Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τυψεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος bi_btm, στις 6 Ιανουαρίου 2018.

  1. Ναι παιζει και αυτο το σεναριο πολυ..επειδη ακριβως με αντρα το βλεπω καθαρα σεξουαλικα και χωρις συναισθημα..
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δλδ θέλετε να πείτε ότι κάνετε σεξ μόνο με συναίσθημα;!
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     
  4. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε αυτο  
     
  5. kaissa

    kaissa Regular Member

    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον κομμάτι των ενοχών. Οι τύψεις προκαλούνται όταν έχεις κάνει κάτι κακό (απτό) σε κάποιον άλλον, ο οποίος έχει ζημιωθεί από αυτό. Εγώ θα σου έλεγα ότι ο καλύτερος τρόπος είναι η ενδοσκόπηση. Απόψεις και γνώμες θα ακούσεις πάρα πολλές ως προς το γιατί, το θέμα είναι να δεις εσύ τι κουμπώνει σε σένα. Νιώθεις ντροπή μετά από κάθε αντίστοιχη συνέρευση; Κι αν ναι, γιατί πιστεύεις; Αισθάνεσαι πως αν κάποιος το μάθει, θα κριθείς και θα απορριφθείς; Ενδεικτικά στα αναφέρω αυτά. Γύρνα το φακό προς τα μέσα (δεν είναι εύκολο, το ξέρω) και προσπάθησε να σε ακούσεις όσο μπορείς χωρίς τον κοινωνικό θόρυβο, τους ενδοβαλμένους όρους αξίας και τις απαιτήσεις των άλλων να χωρέσεις στα δικά τους καλούπια.

    Ειλικρινά εύχομαι καλό ταξίδι σε αυτό!  
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    αυτες οι ενοχες ειναι απιστευτο αφροδισιακο μερικες φορες χεχεχεχε
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Όχι απαραίτητα. Ρίχνουμε στο μπλέντερ τρία τέταρτα σεξ, προσθέτουμε δυο ζαχαρωτές πίπες, πασπαλίζουμε με επαρκή δόση από γλυφομούνι και το σερβίρουμε.
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    χαχαχαχα..καμάρι μου!
    Όταν θα με πνίγουν οι τύψεις, εσένα θα καλώ!!
     
  9. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Φυσιολογια σωματος σε συνδιασμο με μη σταθερο παρτενερ που δεν υπαρχει αισθηση συντροφικοτητας και καμια προοπτικη περα απο το σεξουαλικο?

