Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπομονή...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος zoyzoy_, στις 10 Οκτωβρίου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    ανεξάρτητα από το ελληνικό λεξικό και περισσότερο ενστικτωδώς και βάσει τρόπου χρήσης, η υπομονή εμπεριέχει ενεργητικά στοιχεία ενώ η ανοχή παθητική δεκτικότητα κατά την γνώμη μου Ηλία.
     
  2. female

    female Contributor

    Η εκπαίδευση έχει όντως ημερομηνία λήξης και συγκεκριμένο όριο. Η μάθηση όχι. Δυνάμει, εκτείνεται επ' άπειρον...

     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για αυτό και Δάσκαλε , ο Κυρίαρχος λέει συχνά "Δεν ανέχομαι" και "Επιμένω όχι υπομένω" . Δεν νομίζω όμως να λέει ποτέ υπομένω προς την υπό του ή ανέχομαι προς οποιονδήποτε .
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Έτσι διακρίνεται κιόλας η Εκπαίδευση από την Διδασκαλία...
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Υπομονή...

    Μετά γεύεται τους καρπούς της υπομονής Του. Χωρίς λόγο δεν χρειάζεται υπομονή ο στόχος και η αξία του στόχου αυτού βάζουν και την ανάλογη υπομονή
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Επιμονή και αναμονή . Όχι υπομονή τρυφερή μου...
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Υπομονή...

    Έχεισ δίκιο Ηλία επιμονή 
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Θελω να πω Ηλια ότι η σχεση αυτη μου φερνει σε vanilla παρα σε D/s.
    Σε αυτην την σχεση οι ανοχες και οι αντοχες η υπομονη και η επιμονη είναι προνομια και ελαττωματα ενιοτε και των δυο πρωταγωνιστων που υποψιαζομαι οτι τους υποκινει η αγαπη.
    Διαφορετικα δεν εχουν λογους να υπομενουν και να ανεχονται.

    Οποτε μια γυναικα (οχι υποτακτικη απαραιτητα) ανεχεται την συμπεριφορα του Αντρα (οχι απαραιτητα Κυριου) και ενας αντρας (οχι απαραιτητα Κυριος) υπομενει την συμεπριφορα της γυναικας του (οχι απαραιτητα υποτακτικης).
    Ισως επειδη δεν εχουν ακομα παραγνωριστει!
     
  9. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    Απάντηση: Υπομονή...

    Άσχετο:

    Και ποια η διαφορά του κάνω υπομονή από το κάνω το κορόιδο?

    Και είμαι τώρα στην εφορία η το ΙΚΑ τι κάνω υπομονή η το κορόιδο?

               

    :alien: :alien: :alien: :alien:
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Η εικόνα που μου έρχεται στο νου είναι σαν τις φωτογραφίες πιο κάτω. Ναυάγιο.

    Η υποτακτική δεν ανέχεται παρά στιγμιαία. Η υποτακτική δέχεται, αποδέχεται, παραδέχεται. Αλλιώς δεν αξίζει.

    Ο Κυρίαρχος δεν υπομένει τίποτα. Κάνει υπομονή γιατί χρειάζεται χρόνος και κόπος για να απολαύσει κάποια πράγματα. Άλλο υπομένει και άλλο κάνει υπομονή. Αλλιώς δεν αξίζει.
     
    Last edited by a moderator: 12 Οκτωβρίου 2006
  11. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Υπομονή...

    O Mπαμπινιώτης ειναι ο βλάκας. Γιατι το σωστο και το λάθος ειναι έννοιες υποκειμενικές
    ανάλογες με τις αρχες και αξίες του καθενός.
    Δεν μπορει να λεει "Αδυναμία να αντιλαμβάνεται κανεις σωστά τα πραγματα"
    Καθε τι μπορεί να δεχθεί πολλες και διαφορετικές ερμηνείες μεσα απο τα μοναδικά
    πρίσματα αντίληψης του καθε ατόμου.

    Μου γραψε και λεξικό ... ΟΥ ΝΑ ΧΑΘΕΙ απο εκει η ψωνάρα.

    Και μην ακούσω για "κοινή λογική" οτιδήποτε κοινό ανήκει σε μάζες και
    πρόβατοπληθυσμούς. Κοινή λογική εχουν οσοι στερούνται μοναδικότητας και
    κριτικής ικανότητας.


    Αυτά
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Υπομονή...

    Παρολο που λενε οτι ''45 Γιαννηδες ενος κοκορου γνωση'' με εντυπωσιασες!!!  εδω που τα λεμε παει και πιανει ο καθε ασχετος και αγραμματος και τυπωνει οτι του καπνισει για να μας παραπλανει.Θα τον πεταξω τον σιχαμενο και θα παρω Φυτρακη

    Εξαλλου η βλακεια ειναι προσον πολλων ανθρωπων και οχι μονο των διανοητικα καθυστερημενων μεσου βαθμου