Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρανσεξουαλ & γυναικες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος capeaway, στις 19 Αυγούστου 2007.

  1. capeaway

    capeaway Regular Member

    Οι παρακατω ερωτησεις μου απευθυνονται κατα πρωτο λογο στις τρανσεξουαλ και στις γυναικες του forum, αλλα και κατα δευτερο λογο, σε οποιον εχει καποια σχετικη εμπειρια.

    Λοιπον, εχουμε διαβασει προσφατα, καθως και η εμπειρια μας συνηγορει, οτι υπαρχουν πολλοι ανδρες οι οποιοι αποζητουν την ερωτικη συντροφια μιας τρανσεξουαλ (με ή χωρις BDSM χαρακτηριστικα). Αυτο το οποιο εχω την περιεργεια να ρωτησω ειναι το ποια ειναι η σχεση μεταξυ τρανσεξουαλ και γυναικων.

    Μπορει δηλαδη να υπαρξει φλερτ ή και σχεση μεταξυ τους? Μηπως οι μεν ειναι αδιαφορες στις δε? Μηπως οι μεν βλεπουν ανταγωνιστικα (στον ερωτικο τομεα παντα) τις δε?

    Επισης η περιέργειά μου επεκτινεται και στο χωρο του BDSM. Ποσο συνηθισμενο ειναι (αν συμβαινει) να υπαρξει τετοια σχεση μεταξυ μιας τρανσεξουαλ και μιας γυναικας?
     
  2. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Τρανσεξουαλ & γυναικες

    Μπορεί.

    Συμβαίνει συχνά.
     
    Last edited: 19 Αυγούστου 2007
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ασφαλως και μπορει!!!!
    Οι τρανσεξουαλ οι υγιεις ψυχικα τρανσεξουαλ, λατρευουν τις γυναικες!
    Φυσικα αν μιλαμε για σχεσεις , ειναι ευκολοτερη η ερωτικη σχεση αναμεσα σε μια trans και μια γυναικα λεσβια!
    Υπαρχουν ομως και φορες που trans ερωτευτηκε και μιλω για θυελλωδη ερωτα,γυναικα, αλλα και το αντιστροφο!
    Για οσους δεν ξερουν και πολλα πανω στο θεμα, οι trans βρισκονται σε εναν διαρκη πολεμο με τους gay,και μιλω για τους gay εκεινους που ουτε τις γυναικες , αλλα ουτε και τις trans χωνευουν, δηλωνουν το "ειμαστε αντρες και μας αρεσουν οι αντρες" αλλα κατα τα αλλα και μακιγιαρονται, και τα φρυδια τους βγαζουν, και φορουν πανω τους την Αρτα και τα Γιαννενα, και ειναι τυποι του "εδω ειμαι ξεφωνηστε με"!
    Προσωπικα ειχα σχεση με κοπελλια λεσβια και δεν μιλω για bdsm σχεση, την αγαπουσα, με αγαπουσε, ειμασταν μαζι συνεχεια, καναμε ερωτα,με εκεινην να εχει τον ενεργητικο ρολο, και η ολη κατασταση χαλασε οταν ο αδελφος της μας επιασε "καβαλα στο δελφινι" και κοντεψε να του στραβωσει το στομα απο το εγκεφαλικο που παρ' ολιγον να παθει βλεποντας την αδελφη του, να πηδαει την κολλητη της οπως εκεινος νομιζε και που την συγκεκριμενη στιγμη απεκαλυπτετο πως ειναι και trans!
    Ηταν πολυ ομορφη σχεση, γεματη ερωτισμο, με πολλη κατανοηση και με βοηθησε να καταλαβω πολλα πραγματα μεσα μου!
    Παντα την θυμαμαι με αγαπη και οπου και να ειναι της ευχομαι να ειναι παντα καλα!
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Θεωρώ πως μία τρανσέξουαλ κυρία αφήνει ερωτικά αδιάφορη μία μη ομοφυλόφιλη γυναίκα. Πιστεύω δε πως αυτό συμβαίνει ανεξαρτητα από το αν η πρώτη υπέστη ή όχι εγχείριση διόρθωσης φύλου, γιατί κατά τη γνώμη μου η ερωτική μας ταυτότητα, όπως γίνεται από τον περίγυρό μας αντιληπτή, αφορά πρωτίστως στο κοινωνικό μας status (άνδρας/γυναίκα) και δευτερευόντως στο φύλο μας (αρσενικό, θυληκό). Αν ένας άνθρωπος φέρει πέος και έστω πως τα φυσικά του χαρακτηριστικά παραπέμπουν σε αρσενικό (ύψος, κατατομή σώματος κ.α.) αλλά τόσο τα επίκτητα χαρακτηριστικά του (μήκος μαλλιών, σχήμα φρυδιών, ένδυση κ.α.) όσο και αυτά που αφορούν στην ιδιοσυγκρασία του (συμπεριφορά, κίνηση κ.α.) παραπέμπουν σε ό,τι για τον παρατηρητή του συνιστά το κοινωνικό πρότυπο της γυναίκας, δεν στέκει παρά γυναίκα να θεωρηθεί, επομένως ως τέτοια είναι ερωτικά αρεστή σε ετεροφυλόφιλους άνδρες και ομοφυλόφιλες γυναίκες.
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    μην παιρνεις και ορκο...
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Ενδιαφέρουσα κουβέντα...να το επεκτείνω λίγο...υπάρχουν διαφορές ως προς αυτό (τη σχέση με γυναίκες) και ανάμεσα σε pre-op (shemales) & post-op transexuals;;;

