Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το (BDSM) Δείπνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MindMaster, στις 16 Ιουνίου 2009.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μια πρώτη απάντηση:
    Δεν μπορώ να πω τι θα ήθελα, αλλά τι θα ευχόμουν, αφού θα έκανα αυτό που η Κυρία μου θα με πρόσταζε (κάτι που θα ξεκίναγε από Αυτή και θα έφτανε πάλι σε Αυτή, μέσα και από εμένα). Άρα αν ήθελε να με δανείσει θα ακολουθούσα.

    Αυτό που θα ευχόμουν είναι:
    1. Να κάνω ότι πρέπει για να μην την δυσαρεστήσω και τη στεναχωρήσω.

    2. Να υπακούω πιστά και να βρω τη δύναμη να φτάσω μέχρι το τέλος.

    3. Να ήθελε να με βάλει να σερβίρω με δίσκο που θα στηρίζεται στο λαιμό μου και στις ρώγες μου μόνο, να μην τον ακουμπάω καθόλου.

    4. Αν κάνω κάποιος λάθος να με τιμωρήσει όπως μου αξίζει.

    Αισθησιακές οι φωτογραφίες, σαν σενάριο από ταινία. Στην Ελλάδα το βρίσκω δύσκολο να γίνει, όχι όμως αδύνατον. Με καλή οργάνωση και θέληση μπορεί να οργανωθεί κάτι παρόμοιο. Δεν είναι πολύ δύσκολο.
     
  2. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    MindMaster ειλικρινά θα ήταν χαρά μου να συμμετέχω,ούτε θεωρώ ότι είναι κάτι τόσο...δύσκολο.Αρκετή οργάνωση από τους/τις Κ και πολύ υπακοή από τους/τις υ.Όπως έγραψα σε προηγούμενο Post εάν εμπιστευόμουν την Κ που θα ''συνόδευα' ,δεν θα ανησυχούσα καθόλου.Θα ήξερε να βάλει τα όρια στην χρησιμοποιήσή μου από τους υπόλοιπους πέραν Αυτής.

    Υ.Γ. Lady Dementia θα ξανασυμφωνήσω ότι μία μάσκα που καλύπτει όλο το κεφάλι στον υ είναι κάτι που κάνει την όλη σκηνή πιο...δελεαστική.Το να χάνονται τα χαρακτηριστικά,κάνοντας τον υ πιο...υ ,εγώ προσώπικά το βρίσκω πολύ ερεθιστικό.
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.


    Θα ήθελα να κάνω μερικά σχόλια, επί των όσων γράφτηκαν μέχρι εδώ.


    Έχω την αίσθηση, αγαπητοί μου, πως δεν μιλάτε γιά το ίδιο πράγμα με τους περισσότερους από τους άλλους εδώ. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει σαφώς, πως ο λόγος γίνεται γιά ένα ομαδικό, θεματικό, BDSM session (και όχι, όπως σωστά είπε η tender_lilly, γιά ένα απλό όργιο μεταξύ φίλων). Και δεν βλέπω πώς συνδυάζεται το άνετο, χαλαρό κλίμα και τα πολλά-πολλά χαμόγελα με τον πόνο και τον εξευτελισμό. Δεν ξέρω πόσες ανάλογες εμπειρίες έχετε, πάντως η δική μου εμπειρία λέει πως το να μαστιγώνω π.χ. κάποια μέχρι κραυγών και δακρύων, δεν γίνεται, όταν είμαστε σκασμένοι στα γέλια είτε εγώ, είτε εκείνη, ή και οι δυό. Δεν τίθεται θέμα σοβαροφάνειας, απλώς δεν είναι αστείο το ζήτημα... Και πρακτικά όμως, τί θα μπορούσε να συμβεί; Να χαμογελάει εκείνη που τις τρώει; Αυτό θα οδηγούσε μάλλον (αν κατάφερνε βέβαια να το κάνει) στο να τη χτυπάω μέχρι που να πέσει αναίσθητη, χαμογελώντας. Να χαμογελάω εγώ; Ναι, αυτό θα μπορούσε να γίνει, εγώ δεν πονάω, ούτε μηνύματα χρειάζεται να δώσω με τις εκφράσεις μου, γιά το πόσο αντέχω. Αλλά γιατί να το κάνω; Μ’ αρέσει βέβαια, μ’ ευχαριστεί το να προκαλώ πόνο, αλλά δεν μου δημιουργεί ευθυμία, αλλά ερεθισμό. Και άραγε, αυτή που κάθεται γιά χάρη μου –εν μέρει, έστω- και τις αρπάζει, άμα γυρίσει και με κοιτάξει, τί προτιμάει να δει; Το χαμόγελό μου, σ’ αυτή τη φάση, ή τον ερεθισμό που μου προκαλεί ο δικός της πόνος;

