Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγη και strap on

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος abhinda, στις 14 Ιανουαρίου 2011.

  1. Απάντηση: Υποταγη και strap on

    δεν είναι υποχρεωτικό το στραπ σε μια τέτοια σχέση
    προς τι ο φόβος σου;
    εξήγησέ της - it takes two to tango...
     
  2. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    οπότε δεν μιλάς για Κυριάρχους αλλα μαλάκες
    είναι καλό να το ξεχωρίζουμε αυτό

    καί δεν είναι υποχρεωτικό τιποτα
    οτι θες και σου αρέσει κάνεις
    είναι θέματα που ξεκαθαρίζεις
    εξ αρχης
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    ακου φιλε μια συβουλη απο εναν σοφο βαθυτατα ψαγμενο .... (εγω ειμαι αυτος)
    αν σου ζητησει κατι που δεν θελεις να κανεις .. ζητησε της σε ανταλαγμα να σε παντρευτει και να κανετε οικογενεια ... αν ειναι Ελληνιδα θα φυγει τρεχοντας ....
     
  4. abhinda

    abhinda New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    Μακάρι να μην ειναι υποχρεωτικο αυτο γιατι τοτε ειμαι σε καλο δρομο γιατι ολα τα αλλα που μπορει να ζητησει θα υα κανω προθυμα!
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Υποταγη και strap on


    Μη λες μεγάλα λόγια στο bdsm  

    Θα απογοητευθείς.
     
  6. abhinda

    abhinda New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    εχεις δικιο διοτι δεν εχω ιδεα τι με περιμενει σε περιπτωση που δεχτω τα παντα εκτος απ το στραπ ον

    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

    αλλα οταν λες οτι θα απογοητευτω τι μπορω να παθω δηλαδη?
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Υποταγη και strap on


    Δε φαντάζομαι να ζητάς να μάθεις την ετυμολογία της λέξης απογοήτευση.
     
  8. wild_rose

    wild_rose New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    Μα αυτο ηθελα να πω,αφου τα ορια εχουν τεθει εξ αρχης ειναι απαραδεκτο κατα τη συναντηση να μην τυριθουν τα ορια γιατι ετσι του ρθε
     
  9. abhinda

    abhinda New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    οχι φυσικα αλλα ποσο σκληρο μπορει να ειναι για μενα αυτο?αν δεν εχει στραπ ον ας με ''τσακισει''....

    ---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

    καλα εχεις δικιο sklava_patra αλλα οπως ειπα και πιο πανω αν με εχει δεσει θα ειμαι ανυμπορος κ θα κανει αυτο που θελει
     
  10. wild_rose

    wild_rose New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    [/COLOR]καλα εχεις δικιο sklava_patra αλλα οπως ειπα και πιο πανω αν με εχει δεσει θα ειμαι ανυμπορος κ θα κανει αυτο που θελει[/QUOTE]

    Κοιταξε, αυτο πριν το κανεις πρεπει να εχεις μηλισει αρκετα με την αλλη και να εχεις δει το κατα ποσο σεβεται αυτα που της εχεις πει..Δεν θα πας με την πρωτη που θα πιασεις την κουβεντα..Οταν την εμπηστευτεις οσο περισσοτερο γινεται πας και οπως σου ειπε και καποιος αλλος φιλος,αν κανει εκεινη οτι θελει χωρις να τη νοιαζει τη λες εσυ παει στο βιασμο η κατασταση που ειναι ποινικο αδικημα
     
  11. abhinda

    abhinda New Member

    Απάντηση: Υποταγη και strap on

    καλα οτι θελει προσοχη ειναι γεγονος...θα το προσεηω ιδιαιτερα οταν ερθει η ωρα,ας μου κανει το πιο σφιχτο δεσιμο και το πιο δυνατο μαστιγωμα...
     