     
     
  7. manosslave2kalson

    manosslave2kalson New Member

    Απάντηση: Τρανσεξουαλ & γυναικες

    λοιπον μιρελλα καταλαβα οτι θεs ενεργητικο ατομο και μετα σκλαβο το ιξερα αυτο απλα το επιβεβαιωσεs μια γνησια αφεντρα δεν την ενδιαφερει το κανονικο σεξ αρα δεν ειναι και παθητικη για μενα ετσι τωρα θα πειτε καλα γυναικα ειναι πωs θα ακηρωσει τη φυση και ομωs ξερω τετοια γιναικα την πρωτη αφεντρα εν ελλαδη την ερρικα ηταν καποτε στην πιπινου αυτη ιθελε πραγματικα σκλαβουs και τουs προτιμουσε απο τουs αντρεs αυτη ειναι αφεντρα .
     
  8. zou

    zou

    προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με αυτες τις Κυριες... Για το μονο λογο, οχι οτι ειμαι τοσο πολυ ανοιχτομυαλο κοριτσακι - εχω πολλα ακομα να ζησω και να κανω..- αλλα γιατι αυτες οι Κυριες ειχαν τα κοτσια να προσωρισουν σε μια πολυ σημαντικη αλλαγη στη ζωη τους. Να αλλαξουν τραγικα πολυ τον εαυτο τους.. Εχω φιλες και λεσβιες και gay αντρες. Δεν ξερω αν θα πηγαινα ποτε με trans. Δεν με ελκυει ερωτικα το γυναικειο σωμα, οσο με εκλυει το αντρικο σωμα... μπορει να τις ζηλεψω, οπως τις υπολοιπες γυναικες, αλλα πιο πολυ ανταγωνιστικοτητα οχι.

    Τις ζηλευω θετικα, ως προς το θεμα που τις παραδεχομαι, οτι ειχαν τα κοτσια να κανουν κατι που ακομα και στην εποχη μας και ειδικα στην ελλαδα θεωρειτε κατι πολυ extreme.
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Τρανσεξουαλ & γυναικες

    Εχω ακουσει ιστορίες για τρανς που τους ελκύουν ή ερωτεύονται γυναίκες.
    Δεν έχω ακουσει ποτε για γυναίκα ετεροφυλόφιλη ή μπι που να ελκύεται απο τρανς..



    υγ: να ευχαριστησω τους Panacotta για την επισήμανση στο ορθογραφικό λάθος.. μερσι
     
    Last edited: 14 Ιανουαρίου 2008
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Τρανσεξουαλ & γυναικες

    Θα σε διαψευσω γλυκεια μου και συγγνωμη για αυτο!
    Προσωπικα ειχα σχεση με bi γυναικα! 

    Υπαρχει μπουρδελλο που δεν εχεις παει???????????
    Οχι γιατι αν υπαρχει να βγαλουμε εκακτο δελτιο στον ΑΝΤ1!!!!!!!
     
    Last edited: 10 Ιανουαρίου 2008
  11. madame A

    madame A Regular Member

    Re: Απάντηση: Τρανσεξουαλ & γυναικες



    και ομως.....

    για παραδειγμα εγω εχω μια μεγαλη λατρεια προς τις τρανς οι οποιες με ελκουν σεξουαλικα παρα πολυ.
    δυστυχως δεν εχω καταφερει μεχρι τωρα να κανω πραξη αυτες μου τις φαντασιωσεις παρα μονο μια φορα και μου εχει μεινει αξεχαστη!
    μου ειναι απιστευτα δυσκολο να βρω τρανς που να πηγιανει με γυναικες.
     
  12. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Τρανσεξουαλ & γυναικες

    Είμαι μία απο αυτές