Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το μαγικό λυχνάρι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Yiannis, στις 23 Ιουνίου 2007.

?

Αν ειχατε ενα μαγικο λυχναρι και 1 μονο ευχη..Ποια θα ήταν?

Poll closed 23 Ιουλίου 2007.
  1. Να ειμουν πλουσιοτερος/η απο τον Bill Gates

    1 vote(s)
    2,4%
  2. Να ειμουν αθανατος σαν τον High Lander

    6 vote(s)
    14,6%
  3. Να μπορουσα να διαβαζω τις σκεψεις οποιουδηποτε

    7 vote(s)
    17,1%
  4. Να ειμουν ο αόρατος ανθρωπος

    1 vote(s)
    2,4%
  5. Nα ειχα τον/την καλυτερη σκλαβο/σκλαβα

    1 vote(s)
    2,4%
  6. Να ειχα την/τον καλυτερη/ο Αφεντρα/Master.

    2 vote(s)
    4,9%
  7. Να ειχα παραπανω ευχες (Γιατι η απληστία μου δεν γνωριζει όρια)

    12 vote(s)
    29,3%
  8. Αγαπη και Ειρήνη στον κόσμο (Αυτο θα σας εκανε αυτοματα νικητη καλλιστείων)

    3 vote(s)
    7,3%
  9. Κατι αλλο το οποιο αναφερω σε post ποιο κατω.

    8 vote(s)
    19,5%
  1. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι


    Ακριβως αυτο! του συνχρονου πολιτισμου...η απληστεια σιγα σιγα αντικαθιστα το Ελληνικο ιδεωδη που ειναι ο μεσος ορος. Βεβαια παιρνη καποια χρονια απο τοτε.  

    Η απλήστεια εχη μπη για τα καλα στο πετσι μας, εμφυτη, δηθεν οτι αυτο ειναι και το ζητουμενο για μια καλυτερη ευκαιρια. Εχη γινη εμβλημα των "πετυχημενων".. η της επιτυχιας στις συχρονες κοινωνιες με τη διυσδησι και αλληλοεπιδρασι αγγλοσαξωνικων, μουσουλμανικων κουλτουρων, απο αλλους τοπους και απο αλλα μερη.

    Μπορουμε να συναντησουμε την απληστεια ως εμφυτο ιδιωμα του πορειας με μια αναδρομη στη Ιστορια απο τους Ατλαντες που δεν υπαρχουν τωρα, απο τον Μεγα Αλεξανδρο που δεν υπαρχη τωρα, απο Ρομυλο και την αυτοκρατορια του που δεν υπαρχη τωρα, απο τον Μωαμεθ και την αυτοκρατορια του που δεν υπαρχη τωρα, και τελος για να μην μακρυγορω απο το Χιτλερ και την αυτοκρατορια του που δεν υπαρχη τωρα ( εκτος απο τον Χαιριξ που ζη και βασιλευη ), και ολες μαζι καταληξαν να βρισκουνται εντος μηδενικης κλιμακας.

    Σκεπτομενος τα πιο πανω, θα συμφωνησω με τη MPslave που βλεπη την Υγεια σαν πολυποθητο, και θα προσθεσω ηεραρχικα την "καλη παρεα" που οπου και αν βρισκεται καποιος με αυτα τα δυο πολυποθητα αυξανη τις αρετες του, κινουμενως κατα μεσο ορο αναλογα των αρετων του και γινεται πλουσιος αποφευγοντας την απληστεια. Κατα τους Αρχαιους Ελληνες φιλοσοφους, πλουσιος ηταν αυτος που εχη τα μεσα να ξεπερναη τους οριζοντες της προσωπικοτητας και τις αναγκες του με τις αρετες του. Δηλαδη δεν μπορουσε να θεωρηθη καποιος πλουσιος αν ειχε πολλα λεφτα, τοτε θα ηταν πλουσιος μονο στα λεφτα, αλλα και καποιος αλλος που ηταν πλουσιος σε γνωσεις, γυναικιες, δοξα χωρις τους υπολοιπους παραγοντες διαβιωσις κλπ κλπ....

    Ετσι λοιπον εφοσον την υγεια την εχω μεχρι στιγμης εψηφισα μια καλη σκλαβα το 5, δηλαδη την καλη παρεα   ( για να μην φανη οτι γραφω ασχετα εκτος νηματος )  

    Υ.Γ προς αποφυγη παρεξηγησις το κινητρο του Μεγα Αλεξανδρου δεν ηταν η απληστεια, αλλα η εξερευνησι, και το κινητρο του Ρομυλου ηταν η πολι του φωτος και του δικαιου πολιτισμου. Και η δυο περιπτωσεις δεν επικεντρωθηκαν στο μεσο ορο.
     
