Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρίο και συναισθήματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος AmateurGuy, στις 7 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Δεν βλέπω συναισθήματα στο τρίο, μόνο σάρκα.
     
  2. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αγαπητέ @Akis87,

    Κατ' αρχήν, εκτιμώ τη διαλλακτική σου στάση και την απουσία συγκρουσιακής διάθεσης στην απάντησή σου.
    Η αλήθεια είναι ότι μπήκα στον πειρασμό να σου γράψω σχετικά με το δάμασμα των επιθυμιών σου και την τιθάσευση των όποιων έντονα αναδυόμενων θέλω σου, όμως ο ρόλος μου εδώ δεν είναι ούτε παραινετικός, ούτε συμβουλευτικός. Σου εύχομαι να λειτουργήσει προς όφελός σου αυτή σου η επιλογή σε μακροπρόθεσμο ορίζοντα.

    Τώρα, για το πως αντιλαμβάνεσαι τα "βαθιά συναισθήματα" η απάντησή σου ήταν:

    Κατανοώ αν δεν επιθυμείς να διευκρινίσεις σε έναν άγνωστο πως προσλαμβάνεις εσύ, πως ορίζεις εσύ τις λέξεις αυτές και γι' αυτό το λόγο επιλέγεις μία τέτοια απάντηση. Αρκεί εσύ προσωπικά και για σένα τον ίδιο να αντιλαμβάνεσαι πως έχει πολύ περιορισμένη λειτουργικότητα στη διαχείριση των πραγμάτων μας η αδυναμία - ή η απουσία διάθεσης - να διακρίνουμε τι δεχόμαστε/αποδεχόμαστε από το όποιο περιβάλλον μας ως επιδραστικά στοιχεία και τι είναι αυτό που επιθυμούμε να αποτελεί προσδιοριστικό/ιδιοσυγκρασιακό στοιχείο της ταυτότητάς μας.

    Εν ολίγοις, το τι ενδέχεται/μπορεί να έχει καθιερωθεί σε ένα τόπο, σε συγκεκριμένο χρόνο δεν απαντά στο τι ορίζεις εσύ ως τέτοιο. Διότι και εξάλλου, το τι ενδέχεται/μπορεί να έχει "καθιερωθεί" σε ένα τόπο σε ορισμένο χρόνο δε σημαίνει ότι ανταποκρίνεται στο σύνολο του πληθυσμού...

    Σε κάθε περίπτωση, σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου και την επικοινωνιακή σου διάθεση.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ειμαι 51 με 34 χρονια δραστηριοτητα στην ¨καμπουρα¨ μου.

    Ολα αυτα τα χρονια, δεν εχω συναντησει μια, ουτε μια, που να ειχα σχεση, και να μου ειπε, αμα εχεις καμια γνωστη, φερτην απο δω να το τριτωσουμε....

    Δυο περιπτωσεις. ή ειμαι στατιστικο λαθος (πιθανον) ή κατι εχουν τ αυτια μου και δεν ακουω καλα (ακομα πιθανοτερο).

    Υπογραμμισα τη λεξη, γιατι ειναι δεδομενο απο το θεμα.

    καθε αλλο μπορω να πω. Ακομα και στα δικα μας, σκλαβα με υποτακτικη ή bottom δεν χωρεσαν σε μια σχεση.