    Μπορει να μην ειναι καν τυψεις, απλα να εισαι σε περιοδο / φαση οπου το 'ειναι' σου σου στελλει καποια μυνηματα οτι ειναι καιρος να 'στρωσεις' τις συνευρεσεις σου και η αναγκαιοτητα γιαυτο να εκλαμβανετε σαν 'ντροπη'.
    Μια συνευρεση (για καποιον υπεραναλυτικο) επηρεαζετε μεταξυ αλλων απο:
    -Φυσιολογια - οι 'καβλες' μας, η αναγκη για αποφορτιση σεξουαλικης ενεργειας κλπ.το μερος του εγκεφαλου μας που ενεργοποιειτε οταν ειμαστε καβλωμενοι, οι ορμονες μας αν θες, 'απαγαγουν' την λογικη μας. Ποσες φορες δεν ειχαμε ολοι μειωμενη κριτικη ικανοτητα και αναστολες λογω καβλας? Με το περας της συνευρεσης (χυσιμο) ακολουθει για τους αντρες αυτο που λενε 'refractory period' (το βρισκουμε και σαν post orgasm regret - μεταχυσιακη μεταμελεια??   ) Τοτε αλλαζει το ορμονικο περιβαλλον, αλλο τμημα του εγκεφαλου ενεργοποιειτε και η λογικη και συνεση επανερχονται.
    -Σχεση με τον την συντροφο, χημεια και προοπτικες. Ποσο εντονες θαναι οι αυξομειωσεις στην φυσιολογια μας με ενα ατομο που γνωριζουμε καλα και ξερουμε τι προοπτικες υπαρχουν σε αντιθεση με ενα ατομο που, δεν θα μπαιναμε στον κοπο να γνωρισουμε σε αλλη φαση μη καβλας και δεν θα θελαμε να πιουμε εστω ενα μεταχυσιακο καφε παρεα? Σε μια casual φαση για ξεκαβλωμα, με το που τελειωνα ηθελα συνηθως να εξαφανιστω/εξαφανιστει, ειτε για να παω να κοιμηθω ειτε για να παω να κανω κατι αλλο, οχι με την παρτενερ μου.Σε μια σχεση με το που τελειωνω ειτε θελω να κοιμηθω, ειτε να παω να κανω κατι αλλο, με την παρτενερ μου ομως.
    -Δυνατοτητα ελευθεριας εκφρασης/πειραματισμου και αυτογνωσια. Εαν δεν ειναι σε κοντινα επιπεδα ή δεν συμπνεουν τα θελω και των δυο και η επικοινωνια τους δεν ειναι δουλεμενη, και αυτο θα συνεισφερει αρνητικα.Αμα εχυσα αλλα δεν πηρα αυτο που ακριβως ηθελα κατα την διαρκεια (σημερα γουσταρα να την ντυσω καμαριερα και δεν ηθελε, γαμωτο!), με το που τελειωσω και παλι ισως αποτραβηκτω.
    -Κοινωνια.Δεν θαπρεπε να επηρεαζει γιατι ο καθενας στο κρεβατι / παταρι / κλουβι / χωραφι του οτι θελει κανει, οστωσο επηρεαζει, αναλογα με τον χαρακτηρα, τις εμπειριες και την κοινωνια που ζουν τα ατομα ειτε σε μεγαλο ή μικρο βαθμο.Αν ζω σε κλειστη κοινωνια, ισως με αναγκασει καποιες φορες να μην ειμαι και τοσο επιλεκτικος με το ατομο που θα συνευρεθω για το ξεκαβλωμα. Υποθετω οτι ισως νοιωσω παρομοια συναισθηματα με αυτα που λες, μεταοργασμικα.

    Γιατι το νοιωθεις αυτο με αντρες ενω με γυναικες οχι? Μπορει απλα η προσεγγιση των γυναικων στο να κανουν ενα ξεκαβλωμα ναναι διαφορετικη και να νοιωθεις πιο χαλαρος με το περας της συνευρεσης. Δεν εχω εμπειρια με αντρα αλλα υποθετω οτι η δυναμικη αυτη ειδικα με ενα αγνωστο ατομο /μια φαση για ξεκαβλωμα περιεχει δοσεις εγωισμου σε διαφορετικη χροια απο οτι αντρας γυναικα (εκανα εγω την καβλα μου ή με χρησιμοποιησε και εκανε αυτος τις δικες του?Μπας και πιαστηκα μαλακας?).Μια υποθεση κανω, μπορει να απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα.
     
    Last edited: 24 Ιανουαρίου 2018
  10. Νομιζω οτι οι τυψεις και οι ενοχες δεν απορρεουν απο την πραξη αυτη καθ΄αυτη μοναχα... Απορρεουν απο το γεγονος πως δεν υπαρχει μια σχεση, ενα εντονο συναισθημα. Ειναι μονο ενα One night stand που σε γεμιζει για μερικα λεπτα της ωρας και μετα, τιποτα.... Αν εκανες σεξ μεσα σε μια σχεση του ιδιου φυλου, συχνα/καθημερινα, δε νομιζω οτι θα ενιωθες ενοχες.
     
  11. energizer7

    energizer7 Regular Member

    Απλα νιωθεις ενοχες διοτι εισαι ανθρωπος με αισθηματα , αποψη μου .
    Υπαρχει κοσμοςπου κανει σεξ , ανεξαρτητως φυλου , και απλα νιωθει τη στιγμη και μετα τελος .
    Εσυ θες και το πριν και το μετα . Θελεις να νιωθεις υπεροχα .
    Αποψεις μου .
    Οπως λεει και η @kaissa , η ενδοσκοπηση ειναι δυσκολο , αλλα συναμα σωστο , πραγμα .
     
  12. Penthesilia

    Penthesilia New Member

    Μου φαίνεται περίεργο που ακομα τον 21 αιώνα υπαρχουν άνθρωποι που νιώθουν ενοχές για τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις