Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποθερμία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος pure_pleasure_seeker, στις 20 Φεβρουαρίου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Υποθερμία

    Και νεκρους ανασταινει αυτο το ειδους φετιχ 
     
  2. ariadni

    ariadni Regular Member

    Re: Απάντηση: Υποθερμία

    Νομίζω πως ούτε κανένας φετιχιστής μπορεί να καταλάβει και να εξηγήσει τι ακριβώς βρίσκει στις εκάστοτε πρακτικές που εφαρμόζει. Δεν έχει νόημα.
    Ακόμη και αν προσπαθήσει να τις αναλύσει, μπορεί να δώσει αρκετά καλές εξηγήσεις, αλλά όχι αρκούντως καλές για να πείσει τελικά και τον ίδιο του τον εαυτό πως αυτοί ακριβώς είναι οι λόγοι που τον κάνουν να φτιάχνεται με αυτού του είδους τις πρακτικές και όχι με κάποιες άλλες.
    Με λίγα λόγια, δεν υπάρχει απάντηση στο τι βρίσκει να γουστάρει κάποιος που αρέσκεται στο να σκεπάζει τη γκόμενα του με παγάκια.
    Ίσως να είναι και αυτό άλλο ένα φετίχ όπως ειπώθηκε. Και όπως όλα τα φετίχ, άλλοι τα βρίσκουν συμπαθητικά, άλλοι αδιάφορα, και κάποιοι άλλοι εντελώς απωθητικά.
     
  3. Babylon

    Babylon Regular Member

    Εγω ειμαι υποθερμικη εκ φυσεως. Η θερμοκρασια μου κυμαινεται απο το 35.4 - 36

    Δεν δημιουργει προβλημα, μαλιστα λενε πως οι υποθερμικοι ανθρωποι ζουν περισσοτερο. Τι να σας πω, ελπιζω να ισχυει. Γιατι πιστευω πως τα δερματινα και τα μαστιγια θα δειχνουν γαματα πανω μου οταν θα μαι 103.
     
  4. pure_pleasure_seeker

    pure_pleasure_seeker Regular Member

    Re: Απάντηση: Υποθερμία

    Ωραίο το video. Ειδικά ο πρωταγωνιστής αξίζει τιμητική διάκριση, τουλάχιστον! Και κοίτα σύμπτωση. Το ίδιο βράδυ έβλεπα μια του Κοκκινόπουλου, όπου ο πρωταγωνιστής ήθελε να το κάνει μόνο μέσα σε φέρετρο. Και μετά σου λέει η tv αποβλακώνει! Ορίστε, ένα βράδυ είδα και τόσα ερεθίσματα για συζήτηση μου έδωσε!

    Φυσικά δε θα το έκανα ποτέ -εξάλλου το status λέει την αλήθεια- αλλά ήθελα να μάθω γι'αυτό.
    Έκτοτε όμως, μου γεννήθηκε η εξής απορία. Τι με έκανε να το συνδέσω με το bdsm? Ίσως επειδή μου θύμισε το φετίχ της ασφυξίας. Αλλά αυτό τι σημαίνει? Πως ο,τιδήποτε είναι "αποκλίνον" - "βίτσιο" χωράει στο bdsm? Δλδ κουτσοί-στραβοί στον Αγ. Παντελεήμονα? Ένα σακί που τα χωράει όλα? Εκτός φυσικά από τις παράνομες -φιλίες. Ή οριοθετείται κάπως? Εξαρτάται από το πόσο διαδεδομένη είναι μια πρακτική για να ανήκει στο bdsm?