Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τσούλα!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 6 Δεκεμβρίου 2007.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    αν και δεν νομίζω να γίνει ποτέ αυτό lara[E-p] μάλλον θα το δεχτώ...
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Από που ακριβώς προκύπτει πως η λέξη τσούλα δεν έχει "φύλο";
     
  3. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Τσούλα!

    Μονο οποιος εχει βρεθει διπλα σε Τσουλα γεννημενη μπορει να καταλαβει τη διαφορα!!!
    Ολα τα αλλα ειναι μονο θεωριες:neut:

    Υ.Γ. Δυσκολο να εισαι με τσουλα.απο καθε αποψη...
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    Απάντηση: Τσούλα!

    ωραιο πραγμα οι τσουλες 
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα συμφωνησω απολυτα!!!!!!!!!!!! 
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ ορισμος τσουλος δεν υπαρχει?δηλαδη με δουλεψε η ρουφιανα!!!!!!!!!!!!!
     
  7. astrologman

    astrologman Regular Member

    Ευρηματικότατα εύστοχος οικονομολογικός ορισμός... 
     
  8. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Τσούλα!

    Το οτι δεν εχει φυλο προκυπτει απο το γεγονος οτι ο τσουλισμος ειναι μια ανθρωπινη συμπεριφορα, ασχετως αν το εχουμε συνδεσει με τις γυναικες λογω του οτι σαν λεξη ειναι γενους θηλυκου. Δε συνηθιζουμε να λεμε πχ τσουλος (ναι BaD_ HabitS σε δουλεψε η ρουφιανα ). Εκτος βεβαια αν υπερασπιζομαστε την αποψη οτι ο αντρας που πηδαει πολυ ειναι ο σωστος ο προστυχος, ο μαγκας με τα 100 κιλα αρχιδια ενω η γυναικα που κανει το ιδιο ειναι απλα μια τσουλα.. υποτιμητικα και περιφρονητικα.. Επισης απο προσωπικη εμπειρια επειδη εχω την τυχη να γνωριζω αγορακια τσουλια (λατρεμενα), ναι υπαρχουν! The truth is out there.. 
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Τσούλα!

    Από μια πρόχειρη αναζήτηση στο net είδα το παρακάτω το οποίο υπήρχε ήδη σαν εξήγηση στο μυαλό μου.
    Δηλαδή: η λέξη slut (τσούλα) εκτός από τη χρήση της για τον χαρακτηρισμό μιας γυναίκας, χρησιμοποιείται επίσης και στους κύκλους των gay (κυρίως) και των bi.
    Το συνδυάζω και με το χαρακτηρισμό "μωρή" που λέει ο ένας στον άλλο για να τον κράξει.
    Μου δημιουργείται η εντύπωση πως οι bi και ιδιαίτερα οι gay έχουν τη συνήθεια να χρησιμοποιούν επίθετα γένους θηλυκού μεταξύ τους όταν θέλουν να πειράξουν/ κράξουν κάποιον από τον κύκλο τους.
    Γι' αυτό το λόγο λοιπόν χρησιμοποιείται η λέξη τσούλα για το χαρακτηρισμό κάποιου άνδρα.

    Αυτά από τη δική μου σκοπιά, που φυσικά δεν ξέρω αν είναι και η πιο σωστή.
     
  10. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Όταν με αποκαλεί μία Κυρία τσούλα ή τσουλάκι νιώθω τέλεια...ειδικά στιγμές που μπαίνει από πίσω μου.Κι αυτό γιατί καταλαβαίνει ότι αυτό που κάνει με τρελαίνει και θέλω κι άλλο...κι άλλο...δεν το βρίσκω υποτιμητικό.Ίσα ίσα,εκείνες τις στιγμές είναι μοναδικές και με κάνουν να αντιληφθώ ότι μία τέτοια θέση είναι η θέση που ονειρευόμουν...

    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΤΣΟΥΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΜΟΤ ΑΡΕΣΕΙ  
     
  11. latexduck

    latexduck Contributor

    Re: Απάντηση: Τσούλα!

    Όμορφη, έξυπνη και γενικά Σπάνια lola ( αρχίζω με κομπλιμέντα γιατί παρακάτω μπορεί να γίνω πικρός) συγνώμη που άργησα να απαντήσω...