    Είτε λοιπόν, αγαπητοί μου under και llazouli, δεν έχετε καταλάβει καλά, είτε εγώ σας υποτιμώ, και τελικά είστε περισσότερο σαδιστές απ’ όλους μας εδώ. Γιατί δεν μπορώ να φαντασθώ τίποτε σαδιστικότερο από το να κάνω την άλλη μαύρη στο ξύλο, και από πάνω, να γελάω κιόλας...


    Και πάλι εκτός κλίματος, πιστεύω. Θα αντιπαρέλθω τις ψησταριές και τα παϊδάκια –εντάξει, μπορεί να είναι θέμα γούστου αυτά-, αλλά οι τύποι με τις λιβρέες, δεν ήταν τυχαία εκεί, ούτε και –όπως εγώ βλέπω τα πράγματα- ήταν άχρηστοι. Αυτοί έδιναν στη σκηνή έναν public χαρακτήρα, που σ’ εμένα, πολύ άρεσε. Ξέρω βέβαια, πως σ’ εσένα δεν αρέσουν αυτά...

    Πολύ σωστό, Georgia. Και εφ’ όσον οργανωθεί τελικώς το δείπνο και συμμετέχω, θα προτείνω αυτή η «λέξη-κλειδί» να είναι αυτή που εγώ χρησιμοποιώ στα δικά μου sessions, ως μοναδικό αποδεκτό safeword: «Σουπερκαλιφρατζιλιστικεξπιαλιντόσιους»...  

    Να προσκομίσουν ιατρικές εξετάσεις; Λίγο υπερβολικό μου φαίνεται, αγαπητέ μου... Μέτρα υγιεινής, αποστείρωσης tools, αντισύλληψης κλπ σαφώς και θα πρέπει να παρθούν, και να τηρηθούν αυστηρά. Αλλά μέχρι εκεί νομίζω, και αρκεί, αν μιλάμε γιά ανθρώπους σοβαρούς, που ξέρουν να «απολαμβάνουν υπεύθυνα»...
    Όσο γιά τον έλεγχο γιά την τήρηση αυτών και όλων των άλλων προσυμφωνημένων, συμφωνώ πως θα μπορούσε να είναι μιά ομάδα από τους συμμετέχοντες υπεύθυνη, αλλά –στην Ελλάδα είμαστε- ας μην την πούμε «επιτροπή», γιατί μάλλον τότε, θα είναι εγγυημένη η αναποτελεσματικότητά της...   Πιστεύω πάντως πως σε περίπτωση που θα μπορούσε να δημιουργηθεί μιά δύσκολη κατάσταση, τον τελικό λόγο, θα έπρεπε να τον έχει ένας ανθρωπος, και όχι μιά ομάδα. Κάποιος που θα έχει βέβαια μεγάλο ειδικό βάρος, μεταξύ όλων των συμμετεχόντων...


    Μήπως και να μην σε ξεχάσω, εσύ θα καταφέρεις να έρθεις; Απ’ όσο έχω δει, συνήθως όποτε υπάρχει κάποιο event, όλο και κάτι σου τυχαίνει, και λείπεις...  