    Ζηλιαρες  
     
  4. Εγώ σε ευχαριστώ για τη διάθεσή σου και για μια άλλη οπτική που μου δίνεις να επεξεργαστώ. Γενικά έχω φίλτρα που περνάω κάθε προβλητισμο σκέψη και αντίληψη απλά τυχαινει τα πιστεύω του δοσμένου χώρου και χρόνου να με αντιπροσωπεύουν και να καλύπτουν κομμάτια μου άσχετα με το αν ο πληθυσμός τα αποδέχεται ή όχι. Είμαι λίγο γενικός όχι επειδή μου είσαι άγνωστος απλά επειδή δε θέλω να φορτώσω το νήμα με περιττές σκέψεις μου και να το εκτροχιασω. Ομως μιας και μου έδωσες αφορμή για σκέψη θα μου επιτρέψεις να επεξεργαστώ καλύτερα τα λεγόμενα σου να βγάλω τα συμπεράσματα μου πάνω σε αυτά και να σου απαντήσω πιο ολοκληρωμένα αργοτερα.
    Σε ευχαριστώ για το χρονο και τον κόπο σου και ελπίζω γενικά να δημιουργηθεί ενα όμορφο κλίμα εδώ με πολλές διαφορετικές απόψεις γνώμες σκέψεις και συζητήσεις.
     
  5. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ασ' το, μέχρι εκεί που δεν πάει... 
     
  6. AmateurGuy

    AmateurGuy New Member

    Από αυτό δεν γλίτωσε κανείς
     
  7. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Το πιο ωραίο τρίο..
    Είναι αυτό που συμβαίνει ξαφνικά, χωρίς καμία συννενόηση και το θέλουν όλες οι πλευρές.
    Εμπεριέχει την μέγιστη καύλα.
    Γιατί συμβαίνει αυθόρμητα .
     
  8. AmateurGuy

    AmateurGuy New Member

    Και που θα το βρω το αυθόρμητο? Μου ακούγεται πολύ δύσκολο
     
  9. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Είτε θα πάρεις στο 090, είτε θα πρέπει να το δημιουργήσεις μόνος σου.
    Τι πάει να πει να το βρεις;
    Περίπτερο είναι;
     
  10. pistolero

    pistolero ScarPist

    Εγώ δεν θα μπορούσα να βάλω 3ο άτομο σε μια σχέση με βαθειά συναισθήματα. Δεν θα μπορούσα να διαχειριστώ το μετά.Ειμαι σίγουρος ότι υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να το κάνουν και να κρατηθούν οι ισορροπίες.

    Βέβαια το σημαντικό είναι τα πλαίσια που έχει χτιστεί μια σχέση. Μπορώ να θυμηθώ εύκολα καταστάσεις στις οποίες η προσθήκη τρίτου ατόμου (είτε άντρα είτε γυναίκας) θα έκανε το γαμησι ακόμα καλύτερο. Στην φάση της ζωής μου που βρίσκομαι τώρα το απορρίπτω.

    Αλλά αυτός είμαι εγώ. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει σωστό και λάθος στις ερωτικές σχέσεις.
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Πάντα ονειρευόμουν ένα τρίο σαν αυτό της Ρεβάνς.
    Θεωρώ πως το συναίσθημα υπάρχει, έτσι κι αλλιώς.
    Και πως ακόμη και μία μεμονωμένη σεξουαλική συνεύρεση, μπορεί κανείς να την προσεγγίσει με αγάπη.
    Εγώ αγάπησα νομίζω όλους όσους συνάντησα ερωτικά. Με τον τρόπο μου. Με κάποιον τρόπο.
    Κι ας μην τους/τις ξαναείδα ποτέ.
    Με αυτό σαν δεδομένο, προσπάθησα και προσπαθώ ακόμη να βιώσω το δικό μου ονειρεμένο τρίο, με δύο άντρες της επιλογής μου.
    Κι όσο κι αν προσκρούει σε διάφορες δυσκολίες, είμαι αισιόδοξη πως κάποια μέρα θα το ζήσω κι αυτό.
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. Και το πιο πανω δεν είναι παρά η καραμελα που πετατε και διαιωνιζονται στις ίδιες τις γυναίκες ενοχές, αν δεν πουλάνε το σεξ τους για καποιο αντάλλαγμα, είτε αυτό είναι συντροφικότητα, είτε αγάπη είτε δεν ξερω τι και συμβάλλετε στην σεξουαλικη καταπιεση της γυναικας, που νιωθει ενοχες που μπορει να γαμιεται απλά επειδή καύλωσε και απολαμβανει τους οργασμους της.