    τι είναι σοβαροφάνεια για σένα?
    Ενοούσα ότι έχουν χαμηλές αντιστάσεις π.χ αν σε μια κοπέλα αρέσει ένα αγόρι στο χέρι της είναι να το δυσκολέψει να της κάνει έρωτα, σε μια slut αν της άρεσε ένα αγόρι πιστεύω άν όχι στο πρώτο στο δεύτερο ραντεβού θα του άλλαζε τα φώτα  
    Και αν κάποιος κάνει το λάθος να σε ερωτευτεί lola ξέρεις πόσο θα υποφέρει μετά που θα σε βλέπει με τον έναν και τον άλλον?
    το μπλα μπλα κάνει καλό πότε πότε, μαθαίνεις τον άλλον καλύτερα και βοηθάει και στο σέξ  
     
  12. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Τσούλα!

    Με καλοπιανεις? Πες μου κι αλλα..  

    Σοβαροφανεια ειναι να το παιζω σοβαρη και μη μου απτου, να βγαζω χολη οτι και καλα η αισθητικη μου δεν αντεχει να βλεπει τετοια αισχη.. τς τς τς.. επειδη εχω να δω χαρα στα σκελια μου απο δε θυμαμαι ποτε η επειδη-ακομα χειροτερα-ειμαι κακογαμημενη οσο δεν παει.. Και κανω κρα για να ξεσκιστω και πολλα αλλα που φυσικα ποτε δε θα παραδεχομουν, δεν ειναι του επιπεδου μου αλλωστε.. Μα για ποια με περασες? Α να χαθεις αλητη! Αλλα φυσικα δεν προκειται αγαπη μου να χαλασω εγω το image μου και να με πουν ευκολη και τσουλα πριν περασουν τουλαχιστον 6 ραντεβου για να τον αφησω να μου πιασει το μπουτι.. (κι ας σταζει το μουνι μου και θελω απεγνωσμενα να τον φαω για να ξελαμπικαρω..) Εχουμε και μια εικονα να διατηρησουμε, μα τι θα πει ο κοσμος???  
    Αυτο ειναι απλα ενα παραδειγμα, ελπιζω να σε καλυψα γιατι βαριεμαι να εξηγω:sleep:

    Και γιατι να το δυσκολεψω καλε? Ειναι καλυτερα δηλαδη να μεινω καυλωμενη και να παω σπιτι μου να μαλακιστω? H ακομα χειροτερα να τον εχω στο περιμενε κανα μηνα και να λιωνω κι εγω και τελικα να μου βγει μαπα το καρπουζι.. Οταν πεινας δεν τρως? Οταν κατουριεσαι περιμενεις να σκασεις? Οταν εισαι καυλωμενος δεν τον παιζεις? (ρητορικα τα ερωτηματα) Απλα τα πραγματα.. Και εννοειται οτι σε μια slut αν της αρεσε ενα αγορι θα του αλλαζε τα φωτα!!! Το ραντεβου προαιρετικο..  
    Θα υποφερει οσο εχω υποφερει και εγω χανοντας καποιον που αγαπω επειδη δε μπορει να δεχτει αυτο που ειμαι. Αλλα ολοι κανουμε τις επιλογες μας και δε μετανιωνω στιγμη που ειμαι απλα ο εαυτος μου. Βεβαια αν ειναι κι ο αλλος σαν εμενα και μπορει να με καταλαβει οχι μονο δε θα υποφερει αλλα θα χαιρεται να με βλεπει να χαιρομαι (βλεπε polyamory)  

    Ναι πραγματι, ειναι ωραιο να μιλας στο sex και μενα με φτιαχνει.. χα..  Στις ελευθερες ωρες μας-οταν δεν πηδιομαστε σαν τα κουνελια-μιλαμε κι εμεις. Και μιλαμε πολυ.. για ο,τι να'ναι.. 

    Αυταααααα.... ξερω οτι δεν προκειται να συμφωνησουμε στον αιωνα τον απαντα, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι, σεβαστο. Ελπιζω ομως να σε καλυψα γιατι πραγματικα βαριεμαι τρελα να γραφω ολοκληρα κατεβατα. Ειδικα χωρις να εχω πιει σταγονα γαμω την αντιβιωση μου γκρρρ..
     
    Last edited: 8 Δεκεμβρίου 2007