Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 22 Μαρτίου 2010.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Συγνώμη για την παρέμβαση...
    Δεν φτάνει που δεν ξέρω γερμανικά, που δεν έχω διαβάσει Φρόυντ και Λακάν, τώρα δεν ξέρω και ελληνικά και με κάνετε και καταντρέπομαι  . "Μπαλαφούρα", τί θα πεί?
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Είναι το ταλέντο να υφαίνεις τον λόγο και τις έννοιες με τέτοιο τρόπο ώστε να εισχωρείς στην ψυχή του άλλου και να χαράζεσαι εκεί πάνω ανεξίτηλα. Απαραίτητη προϋπόθεση, κατά την άποψή μου, στο D/s, εάν και εφόσον ο δέκτης έχει την απαιτούμενη αντίληψη. Αλλιώς, είναι βάλτον κάτω και δείρτον, που λέει και ο φίλος μου ο Master Thanassis.

    Στα αγγλικά λέγεται "gift of the gab".
     
    Last edited: 29 Απριλίου 2010
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Καταλαβαίνω, απλά εμένα μου είναι ξένο όλο αυτό.
     
  4. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Στο Θεό Των Αναγνωστών

    Δεν Σου εγύρεψα σφουγγάρια,
    Συ, μου στέλνεις τα ντουβάρια;

    .-

    Dream,
    τώρα και σε φόρμα Haiku, a la Γιουροπρόεδρος,
    για να μην λέτε ότι μακρηγορώ

    -------------------------------------------

    @elfcat

    Κρατήστε μόνο τη μισή ντροπή, που σας ανήκει: "μπαλαφούρα" είναι η γνωστή σε όλους μας "μπαλαφάρα".

    (και εκπρόσωπος της ο μπαλαφάρας: κωμικός τύπος του θεάτρου που επιδίδεται σε χοντροκομμένα αστεία / αυτός που κάνει χοντράδες / φωνακλάς, φανφαρόνος)

    Πώς λέμε "Σεφερλής"; Α, γεια σου...

    Τη θυμήθηκα, επειδή είχα την τιμή να με αποκαλέσει πρόσφατα "φανφαρόνο" κάποιο μέλος του φόρουμ που απ΄ότι μαθαίνω (όχι ότι έγινε και καμμιά προσπάθεια να αποκρυβεί το γεγονός) την έχει ζήσει τη φανφάρα, στο πετσί του. Ετσι, εικάζω ότι ξέρει τί σημαίνει η λέξη "φανφάρα", αφού την χρησιμοποιεί, αλλά φυσικά εκπλήσσομαι που δεν είπε το όνομά μου, πιθανώς επειδή είναι τρισύλλαβο.

    Τη λέξη balafare την έχω ακούσει και σε Γαλλικά του δρόμου, μάλλον από κει έρχεται, αλλά δεν γνωρίζω την ετυμολογία της. Δεν ξέρω γιατί την προφέρω με "ου", σαν Κυπριακά, ίσως την έχω ακούσει έντονα στην Κύπρο και μου 'μεινε.

    Αλλά, να παρακαλέσω: φιλολογικές απορίες για τα γραπτά μου πριβέ. Ετσι όπως ιντεξάρεται στο Google το σάιτ, θα γεμίσουμε φιλολόγους που θα ψάχνουν ετυμολογίες και θα τους πεταχτούν τα μάτια έξω με τα άλλα που θα δούν!

    Dream

    ΥΓ. @MasterJp Ε, άμα είναι έτσι να κάτσω άλλη μια βδομάδα 
     
  5. Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    υπέροχο νήμα και συμφωνώ απολύτως με όσα είπατε DeSade
    έτσι ακριβώς είναι η κατάσταση σε περίπτωση που δεν υπήρξε 'δάγκωμα' από μικρή ηλικία...
     
  6. larcenciel

    larcenciel Regular Member

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...



    πολυ σωστα μας τα λεει ο φιλος μας και βασικα με βρισκουν συμφωνω,καποια απο αυτα και λογο της μικρης μου εμπειριας.Αυτο που με προβληματιζει στο κειμενο σου ειναι :

    δεν καταλαβαινω γιατι καποιος να νιωθει ενοχες? μηπως ηθελες να δωσεις εναν μελοδραματικο τονο λιγο λογοτεχνικο στο κειμενο?οι καταραμενοι δεν πλεον της μοδας.
    Γιατι να νιωθεις ενοχες για κατι που ξερπερναει τα ορια της απολαυσης ειναι κατι παραπανω μια μυηση σε κατι τελειως ξενο απο οσα μας μαθανε.Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα αλλαζες με τιποτα αυτο που εισαι για να ζησεις μια μιζερι ζωη,μια σχεσουλα ασθηματικης νοθροτητας.
    Βεβαια η επιλογη μας επισυρει μοναξια αλλα ενοχες για κανενα λογο.Ενοχες για τις απολαυσεις του ανθρωπου προκαλουν οι θρησκειες,ελπιζω να μην πασχεις απο κατι τοσο ποταπο.
    Ευλογια να ικανοποιεις σεξουαλικα το μυαλο σου,μακαρι οι ανθρωποι να ειχαν σκοπο να επιτυχουν αυτο το στοχο,σιγουρα ο κοσμος μας θα ηταν καλυτερος
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Σοβαρά ε?!
    Κοίτα πράματα που μαθαίνει κανείς στα γεράματα του....

    Αγαπητή άλλο να σκέφτεται τι θέλει ο Αφέντης κι άλλο να σκέφτεται ως Αφέντης.
    Πιστεύω η διαφορά είναι ευδιάκριτη και κατανοητή.

    Εν πάση περιπτώσει, δεν ήταν πρόθεση μου να μειώσω με οποιοδήποτε τρόπο το κομπλιμέντο του MastePerris, απλά ειλικρινά επειδή δεν σε είχα προσέξει μέχρι εκείνη τη στιγμή και δεν κοιτώ σε στάτους όταν γενικά διαβάζω μέσα στο φόρουμ, διαβάζοντας εκείνο το ποστ ήμουν αρχικά βέβαιη πως προέρχεται από Κ.
    Μετά βέβαια μου είπαν πως τέτοιου είδους "ρήσεις" κυκλοφορούν γενικά μέσα στο διαδίκτυο.
     
  8. samergr1

    samergr1 New Member

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Μου αρεσε πολύ η προσέγγιση σου πανω στο θεμα και κυρίως ο τροπος που το έθεσες deviantsub! Με εκφράζει απόλυτα!
    "beauty is in the eye of the beholder"
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Εγώ, πάλι, που όλα αυτά περί βαμπίρ, κολάσεων και κτηνωδιών μου ακούγονται ρομαντικά, angsty και emoειδώς εφηβικά, από ποιά επιτροπή να περάσω για να μου πουν αν είμαι κυρίαρχος;  
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    Εσύ κόβεσαι! 
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

      

    Προλαβαίνω να βρω κανα βαμπίρ να με δαγκώσει μπας και ξαναπεράσω του χρόνου; Οι εισφορές του ΤΕΒΕ πιάνονται βαμπιροειδώς;
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory