Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 22 Μαρτίου 2010.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Είστε πολύ καλός.  

    Μα η σκλάβα πρέπει να σκέφτεται τι θέλει ο Αφέντης της, για να μπορεί να Τον ικανοποιήσει, lara.  
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...


    lara μου, δεν μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο της ποστ αλλά για το σύνολο των ποστ που έχει γράψει στο φόρουμ. Τα ρεπ στο σιγκεκριμένο ποστ της τα έδωσα για την πραγματική διάσταση που έδωσε για την διαφορά που υπάρχει στο πως βλέπει μερικά πράγματα ένας-μία bdsmer από έναν-μία βανίλλα.

    Την καλημέρα μου μαζί με έναν υπέροχο καφέ και μετά ένα δυνατό μαστίγωμα... 
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    η ds κοκκινίζει στα μάγουλα ...  
    {και ελπίζει ο Αφέντης της να κάνει ασσορτί και άλλα σημεία του σώματός της, χε-χε!}
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Μπα, το αντίθετο θα έλεγα, σκλάβα, είμαι πολύ κακός αλλά πως να στο αποδείξω σε προσωπικό επίπεδο... που έχεις άλλον Αφέντη;  
     
  5. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Αναγνωρίζοντας τον εαυτό μου σε πολλά από τα γραφόμενα... (άλλα όχι όλα)... τι να υποθέσω;  

    Πάντως... πιστεύω ότι ο πραγματικός Κυρίαρχος δεν χρειάζεται να είναι "μπλαζέ"... άλλωστε όταν φτάσει η ώρα να κυριέψει ή να διατάξει... υπάρχει το... βλέμα... που τα λέει όλα... και εξαφανίζει όλες τις αντιστάσεις  

    OP^
     
  6. atasai

    atasai Regular Member

    Τέλεια, τώρα έχουμε και insider information για να ξέρουμε πώς θα πάρουμε κάρτα μέλους.
     
  7. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Re: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Ποιός έχει τη σφραγίδα;  


    Ανδρ(ε)ας
     
  8. fluffybella

    fluffybella New Member

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Όταν απλα θελεις να το κανεις και το φαντασιώνεσαι, γιατι το κοινο απλο καθημερινο (vanilla οπως καταλαβα οτι το λετε) δεν σε ικανοποιει?
    Καλησπερα, διαβαζω διαβαζω για να μορφωνομαι "η νέα"
     
  9. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Αν και όχι πολύ σχετικό με το θέμα του νήματος... να σου απαντήσω απλά και κατανοητά:

    Όπως εσένα -ως γυναίκα- δε σου αρέσει πχ να το κάνεις από πίσω ή στη τάδε στάση ή με τον τάδε άνθρωπο... είναι απλό θέμα προτιμήσεων... και τι σε "φτιάχνει" στο κεφάλι σου. Οι περισσότεροι αυτοχαρακτηριζόμενοι ως μπι-ντι-ες-εμ-ερς δεν νιώθουν την ηδονή όπως ο μέιν-στρεαμ πληθυσμός.

    Μήλα και Πορτοκάλια που λένε και στα χωριά της Αγγλίας/Αμερικής  


    Ανδρ(ε)ας
     
  10. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Νομίζω πως η ερώτηση της fluffybella δεν έγινε κατανοητή, ή τουλάχιστον εγώ την κατάλαβα να λέει: "εγώ που δεν καταβυθίζομαι σε κολάσεις και τα λοιπά, και που απλώς δεν με καλύπτει το βανίλα και φαντασιώνομαι ολίγον από BDSM για να 'ρθω να 'τουρμπώσω', είμαι Κυρίαρχος ή όχι;"

    Γνώμη μου είναι ότι μπορεί και να είστε, αγαπητή μου. Μπορεί και όχι. Δεν σας φώτισα, το ξέρω, αλλά αν δεν αντέξετε χωρίς να το μάθετε, τότε θα το μάθετε. Ομως αν εννοείτε "είναι αυτές οι μόνες προϋποθέσεις για να βγει κανείς Κυρίαρχος" ευθαρσώς σας απαντώ πως όχι.

    Παράδειγμα εγώ: ως έφηβος διαφωνούσα μεν με τους συνομηλίκους μου σε φαντασιώσεις (π.χ. τους άρεσαν οι βυζαρούδες, εμένα πάλι αυτές με μικρό και σφιχτό στήθος) αλλά δεν τους τρόμαζα κιόλας. Oι ορμές μου δεν με λιώνουν, ακόμη κι όταν τις καταπιέζω. Στα ζόρικα, ρίχνω μια "πηχτή". Δεν νιώθω να μπαίνω σε κανένα "κόλαση-mode" πριν, κατά τη διάρκεια, και μετά, το οποιοδήποτε σέσσιον. Κοιτάω να κρατάω το μυαλό μου καθαρό, μη και τσακίσω καμμία / κανέναν με καμμιά αγαρμποσύνη. Συγκρατώ τον εαυτό μου όταν βρίσκομαι σε σουαρέ, και ουδέποτε έχω αφαιρεθεί σε μήτινγκ φαντασιωνόμενος ότι βάζω dildo στην απέναντι.

    Εντάξει, δεν έγινα και αρχι-κυρίαρχος, αλλά μια ψιλο-κυριαρχισούλα την απόλαυσα κανά δυό φορές στη ζωή μου.

    Δεν φαντάζομαι όμως και σεις να θέλετε να το πάτε κατευθείαν Black-Widow-Spider-Woman που τον κάνει μια χαψιά τον έρμο τον αρσενικό μόλις γονιμοποιηθεί, έτσι δεν είναι; Αλλά και αυτό ψιλομύθος είναι: Why does a black widow spider eat her mate? - Yahoo! Answers

    Γενικώς, είχα πάντα την απορία: όλο αυτό το Gothic σκηνικό στο bdsm, είτε εξωτερικά (leather περισκελίδες) είτε εσωτερικά (κόλαση...) όταν δεν γίνεται για την σκηνοθετική κάβλα, πόσο απέχει από τον ρομαντισμό, μια άλλη κατάσταση του νου στην οποία το σεξ και ο θάνατος βαστιούνται χέρι-χέρι;.

    Αλλά δεν θα μου λυθεί η απορία άμεσα: η στάχτη κατάκατσε, τα αεροδρόμια άνοιξαν, η κυκλοφορία εξομαλύνθηκε και μπορώ να σας αφήσω ήσυχους από τις απορίες μου!

    Διατελώ,
    Dream

    PS.
    Και λίγα λέτε... Τους αξίζουν τα χειρότερα! Ως ειδεχθή τιμωρία, προτείνω, όπου τις συναντάτε να τους προωθείτε το email μου! Υπόσχομαι ότι θα τις τρελάνω στη μπαλαφούρα και θα τις αφήσω και αγάμητες!
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @DreamMaster: θα μπορούσε κανείς ν' ανοίγει νήματα με κάθε σας πρόταση φίλτατε.

    /me laughs

    ΥΓ. Καλές πτήσεις, γνωρίζετε πω θα μας λείψετε, δεν χρειάζονται μετριοφροσύνες  
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Όχι, δεν έχω κάποιο bias, αλήθεια. Όποιος και να το έλεγε, θα τον έβλεπα ως θεονόστιμο, κριτσανιστό αραχνάκι. Λολ.

    Ποια ακριβώς είναι αυτά τα τελευταία φτερουγίσματα μιας γυναίκας στο σεξουαλικό σύμπαν; Δεν φαντάζομαι να πιστεύετε ότι δεκαπέντε χρόνια από τώρα, στα 60 μου, ΕΓΩ θα χρειάζομαι να παίρνω Chialis για να μου σηκωθεί; Ή ότι θα είμαι απόθητη; Η μάνα μου πετυχαίνει γκόμενο σε τρένο πιο εύστοχα από ότι κυνηγός μπεκάτσα...Και είναι 82...

    Ας επιχειρήσω μια ερμηνεία - ελπίζω να μην εμπίπτω στον υποκειμενικό σας ορισμό της κακοήθειας, τον οποίο ούτως ή άλλως δεν γνωρίζω: είναι τόσο εμφανής ο σαρκασμός προς τον φίλτατο DeSade μας (3 θαυμαστικά, no less!!!, και τελευταία φορά που κοίταξα έτσι πήγαινε η ερμηνεία), όσο και η έλλειψη οίκτου προς τις κωλόγριες του BDSM - και με συγκαταλέγω σ' αυτές με μία σχεδόν αρρωστημένη ευχαρίστηση.

    Θα άλλαζα δε οποιαδήποτε στιγμή ένα μέτριο γαμισάκι με μία εξαίσια, πολύμηνη ή και αιώνια μπαλαφούρα. Σε ένα σύμπαν πολλαπλώς ανιαρό, είναι κάτι. Το γαμισάκι όμως; Είναι; (One of us has got the wrong end of the stick...)

    Καλό ταξίδι. Να μας ξανάρθετε.