Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 14 Ιανουαρίου 2012.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

    Μονο που εδω ειναι bdsm forum και συδιαλεγεσαι με υποτακτικες αγαπημενε μου φιλε.
    Αυτο σημαινει οτι απολαμβανω - οσον με αφορα - την υποταγη μου παντα.
    Ασχετα αν το κινητρο μου ειναι ο ερωτας ή απλως η υποτακτικη μου διαθεση για καποιο συγκεκριμενο προσωπο.
    Φιλια
     
  2. Re: Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

    Τρελό βιντεάκι;.......... Πότς γένεν αυτό!!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

    Ξερεις εδω συζηταμε και δεν φωναζουμε οπερ σημαινει γραφουμε με πεζα, ακομη και το νικ μας για λογους ευγενειας , ακομη απο ευγενεια και μονο χαιρεταμε το συνολο των μελων και οχι μονο τους σκλαβους και τις σκλαβες.
     
  4. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;




    Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω ότι σίγουρα θα υπάρχουν και τέτοιες σχέσεις στον χώρο μας.
    Όσο για το άν πρέπει να αποφεύγονται τέτοιες σχέσεις, νομίζω ότι καλό θα ήταν, άν και είναι καθαρά υποκειμενικό για τον καθένα/μια το τι θα κάνει όντας/ούσα ελεύθεροι να πράξουν οτιδήποτε ως ενήλικες, αλλά θα φέρουν και τις ευθύνες τους για την εξέλιξη της σχέσης τους.
     
  5. anchor

    anchor Regular Member

    Δεν το αποκλείω να ευδοκιμήσει μια bdsm σχέση ακόμα κι αν η κοπέλλα είναι βανίλλα.
    Η προσωπική μου άποψη όμως είναι ότι ο καθένας πρέπει να επιδιώκει ακριβώς το είδος σχέσης που θέλει, που έχει επιλέξει για τον εαυτό του για τον α ή β λόγο, με την κατάλληλη επιλογή συντρόφου, να επικεντρώνεται στην βελτίωσή του ως μέλος μιας τέτοιας σχέσης, με άλλα λόγια να τα δίνει όλα για αυτό που επιθυμεί να ζήσει.
    Οπότε βλέπω αρκετά δύσκολο ένα τέτοιο εγχείρημα, αν και στην πράξη ίσως να υπάρχουν και επιτυχή παραδείγματα.
     
  6. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

    δεν νομιζω οτι μια vanilla μπορει να δημιουργησει μια τετοιου ειδους σχεση.εστω και αν ειναι ερωτευμενη.πιστευω ομως οτι καποια που εχει στοιχεια υποτακτικου χαρακτηρα,αλλα για καποιους λογους δεν τα εχει βγαλει ακομα στην επιφανεια,μπορει να γινει.αν βεβεια υπαρχει και ο ερωτας στην μεση,εκει χανονται τα ορια.πιθανοτατα...αλλα καλο δεν ειναι να τα ξεπερναμε??γνωμη μου...
     
  7. Re: Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;


    αν είναι γνήσια βανίλλα μπορεί!   άκουμε κ μένα
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

    Μην το λες κούκλα, πολλές φορές λόγω έρωτα, κάνουμε πράγματα που δεν μας αρέσουν.
     
  9. zou

    zou

    Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

    καλως ή κακως ο ερωτας σε κανει να βλεπεις πολλα πραγματα αλλιως... ολα ομως φαινονται στο τελος...

    και αν μας αντεξειη σκηνη (το σκοινι) θα φανει στο χειροκροτημα....
     
  10. Γιατί δεν μου μιλάτε;  

    Είσαστε τόσο φανατισμένοι με αυτό που λέτε ότι πρεσβεύεται και δεν δίνετε σημασία στους άλλους;
    Μιλάτε για τον σεβασμό που πρέπει να δείχνει ένας μάστερ / μίστρες στον/στον σκλάβο /σκλάβα της... και σε κάθε άλλον που συμμετέχει σε μια συζήτηση (άσχετα αν είναι δικό σας σκλάβος ή αλλουνού) και δεν έχει κανείς σας ασχοληθεί με τις τοποθετήσεις μου!!!;;

    ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΘΕΩΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΣΤΡΑ ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΙ.... (ΟΓΚΟΥΝΣΟΤΟ)
     
  11. annia24

    annia24 Regular Member

    Απάντηση: Υποτακτικές/οί και σκλάβες/οι εκ φύσεως ή μόνο από έρωτα και αγάπη;

    σ'αυτο συμφωνω απολυτα MasterPerris..μαλλον εκφραστηκα λαθος.πιστευω πως σαφως μπορει να ξεκινησει μια σχεση ετσι,αλλα το θεμα ειναι τι συναισθηματα θα αφηνει στην vanila.
     
  12. Emiris

    Emiris Regular Member

    Νομίζω ότι κάποιου βαθμού υποτακτικότητα έχουν πολλές κοπέλες. Δεν ισχύει κάποιος κανόνας τύπου «όλου ή ουδέν». Μπορεί μία κοπέλα να είναι υποτακτική μέχρι κάποιο βαθμό.
    Άρα μπορεί να πάρει ρόλο υποτακτικής όταν είναι ερωτευμένη και σε σχέση με κάποιον κυρίαρχο, μία κατά τα άλλα vanilla κοπέλα σε όλη την προηγούμενη ζωή της.
    Και δεν θα έχει απαραίτητα μικρή ημερομηνία λήξης η σχέση.

    Από την άλλη στο μυαλό μου δεν είναι ακόμα ξεκάθαρα τα όρια των δύο χώρων, vanilla και bdsm, και ίσως κάνω λάθος.