Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 22 Μαρτίου 2010.

  1. Πραγματικά υπέροχο κείμενο, από τα καλύτερα που έχω διαβάσει... Η μόνη μου ένσταση όμως είναι πως τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για τους υπό.

    Και το ότι μπορείς να εκφραστείς μόνο με το 5%, και η πιθανότητες που έχεις να βρεις αυτό το 5% στην ζωή σου, ειδικά αν είσαι και αντικοινωνικός όπως εγώ, μόνο να λυπάμαι τους υπόλοιπους που ''παίζουν'' ή ψάχνονται δεν μου ρχεται.
     
  2. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Ζούμε στην Ελλάδα. Το Bdsm έγινε ευρέως γνωστό τα τελευταία χρόνια και γθα πολλούς είναι στερεότυπο. Λοιπόν.. Έχει αναρωτηθεί κανείς ότι για παράδειγμα η 30άρα δεν ήξερε ή ντρεπόταν να εκφράσει τα ιδιαίτερα γούστα της; ότι μπορεί να είχε μια φρικτά βαρετή σεξουαλική ζωή και ανακάλυψε αυτο που την εκφράζει. Το ίδιο και μια γυναίκα ή ενας άντρας σε μεγαλύτερη ηλικία.
    Παράξενα γουστα (αν θελετε εχουμε), δεν είμαστε αίρεση που εκπαιδεύομαστε απο μικρά για την διαδοχή.
     
  3. Όταν λες τα τελευταία χρόνια?... εννοείς τα τελευταία 3 ή τα τελευταία 30? Γιατί σε μία χώρα με 3,000 χρόνια ιστορίας μπορείς να πεις τα τελευταία 300 χρόνια...
    Αλλά νομίζω πως ακριβώς αυτό λεέι το κείμενο, πως πριν γίνει γνωστό στην Ελλάδα ήταν γνωστό μέσα σου, μπορεί να μην ήξερες πως το λένε αλλά ήξερες πως νιώθεις...
    Πριν αρχίσεις να καταλάβαινεις πως αυτό που νιώθεις δεν είναι "φυσιολογικό", είχες δεχθεί τα φρικαρισμένα βλέμματα των κολλητών σου στο σχολείο όταν πήγαινες να μοιραστείς μαζί τους τις φαντασιωσεις σου... και εκεί άρχισαν να σου δημιουργούνται οι πρώτες "ενοχές" για αυτό που νιώθεις...
    Πριν συνειδητοποιήσεις πως είναι "ανώμαλο" αυτό που θες, είχες ζητήσει περισσότερο πόνο από τον πρώτο σου γκόμενο θεωρώντας το κάτι απόλυτα φυσιολογικό και απόρησες με το "δεν μπορώ να σου φερθώ έτσι, γιατί σε αγαπάω".
    Μπορεί κάποιος να πεθάνει και να μην προλάβει να γνωρίσει στην ζωή του το βδσμ, το ότι δεν γνωρίζεις όμως τις λέξεις να το εκφράσεις μικρός δεν σημαίνει πως δεν έχεις το συναίσθημα...
    Το βδσμ όπως εγώ το χω στο μυαλό μου δεν είναι το σεχ με μια σφαλιάρα παραπάνω απλά, που είναι αυτό έχει γίνει της μόδας τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα.. Αλλά δυστυχώς δεν μου χει τύχει να γνωρίσω κάποιον από το 5%, οπότε είναι μόνο στο μυαλό μου...
     
