Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το (BDSM) Δείπνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MindMaster, στις 16 Ιουνίου 2009.

  1. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    υποθέτω πως κάτι τέτοιο θα μπορούσε να διοργανωθεί και εδώ... αν θα συμμετείχα; αν είχα τη δυνατότητα να επιλέξω, δε θα συμμετείχα και ο λόγος είναι απλός: όταν εκτίθεμαι σε μια τέτοια κατάσταση απαιτώ (ναι, μην ξινίζεται τα μουτράκια σας, απαιτώ) η όποια έκθεσή μου να μείνει ασχολίαστη (και δεν εννοώ κατά τη διάρκεια του "δείπνου" αλλά μετέπειτα)... και επειδή κάτι τέτοιο δεν μπορεί κανείς να μου το εγγυηθεί, πολύ απλά δεν συμμετέχω

    οπότε τείνω να συμφωνήσω με τον Uranoo

    γιατί εκτός από σοβαρότητα απαιτεί και ωριμότητα η ικανότητα να βουτάμε τη γλωσσίτσα μας στο μυαλουδάκι μας προτού ανοίξουμε το στοματάκι μας


    η περίπτωση κατά την οποία δε θα είχα τη δυνατότητα επιλογής χρήζει δικό της νήμα, αν και νομίζω πως πολλοί συμφορουμίτες μου θα διαρρήξουν τα ιμάτιά τους μ' αυτά που θα πω... εξάλλου μην ξεχνάτε... είμαι αιρετική και απόλυτη  
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    Χαίρομαι αγαπητέ μου που σου έδωσα μιάν ιδέα που θα σε βοηθήσει να "ξεσκουριάσεις", δεν πιστεύω όμως πως η ανάρτησή της σ' αυτό το νήμα, βοηθά τον εδώ διάλογο..

    Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να αποσύρεις το παραπάνω ποστ σου, και να το μεταφέρεις σε ένα νέο, σχετικό νήμα.


    Ευχαριστώ, και καλή επιτυχία.


     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    Φίλτατε, το απέσυρα ίσως στο μέλλον το βάλω στα νήματα με τα πάρτυ.
    Ευχαριστώ για τις ευχές σου.
     
    Last edited: 17 Ιουνίου 2009
  4. Babylon

    Babylon Regular Member

    Πολυ ενδιαφερον θεμα και πολυ μου αρεσουν γενικα αυτα τα "ομαδικα" bdsm concepts.

    Την σοβαροτητα την θεωρω δεδομενη μεταξυ ανθρωπων που θελουν πραγματικα να οργανωσουν και να συμμετεχουν σε κατι τετοιο οποτε δεν θα σταθω εκει. Δεν εννοω η σοβαροφανεια, εννοω η σοβαροτητα. Το χιουμορ δεν ειναι ελλειψη σοβαροτητας σε καμμια περιπτωση. Το να αστειευονται μεταξυ τους οι παρευρισκομενοι, οι υπο με τους Κ κλπ. δεν ειναι διολου κακο, ισα ισα δινει μια ζεστη νοτα. Ειναι ενα βδσμ δειπνο δεν χρειαζεται να 'ναι ολοι στημενοι σαν να 'χουν ενα καροτο στον κωλο τους (ακομα και αν μερικοι εχουν). Οποτε ναι στην σοβαροτητα, οχι στην σοβαροφανεια και την υπερβολικη αυστηροτητα.

    Πολυ σημαντικο: οι υπο να ερχονται με τους Κ τους και αν δεν εχουν, θα πρεπει να ειναι υπεθυνος για αυτους ο host η καποιος αλλος της επιλογης τους. Γιατι δεν χρειαζονται γενικοι κανονες, οταν υπαρχει ο εξης κανονας: ο καθε Κ ειναι υπευθυνος για τον υπο του και αν οποιοσδηποτε αλλος θελει να εχει interaction με τον υπο, θα πρεπει πρωτα να ρωτησει τον Κ. Θεωρω πως σε μια βδσμ σχεση πρεπει να υπαρχει μεγαλη εμπιστοσυνη και επικοινωνια οποτε ο Κ θα ξερει τι θελει και τι δεν θελει να κανει ο υπο και ποσο μπορει να τον πιεσει. Οπως και στα private session τους. Αν για κατι δεν ειναι σιγουρος, μπορει να το κανει εκεινη τη στιγμη, δεν χαθηκε ο κοσμος. "Αγαπη μου θα ηθελες να το κανεις αυτο με τον καλο Κυριο;" Επισης, θα μπορουσε να γινει και μια μεγαλη συζητηση μεταξυ τους πριν το δειπνο, για να ειναι ολα πολυ περισσοτερο ξεκαθαρα. Ειδικα σε σχεσεις Κ/υ και οχι Α/σ που τα πραγματα ειναι πιο "χαλαρα" και με περισσοτερους ορους.