    Last edited: 24 Ιουνίου 2007
  2. gaby

    gaby Guest

    Ευχαρίστως να σας δώσω λίγη πονηριά αν νιώθετε ότι σας λείπει Κύριε φον Κλαιστ  
    Από σας θα ήθελα να πάρω την ευχαρίστηση ότι περνάτε καλά, πόσο την δίνετε;
     
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    Να ειμουν αθανατος σαν τον High Lander!!!
    απο μωρο παιδι αυτο ηθελα...
    μετα ερχονται τα φραγκα.
    (αν δεν μπορουσα να γινω πλουσιος
    μες την αιωνιοτητα
    στο τελος θα μου εκοβα το κεφαλι...)
    :alien:
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Εξαιρετικό Μάστερ Perris, άφθαστο. Είστε εντελώς μαζοχιστής, το ξέρετε; 
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Τώρα το πήρα χαμπάρι αυτό, που το έχω το μυαλό μου η ανόητη;

    Κι εγώ θα ήθελα, πέρα φυσικά από το ΑΔΥΝΑΤΟΝ, ήγουν να μπορούσα να διατηρήσω την αφέλειά μου, την δυνατότητα να τσατίζω τον Heinrich μέχρι θανάτου. Μόνο και μόνο για να τον βλέπω να απομακρύνεται γυμνός, φορώντας μόνο το κουρελάκι του χιούμορ του 

    Κορμάρα!!!
     
  6. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Καλο poll! Μπραβο!

    Λοιπον διαλεξα να γινω Highlander γιατι η εμπειρια τοσων πολλων χρονων ζωης μπορει να μου προσφερει:

    1. Πλουτη
    2. Εμπειρια ωστε να μπορουσα να διαβαζω τις σκεψεις οποιουδηποτε
    3. Τον καλυτερο παρτενερ
    4. Και πολλα ακομα

    Σχετικα με το εαν θα επικρατησει ειρηνη και αγαπη στον κοσμο δε με ενδιαφερει και τοσο. Ετσι κι αλλιως ο κοσμος δεν προκειται να καταστραφει.
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Όσο έχει εμένα κοντά του Θεοδώρα μου δεν υπάρχει περίπτωση να είναι γυμνός ο αγαπημένος μου.
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    Αν ήμουν άλλος θα σου έλεγα πως πως αυτή η εικόνα, των κουρελιού, φέρνει στο μυαλό μου τη διατύπωση ενός τρελογιατρού , που όρισε το Εγώ σαν ένα σύνολο ταυτίσεων, συγκρίνοντάς το, με «ένα παλαιοπωλείο γεμάτο μεταχειρισμένα κουρελιασμένα ρούχα».

    Αλλά δεν είμαι άλλος. Άρα η προηγούμενη απάντησή μου σε άλλο νήμα, όπου σου είπα να μην απαντάς στα δημοσιεύματά μου αν δεν είσαι καταλλήλως ενδεδυμένη ισχύει.
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Το έχω καταλάβει αγαπητή μου. Δεν είχα κακές προθέσεις. Προσπάθησα να αντισταθμίσω το τσούξιμο της "αφέλειας" με κάτι εξίσου τσουχτερό. Γυναικεία φύση. Σε συνδυασμό με μία ενίοτε ανεξέλεγκτη τάση για λεκτικά πυροτεχνήματα. Σόρρυ.
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Συγγνώμη τότε. Το ξέρω ότι δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Δεν είμαι εντελώς αφελής. Απλά με έτσουξε.

    Εντάξει τώρα;
     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    Σχωρεμένη. Σήμερα είχα τον χρόνο να διαβάσω και τις ιστορίες που δημοσιεύσες στο φόρουμ.
    Κάτι που ταιριάζε σε μένα πριν καιρό πιθανόν να ταιριάξει σε σένα τώρα.

    Κανένας
    από αυτούς που με πλησιάσαν
    την ακίδα μου ολόκληρη
    δεν μπόρεσε να βγάλει.

    Η λείανση είναι πιο αποτελεσματική σ' έναν ήρεμο κυματισμό της θάλασσας παρά σε μια φουρτούνα που μπορεί να σε κομματιάσει πάνω στ' άλλα βράχια.
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    να πάω σε μία χώρα όπυ δεν θα υπάρχουν οι έννοιες του χρήματος ,και η κοινωνία δεν θα λέει όχι στις ανθρώπινως αποδεκτές επιθυμίες ...