Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος eyes_wide_shut, στις 23 Αυγούστου 2012.

  1. eyes_wide_shut

    eyes_wide_shut Regular Member

    Λοιπόν, θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας είτε από τις προσωπικές σας εμπειρίες, είτε από τις γνώσεις που έχετε για το ζήτημα γενικά γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμα σε κάποιο συγκεκριμένο συμπέρασμα.

    Το πρωκτικό σεξ (είτε με άντρα, είτε με γυναίκα) είναι για εμένα ένα πολύ special κομμάτι της ερωτικής πράξης όσον αφορά την υγιεινή του σημείου. Για να το πω απλά δε μου αρέσει καθόλου και σιχαίνομαι στην ιδέα του να μην είναι καθαρός ο κώλος ή να συμβεί κάποιο παρατράγουδο, πόσο μάλλον όταν το γνωρίζει από πρίν ο παρτενέρ μου ότι θα υπάρξει και πρωκτικό σεξ.

    Ευτυχώς έως τώρα, δε μου έχει τύχει κάτι φοβερό, εκτός από ένα - δύο μικροατυχήματα (τα οποία για καλό μου πρόλαβα με τη χρήση προφυλακτικού), τα οποία δεν ανέφερα ποτέ στην κοπέλα για να μην την φέρω σε δύσκολη θέση. Συνήθως, η τακτική που ακολουθώ είναι να κάνω γνωστό με άμμεσο ή έμμεσο τρόπο αρκετό χρόνο πριν το σεξ ότι θα υπάρξει και παιχνίδι από το κώλο, έτσι ώστε να δώσω τη δυνατότητα στην/στον παρτενέρ μου να προετοιμαστεί καταλλήλως (έχω την αίσθηση πως οι γυναίκες είναι αρκετά έως πολύ προσεκτικές στο συγκεκριμένο ζήτημα). Όμως, με αυτό τον τρόπο αποκλείω αρκετές περιπτώσεις που θα ήθελα εδώ και τώρα να την πηδήξω ας πούμε γιατί σκέφτομαι ότι ίσως να μην είναι προετοιμασμένη, και αν συμβαίνει αυτό, είτε θα αισθανθεί άσχημα να μου το πεί, είτε θα γίνει κάτι και δε θα μου αρέσει και εμένα και εκείνη θα χαλαστεί.

    Έχω ξεκινήσει μία έρευνα εδώ και αρκετό καιρό σε σχέση με το θέμα και τους τρόπους καθαρισμού, έχω βρεί πολλά "εργαλεία" από sex shops αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πόσο αποτελεσματικά είναι και το αν είναι δύσκολα ή όχι στη χρήση και έτσι δεν έχω δοκιμάσει να αγοράσω κάποιο ακόμα για εκείνη ή να της το προτείνω.

    Τί χρησιμοποιούνε οι γυναίκες στις ταινίες πορνό ας πούμε? Τι χρησιμοποιείτε εσείς? Ποια είναι η άποψη σας για το γενικότερο θέμα του anal sex?  
     
  2. costascorfu

    costascorfu New Member

    φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα , δεν χρειαζονται πολυπλοκα εργαλεια εκτος κι αν προκειται να γινει σεξουαλικο παιχνιδι και με αυτα


    εμενα η δικια μου πριν την πραξη καθαριζει την κωλοτρυπιδα της στο μπανιο πολυ απλα , ξεβιδωνει το ντους απο το σπιραλ και χωνει το λαστιχακι στο κωλο της με το δαχτυλο της και μετα τον γεμιζει σιγα σιγα με χλιαρο νερο και τον καθαριζει

    ετσι λοιπον οποια ξερει τον εχει παντα καθαρο
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    Aκριβως!!!!  
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Απάντηση: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    κι επισης αν εισαι και λιγο μερακλης μπορει να γινει ταυτοχρονα ενα εκπληκτικο φεησφακινγκ
     
  5. eyes_wide_shut

    eyes_wide_shut Regular Member

    Απάντηση: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    Εννοείς κατά τη διάρκεια του καθαρισμού? Μέσα στη μπανιέρα ας πούμε?
     
  6. alexis.zorbas1

    alexis.zorbas1 New Member

    Απάντηση: Re: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    Συμφωνώ και επαυξάνω!! Απλά και όμορφα....
     
  7. Gio4350

    Gio4350 New Member

    Απάντηση: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    Το λογικο ειναι να χρησιμοποιεις παντα προφυλακτικο.οσο και να καθαρισει παντα μικροβια θα εχει.τωρα αμα θελεις να την γλυψεις κιολας αφου κανεις τα παραπανω βαλε και καποιο λιπαντικο με γευση να μην αηδιασεις
     
  8. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Re: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    Ακριβώς έετσι...επαναλαμβάνοντας 2-3 φορές ακόμα την ίδια διαδικασία ενδιάμεσα από τις λοιπές εργασίες σας στο μπάνιο.. και όχι φαγητό για όσες ώρες προηγούνται... για όσους αναρωτιούνται για τους επαγγελματίες.. 
     
  9. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    ΔΕΝ συνίσταται η παρέα σε αυτή την στιγμή της διαδικασίας ... 
     
  10. silver80

    silver80 New Member

    Απάντηση: Re: Υγιεινή και πρωκτικό σεξ-παιχνίδι

    Το παραπάνω είναι ο πιο απλός και αποτελεσματικός τρόπος.

    Υπάρχει βέβαια και η λύση του φαρμακευτικού κλίσματος αλλά συνίσταται μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχει έντονο πρόβλημα δυσκοιλιότητας και αυτό γιατί δεν είναι υγιεινό να χρησιμοποιείται συχνά.
     
  11. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Ποσο συχνα επιτρέπεται ο καθαρισμος με το λαστιχο απο το τηλέφωνο του μπανιου οταν κανεις καθε μερα πχ σεξ απο πισω???
    Για το χημικο κλισμα ξερω οτι δε κανει και δε θα έμπαινα καν στο κοπο
     
  12. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    χα..ο σοφός λαός μας έχει ορισμένες φράσεις που πιθανά θα σου απαντήσουν στο ερώτημα σου..''του κόλου τα εννιάμερα..'' και δεν πλείστες άλλες που ταιριάζουν..