    Καλο θα ηταν οπως ειπαν και οι αλλοι, να γινει σε κλειστο κυκλο και με προσεκτικη επιλογη των ατομων.

    Πολυ μεγαλη προσοχη σε θεματα υγιεινης: εννοειται προφυλακτικα και απολυμανση στα παντα και γαντια μιας χρησεως αν θελει καποιος να ακουμπησει μια/εναν αλλο και μετα καποιον αλλο. Επειση καταλαβαινω πως ειναι λιγο αντικουκου αυτο, μπορει να λειτουργησει πιο ατμοσφαιρικα, δηλαδη με καποιους υπο να ειναι υπευθυνοι για την υγιεινη και να κυκλοφορουν με απολυμαντικα, γαντια κλπ και να τα πηγαινουν σε οποιον δειχνει να τα χρειαζεται. (θα μπορουσαν να πηγαινουν με βαρδιες ανα μισαωρο)

    Δυσκολα, αλλα ναι. Θελει μερακι, υπομονη και χρονο.

    Πιθανον, αν ισχυαν τα παραπανω. Εξαρταται και απο το ειδος της σχεσης που θα ειχα σε εκεινη τη φαση.


    Τα ανεφερα παραπανω.

    - Σαν Κ, με τον ορο να περνανε τα παντα απο εμενα πρωτα, οσον αφορα τον υ μου. Σαν υ, να περνα το οτιδηποτε με αφορα απο τον Κ μου. Η εμπιστοσυνη και παλι εννοειται. Αν δεν πιστευω πως ο Κ μου θα προσεξει να μην κανω κατι που δεν γουσταρω, τοτε υπαρχει προβλημα.
    - Οχι φωτογραφικες και κινητα με φωτογραφικες.
    - Καθαριοτητα/υγιεινη.
    - Χωρος πολυ προσεγμενος και ασφαλης, απαραιτητα καποιο σπιτι, οχι καπου που θα μπορουσε να σκασει η Εσπρεσο και ο Μακης.
    - Κατω απο 10 ατομα.
    - Αλλα που δεν μου ερχονται τωρα.

    Μαλλον ναι, με τον περιορισμο για το οτιδηποτε να με ρωτανε, επιτοπου. Δεν ειναι υποτακτικος για ολους, αλλα μονο για εμενα. Το οποιο σημαινει πως κανεις δεν εχει by default εξουσια πανω του μονο και μονο επειδη εχει Κυριαρχικο στατους γενικα. Οποτε αν εγω θελω να συμβει κατι, θα δωσω εγω την εντολη, οχι αμεσα καποιος Κ. Μια εντολη θα μπορουσε να ναι "Φερε κατι στον ταδε Κ να πιει" μεχρι "Ο ταδε Κ θα σε κανει οτι θελει για 20 λεπτα"

    Ισχυει αυτο που απαντησα στην αποπανω ερωτηση, με εμενα σε υπο ρολο. Θεωρω πως ο Κ μου θα ηξερε τι θελω να κανω και τι οχι και πως θα ηξερε πως μπορει να με ρωτησει ανα πασα στιγμη ιδιαιτερως κατι για το οποιο δεν ειναι σιγουρος. Δεν χρειαζεται να φτασει στο σημειο του "βετο", και αν η σχεση υπο και Κ ειναι καλη, δεν θα φτασει ποτε.

    Ξανα ισχυει η απαντηση μου στην αποπανω της αποπανω ερωτησης.

    Ο Κ του καθενος και αν δεν εχει, ο host.