    Να, τα βλέπεις, καλή μου φίλη; Γι’ αυτό λέω, πως γιά κάτι άλλο μιλάτε... Και δεν θεωρώ πως το «άλλο», έγγειται στο «ακόρεστο σεξουαλικό όργιο», αλλά στις «κυριαρχικοϋποτακτικές επιδείξεις». Γιατί «επιδείξεις»; Και προς ποιούς; Κι από τη στιγμή που θα λέιψει αυτό το κυριαρχικοϋποτακτικό στοιχείο, τί θα ξεχωρίζει πλέον αυτό το όργιο από οποιοδήποτε άλλο, και θα το κάνει BDSM, πράγμα το οποίο πραγματεύεται το νήμα;

    Ο όρος «χρήση» madlene, είναι προφανέστα ακατάλληλος γιά σένα, που όχι μόνο δεν διακρίνεσαι –κατά την προσωπική μου εκτίμηση- από καμμία απολύτως υποτακτικότητα, αλλά ούτε καν το ρόλο της υποτακτικής, δεν έχεις τη διάθεση να παίξεις. Δεν σου ταιριάζει, στην ουσία δεν επιθυμείς αυτό το ρόλο και ό,τι αυτός συνεπάγεται, είναι σαφές και απόλυτα κατανοητό... Γιά άλλους όμως, που είναι όντως υποτακτικοί ή που τους αρέσει να παίζουν αυτό το ρόλο, ο όρος «χρήση» είναι ορθότατος, επιθυμητός και όπως θα σε πληροφορήσουν κι οι ίδιοι ίσως, ερεθιστικότατος. Χωρίς αυτό βεβαίως να σημαίνει πως κι αυτοί στην ουσία δεν είναι άνθρωποι, αλλά αντικείμενα...

    «Τα εν οίκω, εν δήμω»... Είναι μιά παράμετρος, που καλώς ή κακώς, θα πρέπει να τη συνυπολογίζουμε. Διότι πλείστες όσες φορές τα του οίκου μας διαδίδονται και μάλιστα –κι αυτό είναι το χειρότερο- διαστρεβλωμένα...
    Δεν το ανοίγεις αυτό το νήμα, λοιπόν; Αιρετικά κι απόλυτα, έστω; Άλλωστε οι καιρικές συνθήκες, προσφέρονται. Αν δεν διαρρήξουμε τώρα τα ιμάτιά μας, πότε θα το κάνουμε;  

    Ενδιαφέροντα αυτά, προσφιλεστάτη μου, αλλά γιατί; Εννοώ τί θα πρόσθεταν, κατά τη δική σου αντίληψη ή αισθητική;
    Άλλη μιά ερώτηση: Γιατί να είναι απαραίτητη η οικειότητα μεταξύ όλων; Αν είμαι σωστά πληροφορημένος ή δεν είναι πλέον αυτό εκτός μόδας, το σεξ μ’ έναν άγνωστο παρτενέρ είναι μιά από τις πλέον διαδεδομένες φαντασιώσεις. Διερωτώμαι λοιπόν, ιδίως γιά κάποιους που θα έπαιζαν υποτακτικό ρόλο σε μιά σκηνή όπως αυτή που συζητάμε, δεν θα ήταν αναλόγως ίσως επιθυμητό να κυριαρχηθούν ή να χρησιμοποιηθούν από κάποιον που δεν θα τους ήταν οικείος, και γιατί όχι, θα τους ήταν παντελώς άγνωστος έως μιά-δυό ώρες ας πούμε, νωρίτερα; Δεν θα μπορούσε κάτι τέτοιο να αποδώσει ίσως, εντονότερη αίσθηση υποταγής; (Το ερώτημα φυσικά είναι ανοιχτό γιά απάντηση από οποιονδήποτε επιθυμεί να απαντήσει).
    Εδώ, my Dearest Lady, οφείλω να πω ότι με στεναχώρησες λιγάκι, που θέλεις να με στείλεις να κλειστώ όλη τη βραδυά στο καπνιστήριο... Σου χαρίζω λοιπόν το παρακάτω άσμα, και κυρίως το ρεφρέν του...


