Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το τέλειο στήθος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Fetish' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 11 Ιουλίου 2009.

?

Ποίο στήθος σας καυλώνει περισσότερο ή θα θέλατε να είχατε?

  1. Πολύ μικρό, ίσα ίσα να πίανει την μισή παλάμη

    3,6%
  2. Μικρό και delicato, με ρώγα μικρής διαμέτρου

    19,0%
  3. Μεσαίου μεγέθους ώστε να μπορεί να υποστηρίζει και ισπανική

    17,8%
  4. Λίγο μεγαλύτερο από μεσσαίο, για άνετη ισπανική και ευχάριστο γέμισμα της παλάμης

    35,6%
  5. Μεγαλόυτσικο, ώστε να στρίβει από την γώνια πρώτα το βυζί και μετά το σώμα

    20,9%
  6. Extra Large, ώστε εκτός από την σεξουαλική απόλαυση να κάνει και για μαξιλάρι

    14,6%
  7. Σιλικονάτο, για να γίνεται αντιληπτό πως έχει δημιουργηθεί για να καυλώνει τον κόσμο

    6,3%
  8. Δεν έχω πρόβλημα. Βυζί να είναι και ας είναι όπως θέλει

    10,7%
Multiple votes are allowed.
  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Το γυναικείο στήθος αποτελεί είναι αναμφισβήτητα ένα από τα πρώτα πράγματα που κοιτάμε σε μια γυναίκα. Αποτελεί αντικείμενο πόθου, ενασχόλησης, καύλας, παιχνιδιού, και οι ίδιες οι γυναίκες προσπαθούν να βελτιώνουν την εμφανισή του με σουτιέν, αξεσουάρ (piercings), tatoos, αισθητικές επεμβάσεις (ανόρθωση στήθους, σιλικόνες, μίκρυνση) και το προβάλουν σε συνδιασμό με το ανάλογο ρούχο/ μαγιό για το αναδικνείουν και να γίνονται όλο και πιο επιθυμητές.

    Ποιό είναι όμως το στήθος που σας καυλώνει περισσότερο ή το στήθος που θα θέλατε να είχατε (για τις γυναίκες) ?

    Για μένα η 2η και 3η επιλογή.

    μικρό η μικρομεσάιο. έτσι για να έχει την χάρη του και με μκρή πεταχτή ρώγα.

    σχετικά παραδείγματα

                 
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν μπορώ να σου απαντήσω στο poll σου έτσι όπως το βάζεις. Θα σου εξηγήσω γιατί: Το στήθος έχει να κάνει με το υπόλοιπο σώμα της γυναίκας. Πρέπει να ταιριάζει με αυτό απόλυτα δίνοντας μια αρμονική εικόνα. Έτσι ένα σφριγηλό, όχι πολύ μεγάλο στήθος (που είναι το τέλιο για εμένα) σε μια γυναίκα που έχει (σχετικά) αντρικά χαρακτηριστικά, θα είναι απαίσιο. Όπως ένα μικρό στήθος σε μια γυναίκα σχετικά εύσωμη κ.ο.κ. Άρα, νομίζω θα έπρεπε να βάλεις τις ερωτήσεις σχετικά με το σώμα της γυναίκας, πράγμα που είναι περίπλοκο.
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    λιγο πιο μεγαλο απο το κανονικο με αδυνατο σωμα..το βυζι απο μονο του μπορει να κανει θαυματα παντως, ασχετα με το σωμα...
     
  4. slaveformistress

    slaveformistress Regular Member

    i love biggggg ones
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Το τέλειο στήθος


    Δεν με καλύπτουν οι επιλογές του poll...

    To ιδανικό στήθος είναι ευαίσθητο, όχι υπερβολικά όμως, τόσο που να φοβάσαι να το αγγίξεις. Δεν μελανιάζει πολύ εύκολα, κι έχει ρώγες αρκετά σαρκώδεις ώστε να μπορούν άνετα να στερεωθούν πάνω τους κλιπς, μανταλάκια κλπ, κι όταν τις δαγκώνει κανείς να καταλαβαίνει πως κάτι υπάρχει ανάμεσα στα δόντια του. Ρώγες κατά προτίμηση pierced, και που αντέχουν στην ταλαιπωρία.

    Το σχήμα και το μέγεθος δεν με πολυενδιαφέρει, το αν θα μ' αρέσει ή όχι το στήθος κάποιας εξαρτάται βασικότατα από το πόσο μου αρέσει η φέρουσα, γενικά. Κατά περίεργο ( ; ) τρόπο, βρίσκω συνήθως εξαιρετικό το στήθος των γυναικών που έχουν πολύ ωραίο κώλο...  


