Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτική Γυναίκα vs Σκλάβα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 17 Μαϊου 2006.

  1. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Όροι και ορισμοί

    tender lilly, το "άλλο νήμα" ανοίχτηκε ποτέ; Το γιατί και το πώς δεν υπάρχει "δίκτυο" υποτακτικών στην Ελλάδα είναι πολύ ενδιαφέρον ερώτημα....

    cm
     
  2. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Όροι και ορισμοί

    *cm σιγοτραγουδάει χαμογελώντας


    Για μένα υπάρχει, και δεν είναι θέμα τρυπήματος ή όχι μπαλονιού το να μην υπάρχει για σένα. Όσο υπάρχει ο παράγοντας "άγνωστος", ο οποίος ρεαλιστικά δεν θα εκλείψει ποτέ γιατί ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις κάποιον 100%, τότε στα δικά μου βιβλία το "άλμα πίστης" παραμένει ως κάτι πιο έντονο ή πιο προχωρημένο ή πιο απαιτητικό από την απλή εμπιστοσύνη. Για ανθρώπους σαν και μένα που εμπιστοσύνη δείχνουμε δυστυχώς εύκολα (και όπως ξέρεις με ολέθρια αποτελέσματα ενίοτε), το άλμα πίστης αποκτά ίσως μία επιπλέον σημασία...

    διαφωνούμε επί της αρχής ότι τα πράγματα μένουν τα ίδια όπως τα ξέραμε. Έτσι όπως το θέτεις, έχεις δίκιο, δεν έχει κανένα νόημα το άλμα. Αλλά και μόνο η εσωτερική διαδικασία που κάνει κάποιος για να φτάσει σε σημείο να πηδήξει μαρτυρά ότι τα πράγματα δεν είναι όπως τα ξέραμε. Τουλάχιστον μία εσωτερική αλλαγή έχει γίνει εκ των πραγμάτων.

    Αυτό μου κεντρίζει πολύ το ενδιαφέρον tender lilly. Σε αυτή τη φάση της ζωής μου δεν μπορώ να σου απαντήσω. Δεν έχω ζήσει (ακόμα τουλάχιστον) περίοδο που να εξαφανιστήκανε όλα αυτά και έτσι δεν έχω ιδία άποψη για να τοποθετηθώ καταλλήλως. Επιφυλάσσομαι να επανέρθω αν προκύψει και να αναζωπυρώσω την κουβέντα μας  

    καλημέρα  

    cm
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Όροι και ορισμοί

    Δεν ανοίχτηκε ποτέ  

    Έχω τη γνώμη ότι το θέμα έχει δύο παρακλάδια, το ένα αφορά την ύπαρξη κοινότητας και το άλλο αφορά τις φιλικές σχέσεις των υποτακτικών γυναικών μεταξύ τους και τα δύο κατ εμέ άκρως αγκαθερά ...