     ​

    (Βέβαια, υπάρχει κι η πιθανότητα να με προτιμάς κλεισμένο στο καπνιστήριο γιά άλλους λόγους πέρα από τους απολύτως προφανείς, οπότε δεν θα ήταν και τόσο δυσάρεστο...  ).




    Δυστυχώς θα διακόψω εδώ γιά τώρα, επιφυλάσσομαι γιά σχόλια και ερωτήματα επί των υπολοίπων ποστς, συντομότατα.



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.



    όχι supercalifragilisticexpialidocile?    
     
  5. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    Ε, ναι ρε παιδια, DocHeart τον λενε, σε τι θελετε να μιλησει;



    Τωρα, στο θεμα μας παλι. Βρισκω ενδιαφερον το οτι πολλοι Κυριαρχικοι του φορουμ δεν θα ηθελαν να "μοιραστουν" την αγαπημενη υπο τους, ακομα και "οπτικα" (you party poopers!). Θα με ενδιεφερε να ακουσω και την γνωμη Κυριαρχων που θα ηθελαν να μοιραστουν την/τον υπο τους, παρολο που σημαινει πραγματα για αυτους. Υπαρχουν;
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @MM:Ευχαριστώ για το ψυχογράφημα,νομίζω όμως πως έχεις πέσει εντελώς έξω.
    Θα σε παρακαλούσα απο δω και στο εξής να ασχολείσαι μόνο με τα γραφομενά μου και να αφήσεις κατά μέρους την όποια κριτική στο προσωπό μου.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.

    εχω αντιπροταση: Prisencolinensinainciusol
    και επειδη οταν εγω λεω οτι πιστευω στο ΒΔΣΜ με ανθρωπινο προσωπο το εννοω,   συνοδευω την αντιπροταση με μια οδηγια προς τις υποτακτικες για να μαθουν να το συλλαβιζουν:



    υ.γ για τα υπολοιπα θα επανελθω αργοτερα.Μια κουβεντα μονο τωρα:το να εισαι χαλαρος δεν σημαινει να ξεκαρδιζεσαι σα να βλεπεις τους Μοντυ Παιθονς ,ουτε εγω αλλα ουτε και η φιλτατη Lazouli νομιζω ισχυριστηκαμε κατι τετοιο...
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πολύ ενδιαφέρον θέμα για μένα δε προσωπικά, είναι μια φαντασίωση που κρατάει χρόνια σε διάφορες παραλλαγές, την οποία και ευελπιστώ να πραγματοποιήσω, Κυρίου Θέλοντος και Επιτρέποντος, αργά ή γρήγορα.
     
    Θεωρώ δυνατή μια τέτοια διοργάνωση.
    Απαραίτητη προϋπόθεση θα ήταν οι συμμετέχοντες να είναι άτομα της εμπιστοσύνης και εκτίμησης δικής μου ή Του Κυρίου μου ή Κάποιον άγνωστο σε μένα μεν για τον οποίο δε θα έχει εγγυηθεί κάποιος που Ε/εμείς σεβόμαστε, εκτιμάμαι και εμπιστευόμαστε την κρίση του.

