Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τσακωμοι κυριαρχου-υποτακτικης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dancingsoil, στις 23 Ιανουαρίου 2019.

  1. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Αυτο που παρατηρώ ολο και περισσότερο είναι πως τα παντα ειναι θεμα γούστου και πως ολα γινονται τλκ  
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είμαστε άνθρωποι και έχουμε νεύρα.

    Τούτου λεχθέντος αν τον "τσακωμό" δεν τον ακολουθήσει τιμωρία του υ τότε -στα δικά μου τουλάχιστον μάτια- η σχέση είναι Κ/υ μόνο στα χαρτιά.
     
  3. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Συμφωνώ για την τιμωρία!
    Κάτσε να τα βρουνε πρωτα!λυσαξες..  
     
  4. Irain

    Irain New Member

    Είναι λογικό να υπάρχουν τσακωμοί σε μια Κ/υ σχέση. Μπορεί να προέρχονται από κάποια κακή διάθεση της υ τη συγκεκριμένη στιγμή και να θέλει να τα βγάλει από μέσα της ξεσπωντας με νεύρα. Το μόνο που πρέπει να δείξει ο Κ είναι κατανόηση, να ζητήσει από την υ να του εξηγήσει αν συνέβη κάτι που την τάραξε και συμπεριφέρεται έτσι. Δε νομίζω ότι η λύση είναι η τιμωρία της υ. Οι τσακωμοί λύνονται με ήρεμη συζήτηση και το πιο πιθανό είναι να λήξει με κλάμα της υ και να αρχίσει ο Κ να την καθησυχάζει. Τέλος, μπορεί η υ να ζητήσει συγγνώμη από τον Κ για τη συμπεριφορά της.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Στο δικό μου κόσμο η απρεπής συμπεριφορά τιμωρείται όποια και να ήταν η γεννεσιουργός της αιτία.

    Η τιμωρία μπορεί να αφορά το ξέσπασμα, μπορεί να αφορά την αιτία του ξεσπάσματος μπορεί να αφορά και τα δύο μαζί αλλά πρέπει να υπάρξει.

    Το πότε και το πως το κρίνει ο/η Κ της σχέσης.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    όχι
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Συμφωνώ.

    Αναμενόμενο -με την πιθανοκρατική έννοια- ναι, λογικό όχι.
     
  8. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Ωραια! Απλα διαβάζω ολον αυτον τον καιρο εδώ και μου δινεις μια καλη αφορμή να σε ρωτησω κατι με καθε σεβασμό στην γνωμη και την εμπειρια σου.
    Η τοποθετηση σου ειναι μια καθαρα προσωπική σου αποψη και επιθυμια ή θεωρεις πως μονο με την συγκεκριμένη πρακτικη μπορει να ονομαζεται μια τετοια σχεση ως Κ/υ;
     
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Ο Κ δεν είναι ούτε σκουπιδοτενεκές ούτε σάκος του μποξ να ξεσπάσει πάνω του την κακή της διάθεση η υ.
    Μπορεί ωστόσο να ενημερώσει για τη διάθεσή της κι αν κρίνει ο Κ της πως χρειαζεται περαιτερω συζήτηση έχει καλώς.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι προσωπική μου θεώρηση περί του Κ/υ

    Ο τσακωμός είναι βαριά λέξη αν δεν μιλάμε για T/b του οποίου η σχέση περιορίζεται αυστηρά στο κρεββάτι.

    Τα D/s & M/s είναι σχέσης ασυμμετρίας, στα δικά μου μάτια το να τσακωθεί ή να υψώσει τη φωνή του το υ στο Κ θα έπρεπε να είναι τόσο αδιανόητο όσο ένας υπάλληλος μιας εταιρίας να υψώσει φωνή και/ή να τσακωθεί με το γενικό διευθυντή.

    But that's just me.
     
  11. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Στο μυαλό μου εισαι!!! Κι εμενα καπως έτσι σαν υπαλληλική σχέση μου ακουστηκε αλλα ειναι πολυ ανακουφιστικό να ξέρω οτι δεν ειναι απαραιτητα μόνο ετσι  
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Ας βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη.
    Παίρνω το βημα, γιατι είδα Master και slaves ,να κοσμουν το νημα.

    Μάθετε μικρά παιδάκια να ενημερωνεστε...σωστα και απο την βάση!

    Απαγορεύεται μια υπο δια ροπάλου να :
    Κλαιει, να σηκώνει τον τονο της φωνης της, να κλάνει, να χεζει, να γελαει, να σκέφτεται, να μιλαει, να κοιμαται, να ξυπναει, να ερωτεύεται, να αγαπάει να να να..
    Απαγορεύεται ακόμα και στην περίπτωση (χτυπα ξύλο)... χάσει κάποιον δικο της.

    ΝΑ ΕΚΦΡΆΣΕΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΑΊΣΘΗΜΑ...ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΆΔΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΣΤΕΡ!

    Τι είναι αλλωστε μια υποτακτικη , ένα σκουπιδι, ένα μηδαμινο αντικείμενο (ξερω σας καύλωσα τωρα)..
    Ένα απολυτο τιποτα... που περιφέρεται γυρω από τον Κύριο της...
    Χώρις οντότητα, συναισθήματα, θέλω και καμια προσωπικη φιλοδοξία..

    Τόσο απλα..λιτα ...και κατανοητα!
    Και οποιος δεν μπορει να το καταλαβει... απλώς δεν εχει ιδεα από D/s .

    Παιδάκια!