Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Comfort ύστερα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος 7 Inch Prince, στις 10 Απριλίου 2019.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μέγιστη αδικια, όλα οι καλες και οι κακες συνεχεια στην απ' οξω
     
  2. 7 Inch Prince

    7 Inch Prince Doctor Jekyll, at your service

    Ο Pavlov ήταν ένας ρώσος συμπεριφοριολογος που καθιέρωσε το σύστημα ερεθυσματος-αντίδρασης. Είχε πάρει μερικά σκυλιά και τα είχε βάλει σε δωμάτια. Κάθε μέρα σε διαφορετικές ώρες χτυπούσε ένα καμπανάκι και αμέσως μετά το καμπανάκι έριχνε φαΐ μέσα στο δωμάτιο. Καμπανάκι- φαΐ καμπανάκι-φαΐ κάποια στιγμή σταμάτησε το φαΐ και χτυπούσε μόνο το καμπανάκι και στα σκυλια αμέσως ενεργοποιουντουσαν οι σιελογονοι αδένες

    Αυτή είναι η βασική θεωρία conditioning, όπου ένα ερέθισμα δημιουργεί μια αντίδραση σε ένα άτομο, είτε σωματική είτε συναίσθηματικη χωρίς να παίζουν κανένα ρόλο οι ανώτερες νοητικές λειτουργιες μέσω επαναληψης και νευρικών μοτίβων. Ανάπτυξη της θεωρίας έγινε ύστερα από τον Skinner αλλά αυτό είναι για άλλη Συζήτηση

    Εν ολίγης μου αρεσει να περνάω στα άμεσα αντανακλαστικά της υ μου να υπακούει με το που το γυρίζω από ρομαντικό σε παιχνίδι σε επίπεδο ενστίκτου. Συγκεκριμένα επαναλαμβανόμενα ερεθίσματα τα οποία λαμβάνει μόνο από εμένα μπορούν να βοηθήσουν σε αυτό ενώ αν είμαι πάντα ίδιος αρχίζει να λειτουργεί η οικειοποίηση και πάνε περίπατο οι εκρίσεις ορμονών για εκρηκτικά συναίσθηματα τη στιγμή που αρχίζω
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    το εβαλα στον googly τρανσλεϊτορ και μ εβγαλε αυτο¨

    I know they say that comfort is after all for good for a couple of reasons, and I will not sit down to analyze, but for me as K it can be the best part.

    8 hours to be priced and then to take it softly in my arms, put two fingers in and massage until her eyes are still turned back. I do not know if there is a specific fetish that will crush your comfort after, but I have it, and sometimes when I hear "No need" or the girl is overjoyed and can not relax, I'm crying.

    I also need the sweet piece at the end, even at the beginning of the appointment, so that when she turns a knocker to the instinct on level Pavlov. Is anything strange to you?
     
  4. 7 Inch Prince

    7 Inch Prince Doctor Jekyll, at your service

    YIKES! Γιατί το έκανες αυτό. Το Google translate το σκοτώνει τόσο. Αφού στα ελληνικά το έγραψα εξαρχής
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν ημουν σιγουρος !  
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ειλικρινά το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι για κάποιο λόγο τα κοντινά σου προκύπτουν ανυπάκουα.

    Εμένα στατιστικα τα λυγερα μου προκύπτουν ανυπάκουα. Τα στρουμπουλά μου είναι γενικά πιο υπακουα
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    ξεκαθαρος -ισμος
    το υ παραλείπεται.
     
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    Εγώ κατάλαβα το comfort το ύστερα. Και το γλυκούλης - αγριούλης.
    ...ντααααξει, περί ορέξεως..

    Να σου πω @7 Inch Prince , αυτό με το πείραμα...πρέπει να'ναι πολλοί οι σκύλοι ή πιάνει κα με έναν; Το έχεις δοκιμάσει με πολλά υ;
     
  9. 7 Inch Prince

    7 Inch Prince Doctor Jekyll, at your service

    Τους είχε και σε ξεχωριστά δωμάτια οπότε μετρηθηκρ σε ατομικη βάση. Εμένα σε χρονικό διάστημα τριμήνου μου δουλευει σχεδόν πάντα (Μια φορά όχι αλλά ήταν switch)
     
  10. Persephone_red

    Persephone_red Dark ambient

    Πρώτον γιατί δεν χρησιμοποιείς σημεία στιξης. Δεύτερον γιατί χρειάζεται να κάνεις πειραμα κλασσικής εξαρτημενης μαθησης σε ενηλικα άτομα. Τριτον προφανώς και εννοεις το after care. Τέταρτον με συγχωρεις αλλά αυτά που λες μου φαίνονται μπαρμπουτσαλα. Πέμπτον σου ευχομαι να βρεις μια άκρη κ εσύ ο ίδιος. Είσαι και μικρό παιδί.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Θυμήθηκα κείνο το ανέκδοτο που λέει
    Ωωπ! Από κει μπήκε το φως.  
     
  12. Αν κατάλαβα καλά είναι το σύστημα "βάναυσος-τρυφερός, τρυφερός-βάναυσος".


    Βιβλιογραφία:

    Οι απαράδεκτοι, επεισόδιο 36, Ο τέλειος άνδρας.