτεις την απαντηση μου αυτη :

    ειναι gorean επειδη αυτο ειναι η καλιστα και ο Απολυον......
    και συγκεκριμενα επειδη αυτο ειναι η καλιστα και επειδη αυτη η ιστορια ερχετε απο την καρδια μιας gorean σκλαβας.
    Μιας σκλαβας που το βιωνει στην πραγματικοτητα και την καθημερινοτητα της.


    Αν φυσικα δεν σε καλυπτει αυτο πολυ ευχαριστως να κατσω να σου αναλυσω και το τι ειναι το Gor αλλα και απο που βγαινει οτι αυτη η ιστορια ειναι Gorean...

     
     

  7. Μα φυσικά αυτό ήταν και ο πυρήνας της ερώτησής μου. Οπότε είμαι όλος αυτιά.

    Μπορείς λοιπόν να το κάνεις, είτε καθώς η calista γράφει την ιστορία της, είτε αφού τελειώσει.
     
  8. zou

    zou

    Απάντηση: Το κοριτσι που καποτε ονομαζαν Atia...

    Ευχαριστω ολους για τα καλα τους λογια.

    @Aldur.. κανω φιλοτιμες προσπαθειες να βγαλω μια αληθινη gorean ιστορια. Οσο αληθινη μπορει να ειναι στις μερες μας. Φυσικα και καταλαβαινεις οτι τα πραγματα δεν εγιναν ακριβως ετσι, αλλα προσπαθησα να τα αντιστοιχησω με την πραγματικοτητα.
     
  9. kardy_

    kardy_ Regular Member


    Αγαπητε...

    Θα μου επιτρεψεις να σου δωσω τις εξηγησεις αφου τελειωσει η ιστορια μιας και για την αδελφη μου αλλα και για τον Αδελφο μου αλλα και για εμενα εχει νοημα και σκοπο αυτη η ιστορια και το θεωρω καπως ασχημο να καταληξει το νημα σε κατι αλλο απο αυτο που ειναι ακομα κι αν εχει σχεση με αυτο.
    Αδυνατω δε να καταλαβω αν τελικα καταλαβαινεις πως η ιστορια ειναι gorean απλα θες να δεις ποσο ξερουμε εμεις η αν οντως αδυνατεις να το δεις.
    Επειδη γνωριζω πως εισαι γνωστης του Gor δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως ισχυει αλλα τοσο εγω(σε αυτο το μικρο κομματι που εγραψα) οσο και η αδελφη μου βαλαμε τον καλυτερο μας εαυτο...
    (εγω οφειλω να πω οχι τοσο λογο σκουριας...)
    ας μεινουμε λοιπον προς το παρων στην ιστορια και οι εξηγησεις και διευκρινισεις θα ακολουθησουν... 
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να εξηγηθει κατι και να διευκρινιστει.Οποιος θελει το διαβαζει οποιος θελει οχι και μενει εκει.Εξηγησεις δεν μπορει να δινει η callista οσο φερει το κολαρο μου.Οποτε οποιος θελει διευκρινισεις και εξηγησεις να απευθυνεται στον ιδιοκτητη της.Eυχαριστω και ευχομαι να μην υπαρξουν αλλα τετοια μεσα σε αυτο το νημα.Εχει αλλα να σκισετε.Και παλι ευχαριστω