Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγη και strap on

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος abhinda, στις 14 Ιανουαρίου 2011.

  1. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Τι ακριβώς ειναι εκεινο που σε απωθεί στο strapon?

    Υπαρχουν πολλές παραννοήσεις γυρω απο το strap-on τοσο στους αντρες οσο και στις γυναικες ανεξαρτήτως status.
     
  2. panic

    panic Regular Member

    Re: Απάντηση: Υποταγη και strap on

    To να προβεί αφέντης ή αφέντρα σε μία πράξη που εσυ δεν επιθυμείς και λες κατηγορηματικά "όχι" ισοδυναμεί με βιασμό ή παραβίαση ανθρωπίνων δικαιωμάτων (ανάλογα με την περίπτωση) ή και τα δύο μαζί.

    Από την μεριά σου φρόντισε να είσαι ξεκάθαρος από την αρχή.

    Αν σου πει "εγώ θέλω να κάνω το τάδε. Αν δεν θες σπίτι σου" τότε είναι δική σου η ευθύνη. Αν κάτσεις να το υποστείς τότε έχεις συναινέσει, άρα δεν τίθεται κάποιο από τα δύο παραπάνω θέματα που ανέφερα.

    Δική σου επιλογή, δική σου η ευθύνη. Μην ξεχνάς ότι είναι ένα παιχνίδι για να ικανοποιηθούν και οι δύο.
     
  3. abhinda

    abhinda New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    φίλε james bondage δεν με τραβαει το strap on,πιστευω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο για μανα και για αυτο το θετω ως ορο.
    Οπως ειπε και καποιος φιλος πιο πανω αν δεν σεβεται η αφεντρα τις δικες μου αναγκες καλυτερα να παει σπιτι της..
     
  4. jim28

    jim28 Regular Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    Παρομοίως ούτε εγώ δέχομαι γαμήσι απο αφέντρα που φοράει strap on , ανέχομαι πολλά άλλα όπως το δυνατό μαστίγωμα.
     
  5. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    ναι, αλλα τι ειναι εκεινο που σε ξενερώνει;
    Κοιτα, προχώρα λιγο τη σκέψη σου, και μπες στα ψυχικα ενδότερά σου και δωσε μου την πραγματική αιτία.
    Μη φοβάσαι, κανεις δε θα σε κατακρινει και κανεις δε θα σε παρεξηγήσει.

    Μηπως οι λόγοι ανήκουν σε ενα απο τα παρακάτω στερεότυπα παραννοήσεων;
    1. Το strap-on ειναι μονο για να γαμησει μια γυναικα καποια άλλη γυναικα.
    2. Το strap-on ειναι εξευτελιστικό.
    3. Το strap-on πονάει.
    4. Το strap-on ειναι αφύσικα φτιαγμένο και η λειτουργία του ειναι αφύσικη.
    5. Το strap-on ειναι gay.
    6. Το strap-on ειναι αντι-ερωτικό / αντι-καυλωτικό.
    7. Το strap-on δεν ειναι για μενα. Σημερα strap-on, αυριο αράπης 60cm.
     
  6. wild_rose

    wild_rose New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    συγνωμη αλλα θα ηθελα να συνεχισω λιγο την προταση σου..Να της αξηγησεις οτι δεν θες.Κι αν εκεινη επιμενει να την πιασεις στις σφαλιαρες.Οπως πρεπει να κανουν και οι υποτακτικες στους κυριαρχους αν εκεινοι σε ενα "δεν" απαντησουν εγω ειμαι ο κυριαρχος οτι θελω κανεις ή σου κανω..Ευχαριστω για την ευκαιρια και συγνωμη που δανειστικα την προταση
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    Ναι, εντάξει, δεν είναι όπως τά 'γραψα, έχεις δίκιο. Ας διευκρινίσω λοιπόν πως αστειευόμουν, και πως γενικώς όπως έγραψα πρόσφατα κι αλλού οι από κάτω δεν τιμωρούν τους από πάνω, και προ πάντων δεν τους ρίχνουν χαστούκια.