  12. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Υποταγη και strap on

    Οκ , ας λύσουμε μια μια τις παραννοήσεις:

    5. Το strap-on ειναι gay.
    Για καποιο λόγο είμαι σίγουρος οτι αυτός ειναι ο κυριότερος λόγος. Και αυτό διοτι ειναι πραγματικά και ο συνηθέστερος όλων.
    Ο κύριος φόβος ειναι οτι κανεις θα χασει την τιμή του δηλ οτι θα «εκπέσει» ή οτι «τι θα πουν οι αλλοι». Εδώ ομως, δεν εχει αλλους εξωτερικους παρατηρητες να σε κρινουν. ειναι κατι που θα κανεις και κανεις δε θα το ξερει. δεν εχει κοινωνικό φοβο. Απο κει και περα ο φόβος της απώλειας της τιμής, ειναι πραγματικά γελοίος αν το δεις με κονωνιολογική αποψη. Στη μεσαιωνική Ιαπωνία του 15ου αιώνα οι Σαμουραϊ (οι οποίοι θεωρούνται οτι ειχαν τον πιο αυστηρό κώδικα τιμής και οτι η τιμή τους ηταν πολυτιμότρη απο την ψυχή τους)θεωρούσαν πιο εντιμο τον έρωτα (τον σαρκικο) με ενα αλλο Σαμουραϊ παρα με οποιαδηποτε γυναικα. Αλλα ήταν πούστηδες; Και αν ναι, θα τους το λεγες στα μούτρα; Γιατί;
    Ας φύγουμε ομως λιγο απο την οπτική του strapon ως αντιστροφή ρόλων και ας παμε λιγο στην επιστήμη της ανατομίας. Εχεις ακούσει ποτέ σου τον όρο "προστατικό μασαζ"; Αν όχι, ψαξε το λιγο. Το στέλεχος του strapon οταν εισερχεται γυρω στα 9-10 εκατοστά ακουμπάει στο G-Spot του αντρα, τον αδένα που ονομαζεται Προστάτης. Η παλινδρομική επαφη του στελέχους του strapon με τον προστάτη εχει ως αποτέλεσμα την έντονη ερωτική διεγερση. Οι καλύτεροι και μακρύτεροι οργασμοί που μπορει ενας αντρας να εχει την ευτυχία να νιώσει ειναι αυτοί που προκαλούνται απο το προστατικό μασαζ.
    Στην τελική που ειναι το ανέντιμο στη χρήση όλων των τυπων ηδονής που μπορει το σωμα σου να σου προσφέρει;
    Και γιατι κατι απολυτα φυσιολογικό οπως το προστατικό μασαζ να ειναι περισσότερο εξευτελιστικό απ' ότι το δέσιμο ή το εντονο μαστίγωμα ή ακομα και το κατούρημα, πόσο μαλλον το foot worshipping?
    Εχεις απελευθερώσει τον εαυτό σου απο τα χειρότερα κοινωνικά ταμπού του σεξουαλικού «καθωσπρεπισμού» και κολλάς σε ενα απο τα καταρρέοντα ταμπού;
    Και στην τελική αν και παλι νιώθεις οτι το strapon θα σε γαμησει, σκεψου οτι πισω απο το strapon βρίσκεται γυναίκα. Οχι αντρας.

    6. Το strap-on ειναι αντι-ερωτικό / αντι-καυλωτικό.
    Και το μαστίγωμα ειναι αντικαυλωτικό, αλλα οταν εισαι καυλωμένος ειναι αλλιώς. Το ίδιο δύναται να ισχύει και με το strapon.

    7. Το strap-on δεν ειναι για μενα. Σημερα strap-on, αυριο αράπης 60cm.
    Αυτή ειναι η πιο γελοία παραννόηση ever. Ο λόγος που την εβαλα ειναι διοτι το συγκεκριμένο λογικό άλμα δημιουργεί τους συχνότερους και γελοιοειδέστερους φόβους. Και το χειρότερο ειναι οτι εχει θρησκευτικά αίτια (απαγόρευση αντι μετρου). Το λοιπόν:
    Το οτι τα όριά της μπορεί να μην περιορίζονται στα δικά σου, δε σημαίνει οτι θα προχωρήσει και ανεξελεγκτα σε αλλες καταστάσεις. Ειμαι σιγουρος οτι αν της αρεσει να χρησιμοποεί strapon ειναι πολυ πιθανό να γουστατρει να σε χρησιμοποιεί με αυτό μονο για δικη της ευχαρίστηση (συνηθης κτητική νοοτροπία κυριαρχικού).
     
    Last edited: 16 Ιανουαρίου 2011