    Καποια απο αυτα που υπηρχαν στις φωτο, ισως και πιο "ηρεμα" πραγματα, στα οποια η σεξουαλικοτητα υποβοσκει. Ισως το να υπαρχουν και ενα δυο ακομα δωματια.

    Πιο χαμηλος φωτισμος, οχι nudity απο την αρχη.
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    Δεν θεωρώ μη πραγματοποιήσιμη την ιδέα ενός τέτοιου δείπνου,εδώ στην Ελλάδα.. Θεωρώ όμως σίγουρη την αποτυχία του,αν δεν διοργανωθεί από άτομα που ξέρουν τι κάνουν και γιατί το κάνουν. Άτομα δηλαδή,που δεν θα το δουν σαν ευκαιρία για μια βραδιά με free fucking!

    Το όλο concept,όπως αυτό εμφανίζεται στις φωτογραφίες,γενικά μου αρέσει.

    Υπάρχουν όμως και μερικά πράγματα που δεν..


    Δεν μου αρέσει το στήσιμο των συμμετεχόντων,αλλά that's ok,γιατί πρόκειται για στημένη σκηνή. In real,φαντάζομαι τα πράγματα θα είναι καλύτερα,μιας και θεωρώ δεδομένη (και δική μου βασική προϋπόθεση συμμετοχής) την οικειότητα μεταξύ των όσων παίρνουν μέρος.

    Δεν μου αρέσει επίσης,το γεγονός πως οι υποτακτικες είναι γυμνές από την αρχή του δείπνου. Θα ήθελα,και εγώ,να ξεγυμνώνονται στην πορεία..

    Δεν μου αρέσει που δεν έχει υποτακτικούς άντρες.


    Τι θα άλλαζα στο σκηνικό..

    Θα μου άρεσε οι Κ (άντρες - γυναίκες) να καλύπτουν το πρόσωπό τους με μάσκες..

    Θα μου άρεσε οι υποτακτικοί άντρες (αν υπήρχαν) να φορούν κουκούλα.

    Θα ήθελα έναν πιο ζεστό χώρο για τη διοργάνωση του δείπνου,και σαφέστατα χαμηλό φωτισμό. Αν υπήρχε η δυνατότητα,θα ήθελα πολλά κεριά τριγύρω (αλλά με τέτοιες ζέστες θα βγάζαμε τη μπέμπελη   ) και οπωσδήποτε χαμηλή μουσική.

    Θα ήθελα να βλέπω τις φάτσες ολωνών,ευχαριστημένες. Θα ήθελα όλοι να περνάν καλά,χωρίς να βλέπω ξυνισμένες φατσούλες.


    Προϋποθέσεις και όροι συμμετοχής:
    • Να γνωρίζω τους οικοδεσπότες και να τους έχω εμπιστοσύνη
    • Να γνωρίζω όλους όσους θα συμμετέχουν και να τους εγκρίνω
    • Να τηρούνται οι κανόνες υγιεινής και ασφάλειας
    • Να είμαι πεπεισμένη πως εκτός από "bdsm δείπνο",θα είναι και "μυστικό δείπνο". Δεν θα ήθελα να γνωρίζουν γι'αυτό,άτομα που δεν συμμετεχουν και δεν θα ήθελα να μιλήσουν γι'αυτό,οι συμμετέχοντες.
    • Οι οικοδεσπότες να θέσουν κάποιους κανόνες,τους οποίους θα πρέπει να ακολουθήσουν άπαντες,Κ ή υ,και σκοπό θα έχουν την αποφυγή "ολισθημάτων"
    • Να γνωρίζω απο πριν,τον αριθμό των ατόμων και να μην ξεπερνά τους 12
    • Οι Κ να έρχονται συνοδευόμενοι από τους υ τους και να είναι υπεύθυνοι για αυτούς.
    • Λογική κατανάλωση αλκοολ
    • Να μην είναι υποχρεωτικό το "πάρε-δώσε" των υποτακτικών,και όταν συμβαίνει,να συμβαίνει με προσοχή
    • Το όποιο παιχνίδι,να ξεκινήσει μετά το φαγητό,για ευνόητους λόγους


    Είναι δύσκολο να μιλάμε για τέτοια ζητήματα και ακόμη περισσότερο να τα αναλύουμε κιόλας!
    Είναι πολλά για τα οποία δεν μπορούμε να δώσουμε σαφείς απαντήσεις,μιλώντας υποθετικά.  

