Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τσακωμοι κυριαρχου-υποτακτικης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dancingsoil, στις 23 Ιανουαρίου 2019.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Η διαφορά σε μια Κ/υ σχέση είναι ότι

    Θα συζητηθεί ΑΝ το Κ μέλος επιθυμεί και κρίνει σωστό
    Θα συζητηθεί κατά ΠΩΣ το Κ μέλος επιθυμεί και κρίνει σωστο
    Θα συζητηθεΙ ΟΤΑΝ το Κ μέλος επιθυμεί και κρίνει σωστό.

    Η διαφορά στις Κ/υ σχεσεις είναι ότι το υ , δεν μπορεί να τσακωθεί να φωνάξει να συζητήσει να επικοινωνήσει κατά πως του έρθει και οπότε του έρθει . Θα το κάνει με τον τρόπο που του έχουν υποδειξει. Αν δεν γίνει αυτό το πιθανοτερο να έχει επιπτώσεις, από τιμωρία μέχρι ο,τι, μέχρι ξενερα του Κ μελους και άντε γεια ( ανάλογα το Κ και τις συνθήκες και πόσες φορές έχει γίνει κτλ κτλ)
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    οι περισσότεροι  
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    Είμαι κακομαθημένο  

    @Dancingsoil
    συνήθως τα υ τσακωνόμαστε μόνα . Σε διαβεβαιώ, είναι χειρότερο του τσακωμού μεταξύ δύο. Ειδικά όταν ο άλλος σε παρακολουθεί σα να είσαι σπάνιο ζώο όσο τσακώνεσαι μόνο σου και στη συνέχεια σε αγνοεί.
     
  4. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Η αληθεια είναι οτι μου ακούγεται τοσο ξενο σαν εικόνα
     
  5. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Εγω γιατι ποτε μου δεν τσακωνομαι...χιχιχι


    Αρχιζω να ανυσηχω!!! 
     
  6. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω στη σκέψη, αλλά όλοι οι παραπάνω αναφέρονται σε καταστάσεις και σχέσεις, όπου έχει διέλθει αρκετός χρόνος και τα δύο μέλη της σχέσης (Κ και υ) βρίσκονται πλέον σε μια ασύμμετρη ισορροπία.
    Και όχι στο πολύ αρχικό στάδιο μιας γνωριμίας, δοκιμών ενδεχομένως, κλπ.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ελα παρεαδεξου το. Σε φτιαχνει. Βλεπεις οτι ο Κ ειναι εκει, ακλονητος, πεφτεις σε τοιχο.
    (Μιλω γενικα, δεν τον ξερω τον ανθρωπο.)
     
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    Τα υ μας φτιάχνει η ικανοποίηση και το χαμόγελο του Αφεντικού - αχ ναι, γελουν κι αυτοί οι Κ!
    "Φτιαξίματα" τύπου "ω μα δες τον ακλόνητο" παιζουν στο παραμύθι που αναφέρθηκε νωρίτερα.
     
  9. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Σε μια σχέση που περιλαμβάνει μόνο σεξουαλική ψυχαγωγία δεν βρίσκω τον λόγο για τσακωμό.Την ζωή σου,την ζωή μου και απλά περνάμε όμορφα.Σε μια σχέση πιο ουσιαστική σαφώς και θα υπάρξουν προστριβές,αλλά αν η διαχείριση ειναι αυτή που πρέπει δεν θα υπάρξει φθορά.Αντιθετως..
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Είμαι άτομο που εκτιμα τα μάλα την αξία της σύγκρουσης και τα δώρα που αυτή κουβαλά, αν γνωρίζουν οι εμπλεκόμενοι πως να επικοινωνούν.
    Άμα η σύγκρουση οδηγήσει σε τσακωμό, δεν μειώνεται η αξία όλων όσων φωτίζει και τα οποία εφόσον βρεθούν στο φως, μπορούν να επιλυθούν.

    Με τα χρόνια εκπαιδεύτηκα να αναγνωρίζω πότε κάτι μέσα μου αντιδρά. Και ενημερώνω τον συνομιλητή μου, αν δεν έχει ξανασυμβεί, ότι θυμώνω και βγαίνουν άμα θυμώσω αυτοματοποιημένες ανακλαστικές αντιδράσεις, τις οποίες ακόμα δεν μπορώ να ελέγξω απόλυτα, αλλά μπορώ να παρατηρώ ( αν έχω και επιπλέον παρατηρητή είναι καλύτερα, γιατί όλο και κάτι θα μου διαφύγει, λόγω συναισθηματικής φόρτισης) έτσι μετά, όταν επανέλθει η ενόραση (awareness) θα μπορώ πιθανόν να επεξεργαστώ για να κατανοήσω τι προκάλεσε την ανάφλεξη και ρωτώ αν θέλει να παραμείνει και να πάρει το ρίσκο να ξυπνήσει αυτό δικά του και όπου μας βγάλει ή να περιμένει να ηρεμίσω για να μπορώ να εκφραστώ σαν άνθρωπος.
    Αν επιλέξει να μην με σταματήσει, δεν ακολουθεί τιμωρία γιατί εκείνος επέλεξε τι και πως να διαχειριστεί αυτό που συμβαίνει και για δικούς του λόγους επιλέγει να επιτρέψει σε ότι έχει ανάγκη μέσα μου να ξεσπάσει.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εαν ενα ζευγαρι Κ/υ φτασει να τσακωνεται σαν ενα ζευγαρι της καθημερινης ζωης ή με ´άπλη σεξουαλικη ζωη´´ (γαμοσαυρος και καμπια, δηλαδη),
    απλα να γνωριζουν οτι μολις απωλεσαν το Δωρο της Κ/υ σχεσης.