    Εν προκειμένω πάντως, δεν αστειευόμουν απόλυτα. Διότι


    βλέπω ένα παιδί 23 χρονών (χωρίς πολλές εμπειρίες και γνώσεις, πιθανότατα) που λέει πως είναι μαζοχιστής (δεν λέει υποτακτικός), λέει πως του αρέσουν "τα δεσιματα τα μαστιγωματα και γενικα σχεδον ολα στο bdsm" αλλά δεν κάνει λόγο γιά υποταγή, και ψυχανεμίζομαι πως παρότι χρησιμοποιεί τον όρο "Αφέντρα" η σχέση του δεν είναι μάλλον ούτε M/s ούτε D/s, και μάλλον ούτε η κυρία είναι Αφέντρα... Πιθανότατα η σχέση είναι Top/bottom... Την Αφέντρα λοιπόν, αν είναι όντως Αφέντρα, δεν την τιμωρεί ο σκλάβος. Δεν ισχύουν όμως καθόλου τα ίδια αν η επικαλούμενη Αφέντρα δεν είναι τελικά παρά μιά Τοp, που πάει να σε πηδήξει, και μάλιστα χωρίς να συναινείς...



     
  8. wild_rose

    wild_rose New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    Εγω το συμπληρωσα για το ορια και το σεβασμο..Ειμαι της αποψης οτι παντα μα ΠΑΝΤΑ ο κυριαρχος πρεπει να σεβεται αυτα που η υποτακτικη εστω στην αρχη δεν θελει..Οχι να τον αρχησει στις γρηγορες δηλαδι.. Απλα να μην κανει κατι που ειναι εκτος οριων γι αυτην γιατι ετσι καυλωσε ο Αφεντης..
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υποταγη και strap on


    Αυτά που λες, έτσι όπως τα λες, έχουν βάση, σηκώνουν όμως και αρκετή κουβέντα... Πολύ πρόχειρα σου προτείνω δυό νήματα που έτρεξαν πολύ πρόσφατα και είναι σχετικά με το σεβασμό και τα όρια εκατέρωθεν γιά να δεις τον προβληματισμό που αναπτύχθηκε, και θα προσπαθήσω αύριο να βρω και κάποια άλλα, παλιότερα, που να μπορείς να ανατρέξεις και να πάρεις σοβαρά στοιχεία. Και το συζητάμε έπειτα εάν θέλεις, περαιτέρω.

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/35153-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1.html

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/35138-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CF%85%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9.html





     
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    Aγγελάκο μου καλώς...επανήλθες αγορι μου.
    Απάντηση δεν σου δίνω γιατί τα συζητήσαμε ήδη κατ'ιδίαν και όπως βλέπεις και μόνος σου όλοι είναι εδώ για να βοηθήσουν εμάς τα "νεούδια" στις αναζητήσεις μας.
    Το μόνο που θα σου ευχηθώ από δω είναι να περνάς καλά με ότι συμπεριλαμβάνει αυτό γιά σένα.
    Φιλιά
     
  11. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Αν ειναι Αφεντρα σου και την εχεις αποδεχθει κανεις οτι σου λεεικαι οτι θελει.Αρκει βεβαια να σε προσεχει για να σε εχει,,ολοκληρο.Αλλα παλι ορε παλληκαρακι μου,αααν σου αρεσει το στραπ-ον?το σκεφτηκες?Αν τωρα φοβασαι το μηπως γινεις αδερφη, ΜΗ φοβασαι!!!Απο στραπ-ον ΔΕΝ το ...κολλας.
    Απο την αλλη παλι,off the record,με κανα δυο χαστουκια μπορει να της βγαλεις και την σκλαβα που κρυβει μεσα της και ισως οχι βαθεια και να εχεις τελικα,double pleasure!!!mmmm?λεμε τωρα......
     
  12. abhinda

    abhinda New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    φιλε james bondage ευχαριστω για τις επιλογες που μου εδωσες...τα 5,6,7 ειναι αυτα που με απωοθουν απο αυτο......

    ---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

    οσο για τον MindMaster επειδη ακομα ειμαι νεος στο χωρο ισως αυτο που λεει να εχει δικιο...ειμαι υποτακτικος και οχι σκλαβος...αυτο αρχιζω να το καταλαβαινω...

    ---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

    φιλε JokerGemini δεν πιστευω οτι μπορω να βγαλω το αυταρχικο προφιλ αλλα ποτε μη λες ποτε...