     
  6. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    Θεωρήται δεδομένο ότι κάτι τέτοιο(ή κάτι όμοιο) δεν έχει συμβεί-δεν συμβαίνει στην Ελλάδα!

     
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    jimboy ρωτάς, ή απαντάς; Κι αν απαντάς, τί εννοείς; Πως "δεν μπορεί να συμβαίνει", πως δεν είναι δυνατόν να έχει συμβεί ή να συμβεί, ή πως "δεν πρέπει";


     
  8. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    Κατ αρχάς καλημέρα!

    Με τον τρόπο που δόθηκαν οι απαντήσεις μου δημιουργήται η εντύπωση ότι κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει και είναι δεδομένο(ότι δεν συμβαίνει).Σίγουρα δεν ισχυρίζομαι ότι συμβαίνει ντε και καλά απλά λέω ότι θα μπορούσε και να συμβαίνει(ή να έχει συμβεί κάτι όμοιο) και απλά να μην το γνωρίζουμε:xyxwave:
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    Καλημέρα.

    Δεν έλεγαν όλες οι απαντήσεις πως δεν συμβαίνουν τέτοια, αν και σαφώς κοινή πεποίθηση μοιάζει να είναι πως δεν πολυσυμβαίνουν, τέτοιας μορφής τουλάχιστον. Πάντως πράγματι, ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε βέβαιοι γιά το τί μπορεί να γίνεται πίσω από κλειστές πόρτες...


     
  10. spectrum

    spectrum Regular Member

    Πολυ καλες οι φωτος..
    Καταρχην για την ιστορια να πω οτι το συγκεκριμενο concept το οποιο μου αρεσει παρα πολυ εκτυλιχθηκε γυρω στις 10/3..Μεταδοθηκε live μεσω νετ και κρατησε περιπου 4 ωρες..Το παρακολουθησα απο τα ξημερωματα ως το πρωι καθοτι ειμαι μελος στο συγκεκριμενο site και πραγματι αξιζε το ξενυχτι..
    Ουτε ξυνισμενες φατσες υπηρχαν ουτε ιδιαιτερα στησιματα..Οι υπο σαφεστατα πρεπει να εχουν ενα πιο σοβαρο υφος και να φερονται βαση καθορισμενου απο τους διοργανωτες πρωτοκολου διαφορετικα δεν θα ηταν bdsm dinner αλλα παιδικη χαρα..
    Καποιες τετοιες προσπαθειες γινονται και εδω στη Ελλαδα..Καποιες εχω επιχειρησει και τις εχω οργανωσει ο ιδιος..Μια σχεδον γυμνη υπο με εδεσματα πανω στο κορμι της ηταν ο μπουφες απο τον οποιο σερβιριζονταν οι καλεσμενοι μου σε μια απο αυτες τις βραδιες...
    Τα ατομα σαφως πρεπει να ειναι επιλεγμενα προσεχτικα...Να γνωριζομαστε οσο γινεται πιο καλα..Διαλεγα ατομα με βαση και το ιστορικο κοντρας που γνωριζα....
    Κανονες υγειινης αυστηροι...Καποιος να εχει το γενικο κουμαντο να σταματησει μια σκηνη αν ξεφυγει...Στη αρχη καλο ειναι να προηγηθει κουβεντα ωστε να σπασει και ενδεχομενη αμηχανια..
    Επισης θα ηθελα να αναφερθω σε καποιες αναφορες που εγιναν σχετικα με τον
    "χοντρο" στις φωτο..Θεωρω αγενεια να γινονται αναφορες με τετοιους χαρακτηρισμους..Μας διαβαζουν ατομα που εχουν αναλογες διαστασεις και πιθανον να ενιωσαν αβολα..Λιγο προσοχη και ευγενεια δεν βλαπτει..
    Και οσον αφορα το ατομο που το αποκαλεσαν ετσι λογικα αναφερθηκαν σε εκεινο με τα γυαλια που κανει και caning σε καποιες σκηνες..Να πληροφορησω λοιπον οτι το ατομο αυτο ειναι γυναικα και οχι αντρας..Και δεν ειναι αλλη απο την πολυ γνωστη στον χωρο συγραφεα της σειρας ΜarketPlace
    Lauras Antoniou.
    Laura Antoniou.... Αυτα για την ιστορια..

    Καταληγοντας να πω οτι δεν ειναι θεμα ταμπου κλπ τετοια σκηνικα..
    Σε καποιους αρεσουν σε καποιους οχι..
    Απλα σε οσους μας αρεσουν καλο ειναι να τα κανουμε πιο συχνα και καθε φορα καλυτερα  
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Εξαιρετικό νήμα MindMaster  

    Για μένα το κλειδί είναι η φράση που μαύρισα από τον cider και από πλευράς μου θεωρώ ότι θα διαχειριζόμουν σωστά τον εαυτό μου σε μια τέτοια κατάσταση αν

    • επιθυμώ και μου αρέσει η έκθεση στα μάτια των άλλων εξίσου μ εμένα αμαρτωλών - εννοείται ότι αυτά τα happenings έχουν ουσιαστική "πόρτα" πριν αλλά στην ανάγκη και κατά τη διάρκεια,

    • μπορώ να πονάω ησύχως, αξιοπρεπώς και καβλωμένα  ,

    • απολαμβάνω το high protocol της περίπτωσης αν ήταν casual ή casual sport θα μιλούσαμε ή για απλό όργιο μεταξύ φίλων και εραστών, pas mal αλλά δεν είναι αυτή η περίπτωση ή για δοκιμές πριν από τη φάση, που επίσης καλές μου φαίνονται  

    • την ώρα που δεν ασχολείται κανείς μαζί μου, πράγμα που δεν με χαλάει, θα μπορώ να χαϊδεύομαι βλέποντας τα των άλλων, έχοντας συγχρόνως το νου μου μήπως και χρειαστώ πουθενά.

    • ξέρω τί πάω να κάνω και δέχομαι να τηρώ την ετικέττα του χώρου, για μένα και για τους άλλους, ούτε χαζόγελα, ούτε μουτράκια δηλαδή, δε μου χρωστάνε τίποτα για να ξενερώσουν ούτε κι εγώ θέλω να χάσω το ρυθμό και την αυτοσυγκέντρωσή μου και τελικά την ευχαρίστησή μου.

    Κατά τ άλλα, έχω την εντύπωση ότι αν κάποια σκλάβα έχει απεμπολήσει το δικαίωμα της επιλογής και των ορίων στη σχέση της και μπόρεσε να το στηρίξει αυτό σε πραγματικές καταστάσεις, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να απολαύσει πάρα πολύ ένα ομαδικό BDSM σκηνικό.
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Αναφερθηκα στον συγκεκριμενο χοντρο και δεν εκανα καμμια γενικευση.ΑΝ οι "αναλογων διαστασεων" ανθρωποι αισθανονται αβολα με μια λεξη που τους περιγραφει οσον αφορα τις σωματικες τους διαστασεις δεν φταιω εγω.
    Δηλαδη αν χρησιμοποιουσα τη λεξη "ευσωμος" θα ημουν ευγενης;
    Μηπως τοτε θα σου φαινοταν ειρωνικος ο χαρακτηρισμος;



    Ακομα χειροτερα! Διοτι υπαρχουν χοντρες που ειναι ομορφες.Αυτη ομως ειναι και χοντρη και ασχημη(λυπαμαι που δεν μπορω να το πω πιο "ευγενικα"), σε σημειο να την μπερδευεις με αντρα ως εκ τουτου η αποψη που εξεφρασα παυει να ειναι θεωρητικη και γινεται πραγματικη:Εγω και η ...Λαουρα δεν θα μπορουσαμε ποτε να ..."συνεργαστουμε" ερωτικα κατ'ουδενα τροπο...
    (Η συγκεκριμενη χρησιμοποιηθηκε ως παραδειγμα οριου η προυποθεσης συμμετοχης ,ελπιζω αυτο να εχει γινει αντιληπτο).