    Με διεγείρει απίστευτα η πιθανότητα να υπηρετήσω άλλους και γιατί όχι και αγνώστους και το δημόσιο είναι πιστεύω εκείνο που με εξιτάρει απίστευτα. Για μένα όπως έχω πολλές φορές εκφράσει, το bdsm είναι κοινωνικό, με την έννοια πως δεν θεωρώ πως μπορεί το bdsm να λειτουργεί σε όλο του το φάσμα, μέσα σε 4 τοίχους, ανάμεσα σε 2 άτομα. Έχω ακούσει από σκλάβες υποσχέσεις απόλυτης υπακοής και υποταγής, που μόλις τους δοθεί π.χ. η διαταγή ακόμη και να γονατίσουν μπροστά σε άλλο, όλη η υπακοή κι η υποταγή πάει περίπατο. Οπότε για μένα το να βγει εκτός κρεβατοκάμαρας το bdsm είναι και ένα είδος δοκιμασίας για τη σκλάβα. (Αν ο Κ. δεν επιθυμεί να μοιραστεί την σ. του σεξουαλικά ή σαδομαζοχιστικά δεν είναι και υποχρεωμένος να το κάνει, υπάρχουν άπειροι τρόποι να γίνει κοινωνικό το bdsm και χωρίς αυτό).
    Προσωπικά, επιθυμώ και με απογειώνει η δυνατότητα να απολαμβάνω και Άλλους κι άλλες, πάντα μέσα από Κείνον τις επιθυμίες και διαταγές Του.

    Θα συμφωνήσω με τα πιο πάνω.


    Θα συμφωνήσω πως αρκετοί που έχουν εκφράσει εδώ απόψεις μάλλον το κοιτούν από μια προοπτική που είναι εντελώς διαφορετική από την δική μου, όπου το θέμα αφορά όχι όργιο αλλά ομαδικό bdsm session, όπου ανοίγονται απίστευτα περισσότερες ευκαιρίες για humiliation, degradation κ.τ.λ.
    Και συμφωνώ πως ο όρος χρήση είναι ορθότατος, επιθυμητός και διεγερτικότατος, κατʼ ακρίβεια ο μοναδικός που κολλάει στο δικό μου μυαλό, ιδιαίτερα αναφορικά με το συγκεκριμένο θέμα.
    Λαμβάνω μέρος για να με χρησιμοποιήσουν, να με ξεφτιλίσουν, να με εξαναγκάσουν κ.ο.κ. , (ισως αν είμαι τυχερή να μου επιτραπεί να πονέσω κάποιο  )
    Δεν πάω για να βρω την ευκαιρία να μου «δώσουν καμιά επιπλέον ξυλιά και να φάω κανά επιπλέον πούτσο ή να αποδείξω πόσο έκφυλη γκομενάρα είμαι επειδή «παίζω» με όποιον γουστάρει», όπως το αντιλαμβάνονται πολλοί.
    Πάω για να κάνω bdsm. Να ξεπεράσω όρια μου όπως σεμνοτυφία, πουριτανισμός, φόβος, ντροπή κ.α.
    Για μένα όπως προείπα, δεν είναι απαραίτητη η οικειότητα μεταξύ όλων και μάλλον θα λειτουργούσε διεγερτικά η χρήση μου από Κάποιον άγνωστο.
     
    Last edited: 19 Ιουνίου 2009
  9. Babylon

    Babylon Regular Member

    Πολυ σωστα.

    Ετσι ακριβως.
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: ΤΟ (BDSM) ΔΕΙΠΝΟ.






    (λέξη ασφαλείας ήθελα να πω  )
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ".....Παίρνει ένα μαντήλι και του δένει τα μάτια. Ξαφνικά. Τωρα δεν βλέπει τίποτα. "Μη φοβάσαι. Νομίζω οτι οι επιθυμίες μου θα ταιριάξουν με τις δικές σου. Σήκω. Ενωσε τα χέρια σου μπροστά." Του περασε χειροπέδες. Τον χαϊδέυει στο λαιμό. Του βάζει κάτι. Δεν βλεπει. Δεν ξέρει τί. Θυμάται μόνο οτι λουράκια, μαστιγια, και κατι άλλα είναι τα αγαπημένα της παιχνίδια. Τον τραβάει απο το λουρακι δεμένο. "Απλωσε τα χερια σου μπροστα και σκυψε ελαφρά" Απλωνει τα δεμένα χερια του σαν τυφλός που ψάχνει να καταλαβει που βρίσκεται. Ακουμπάει σε ένα τοιχο. Κατι του θυμίζει αυτό. "Για να δουμε το κωλαράκι σου τωρα. Είχα δίκιο;" Κατεβάζει το μποξερακι. "Μμμμμμ". Εκείνος αμίλητος. Ξαφνικά τον χτυπάει με την παλάμη της. Πολύ δυνατά. "Απαπααααα.. τι βαράς καλε;" Εκείνη σκάει στα γέλια. "Θα μου το πληρώσεις που με έκανες να γελάσω." ".....