     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    το poll αφορα την οπτικη και ποιον τυπο στηθους γουσταρουμε περισσοτερο, γιατι το αν ενα στηθος είναι υπερ ευαισθητο η οχι μπορείς να το ξερεις αφού έχεις παίξει μαζί του, τώρα για το definition του "ωραιου κωλου" πάλι θα έπρεπε να γίνει άλλο poll γιατί άλλοι γουστάρουν τις κωλάρες ενώ άλλοι τα κωλαράκια κ.ο.κ.
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Το τέλειο στήθος

    Αυτό που είπα κι εγώ πιστεύω, είναι πως η υποκειμενική οπτική μετράει περισσότερο από την αντικειμενική ομορφιά, ως προς το τί τελικά αρέσει περισσότερο στον καθένα μας. Αυτό όμως δεν αναιρεί το ότι υπάρχει το αντικειμενικά όμορφο, καλοφτιαγμένο, σφριγηλό, συμμετρικό κλπ κλπ. Υπάρχουν λοιπόν κατ' εμέ αντικειμενικά πολύ όμορφα στήθη ασχέτως μεγέθους και ασχέτως του εάν θα μπορούσε κάποιος να μην τα θεωρεί επιθυμητά, εάν ανήκαν σε μιά γυναίκα που γενικά δεν θα του άρεσε. Το αυτό βεβαίως ισχύει και γιά τους κώλους, και είναι πέρα από το εάν κάποιος τους προτιμά μεγάλους ή μικρούς...




     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  9. slaveformistress

    slaveformistress Regular Member

    επισης πρεπει να προσθεσω οτι αν η γυναικα σου εχει τεραστια βυζια,σε βοηθαει να παρεις πιο φτηνο αμαξι,διοτι για την ιδια δεν θα χρειαζεται αεροσακους.!!!!!  
     
  10. XnX

    XnX Love Through Discipline

    Απάντηση: Το τέλειο στήθος

    ένα στήθος γίνεται ερωτικό σε μεγάλο βαθμό όταν η κάτοχος του αισθάνεται ερωτική και η ίδια.
     
  11. puppetmaster

    puppetmaster Regular Member

    Κωνσταντίνε

    το ερώτημα που βάζεις είναι ενδιαφέρον μεν, αλλά όχι πραγματικό από τη δική μου οπτική...Υποκειμενικά τουλάχιστον με ελκύουν γυναίκες κι' όχι κομμάτια από γυναίκες.
    Είναι ισοδύναμο με το να ρωτάς αν ισχύει η ισότητα
    "Τέλεια γυναίκα"= "Τέλειο πρόσωπο"+"Τέλειο στήθος"+"Τέλειος κώλος"...κλπ κλπ
    Εκτός βέβαια του προφανούς ενδεχομένου να προκύψει κάτι που θα μοιάζει με την νύφη του Frankenstein, σε διαβεβαιώ ότι έχω συναντήσει τέτοιες "τέλειες γυναίκες" που ήταν απολύτως απωθητικές, πέρα από ντεκαβλέ...

    Για να απαντήσω στο ερώτημα, θα αποφύγω άλλους προσωπικούς μου παραλληλισμούς πλην ενός που προέρχεται από άλλο πεδίο για να χαρακτηρίσει τη φόρμα...Fair.
    Μεταφραζόμενη ή λέξη σημαίνει είτε "δίκαιο", είτε "όμορφο".
    Τέλειο στήθος είναι αυτό που δεν αδικεί αυτήν που το έχει.
    Το "όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερο" δεν είναι πανάκεια. Υπάρχουν και μικρά αλλά και μεγαλύτερα που είναι εξίσου ελκυστικά.
    Το "ευαίσθητο" είναι καλό.  
    Επίσης, μια που αναπόφευκτα δεν είμαι της σχολής "βλέπετε αλλά μην αγγίζετε", λέω επίσης "Όχι πλαστικά σε θάλασσες & ακτές" (είναι και εύθραυστα συν τοις άλλοις) εκτός κι'αν είναι για ιατρικούς λόγους, άνευ επιλογής.
     
  12. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Το τέλειο στήθος

    Δε μπορω να απαντησω...ο mindmaster εθεσε ωραια το θεμα(βλ ρωγα)