  4. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Πότε δεν με ενδιέφερε η γνώμη των φίλων μου στις σεξουαλικές μου προτιμήσεις. Αν κάτι τους φαινόταν ακραίο ή ανώμαλο πάντα γελούσα και σκεφτόμουν '' ιδέα δεν έχετε'' αλλά παράλληλα στεναχωριόμουν γιατί δεν ανοίγουν λίγο το μυαλό τους - Και δεν ήξερα πως να αυτό που αισθάνομαι εγω μπορεί να λέγεται και BDSΜ- οπότε δεν είχα και ενοχές.
    ''Δεν μπορώ να σου φερθώ έτσι, γιατί σ'αγαπώ'' : Μου έχει τύχει και τότε κατάλαβα ότι δυο άνθρωποι μπορεί να μην ταιριάζουν σεξουαλικά. Φυσικά με ξενέρωσε και η ατάκα του.
    Όσον αφορά ''τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα'' εννοώ δειλά τα τελευταία 10 χρόνια σιγά σιγά και έχει ακόμη δρόμο για να γνωστοποιηθεί και να κατανοηθεί.
    Νομίζω απάντησα σε όλα σου τα ερωτήματα. Αν παρέλειψα κάτι ή αν δεν σε κάλυψα ελευθέρα...
     
  5. whisperer

    whisperer Regular Member

    Το δε μπορω να σου φερθω ετσι γτ σ αγαπαω ειναι το ευκολο.Το δυσκολο να πεις , να εννοεις και να εξηγησεις ειναι το I need to fucking hurt you
     
  6. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Το δεν μπορώ να σου φερθώ έτσι γιατί σ'αγαπώ είναι να τον περιλάβεις εσυ με το σκουπόξυλο
     
  7. Ίσως δεν κατάλαβα το σκεπτικό σου, αυτό που κατάλαβα είναι πως λες να μην σεβόμαστε την επιθυμία του άλλου?
    Αν ο άλλος δεν μπορεί, πολύ απλά δεν μπορεί είτε γιατί δεν του αρέσει ή για χίλιους άλλους λόγους που δεν μπορώ να ξέρω αυτή τη στιγμή... και μην ξεχνάς πως στο μυαλό των περισσότερων ανθρώπων η πρόκληση πόνου και η κακοποίηση δεν συνάδει με την αγάπη... Συνήθως φερόμαστε άσχημα στους ανθρώπους για τους οποίους έχουμε άσχημα συναισθήματα...
     
  8. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Φυσικά και σεβόμαστε την επιθυμία του άλλου. Το μόνο που ίσως να μην κατάλαβες (ίσως να μην το έθεσα και εγω σωστά) είναι ότι δεν γίνεται να δείχνουμε με το δάκτυλο ή να περιφρονούμε άτομα που ανακάλυψαν έστω και αργά την σεξουαλική τους ταυτότητα ή επιτέλους κατάλαβαν πως να εκφραστούν.
    Μια τελευταία παρατήρηση θα ήθελα να κάνω όμως με αιτία την λέξη ''ανώμαλος'' που ανέφερες. Δεν θεωρώ ότι ο χώρος του BDSM περιτριγυρίζεται από ανώμαλα άτομα αλλά από άτομα που έχουν εμβαθύνει και ξέρουν τι θέλουν για να είναι ικανοποιημένα από την ζωή τους και την σεξουαλικότητα τους. Ανώμαλους θεωρώ τους κτηνοβάτες και τους παιδεραστές  
     
  9. Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά ως δύσκολο σ' αυτό που είπα είναι το να ακούς συνέχεια το "δεν μπορω γιατί σ' αγαπω" και όχι το να το λες..


    Με την πρώτη σου πρόταση συμφωνώ, αλλά είμαι της άποψης πως την σεξουαλική σου ταυτότητα την ανακαλύπτεις με το που ανακαλύπτεις την σεξουαλικότητα σου, τώρα το πως να εκφραστείς... έχεις δίκιο, μιας κι εγώ είμαι 30φεύγα και δεν το χω καταφέρει ακόμα. Την λέξη ανώμαλος την είχα σε εισαγωγικά, τώρα το αν ειναι "ανωμαλία" ή όχι το βδσμ είναι μεγάλη κουβέντα και μάλλον εκτός θέματος...
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

     
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    λοιπόν κι εγώ διαπίστωσα νωρίς πως σε κάτι διέφερα,
    αλλά δεν το δραματοποίησα τόσο,
    μου φάνηκε και πολύ ελκυστικό τελικά, και το άντεξα εύκολα.
     
  12. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Συχγαρητηρια ωραιο κειμενο με νοημα.