    Ελπιζω οτι το παραπανω αποσπασμα απο την αφηγηση του extreme 32 ,δημοσιευμενο πριν λιγο καιρο στις εμπειριες ( https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t15847/ ) βοηθαει για να γινει κατανοητη η δικη μου προσεγγιση επι του θεματος ,οσον αφορα την ατμοσφαιρα.
    Η σοβαροφανεια,η επισημοτητα και τα αυστηρα πρωτοκολλα ειναι τελειως ξενα με την νοοτροπια και την αντιληψη μου.
    Οντως μιλαμε για διαφορετικα πραγματα ,ΜΜ.Σε ενα¨BDSM session" οως εσυ το αντιλαμβανεσαι δεν θα επαιρνα ποτε και υπο καμμια ιδιοτητα μερος.Ουτε θα πηγαινα εκει για να ξεπερασω τα ορια μου,μια χαρα ζω μ'αυτα.


    Θα πηγαινα ομως ,υπο ορους και προυποθεσεις ,σε μια μαζωξη φιλων και γνωστων,(σαφως και προαπαιτουμενο ειναι η οικειοτητα), για να απολαυσω και να περασω καλα.ΒΔΣΜ ξερετε,για μενα δεν σημαινει μονο ματσουκια και σκοινια και κερια λιωμενα,μαλλον δε τα παραπανω με αφηνουν αδιαφορο.Θα ηταν ομως εξαιρετικα διεγερτικο αλλα και διασκεδαστικο για μενα να γινοταν,ας πουμε, στα πλαισια μιας τετοιας βραδιας μια ...ιπποδρομια με ανθρωπινα πονυ,με αθλα για τους νικητες και τιμωριες για τους ...Αστραχαν.Τα νταρτς με καρπουζοσπορους παλι ,για να αναφερθω σ'ενα εξοστρακισθεν ποστ μου, ειναι μια αλλη ιδεα που εμπερικλειει εξουσια, υποταγη, εξευτελισμο και ...γελιο ,πολυ γελιο....
    Ενα γελιο που το χρειαζεται το βδσμ για να μην το παρει και πολυ πανω του.
    Ενα γελιο που θα απομυθοποιησει την "εξουσια" του.
    Ενα γελιο που θα θα αναδεικνυει τα σαθρα "συναινετικα" θεμελια καθως και τα ορια της συμβολικης ,ζωσας αποτυπωσης μιας φαντασιακης σχεσης κυριαρχιας...
    Ενα γελιο που ,κατα την προσωπικη μου αντιληψη,θα το κανει πολυ πιο απολαυστικο.

    Δεν εννοω ασφαλως σ'ολη τη βραδυα να ξεκαρδιζομαστε σα να'χουμε ...μπαφιασει   (αν και..αλλα τελος παντων), απλα ο,τι γινεται να το θελουν ολοι,να το κανουν ευχαριστα ,χαλαρα και να το απολαμβανουν.Ξινισμενες μουρες να υπαρχουν γιατι;Αν δεν σου αρεσει να κανεις κατι,με καποιον κατι,γιατι να το κανεις;Μη τυχον και "προδωσεις" το στατους σου; Μη χ...ω....
     
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Originally Posted by ipakouo_skilaki
    MindMaster αν έχεις σκοπό να το οργανώσεις μη με ξεχάσεις...

    Μήπως και να μην σε ξεχάσω, εσύ θα καταφέρεις να έρθεις; Απ’ όσο έχω δει, συνήθως όποτε υπάρχει κάποιο event, όλο και κάτι σου τυχαίνει, και λείπεις...


    MindMaster κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό...