Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποτακτικοί Top

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 2 Νοεμβρίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Υποτακτικοί που ερεθίζονται και όταν ταπεινώνουν , βασανίζουν και μάλιστα σε υψηλά μεγέθη . Παράδοξο ; Το έχω συναντήσει . Ποια είναι η άποψη σας ; Πως το αιτιολογείται ;
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Άποψη μου :

    Συμβαίνει συνήθως σε περιπτώσεις συνεδριών . Δε τους αρέσει να διαμορφώνουν το σενάριο προτιμούν να ακολουθούν υπάρχον και λειτουργούν με το ένστικτο . Στην αρχή νόμιζα ότι το ύφος τους ήταν εκδικητικό . Σε ελάχιστες φορές ήταν , αλλά μετά παρατήρησα ότι προτιμούσαν οι δέκτες τους να λειτουργούν σαν αντικείμενα άρα εκδίκηση προς σε ποιον ;

    Αναρωτήθηκα αν ήταν προβολή . Με τις πράξεις τους να θέτουν τον δέκτη τους στη θέση του ειδώλου τους και να φαντάζονται ότι βρίσκονται οι ίδιοι στην θέση αυτού που βρίσκεται από κάτω . Με αυτή την εικόνα να βλέπουν τον εαυτό τους και το πώς φαίνεται όταν βρίσκονται στη θέση του δέκτη . Η αλήθεια είναι ότι το φαντάζονται αυτό κατά την διάρκεια αυτών των συνεδριών , αλλά δεν είναι μόνο αυτό . Ο λόγος είναι ότι μετά το τέλος της συνεδρίας , δε θέλουν αποφεύγουν να λειτουργήσουν ως υπό προσπαθώντας να κρατήσουν όσο μπορούν περισσότερο την αίσθηση της προηγούμενης πράξης .

    Τι συμβαίνει τελικά ; Απολαμβάνουν την προσφορά , όπως και την αποδοχή , όχι στον ίδιο βαθμό . Τους ελκύει η εικόνα της μεταφοράς ενέργειας και θέλουν να την απολαύσουν από οποιαδήποτε οπτική γωνία . Δεν τους ερεθίζει να την προσφέρουν , αλλά το θέαμα και θέλουν να αποκτήσουν την ολοκληρωμένη εικόνα του σε όλα τα αισθητικά επίπεδα , σαν τις πεταλούδες με την φωτιά . Πρώτα γύρω από αυτή και μετά μέσα σε αυτήν και αν μπορούσαν και πάλι γύρω από αυτή…
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Καλώς τον  

    Εννοείς ότι τελικά γίνονται παρανάλωμα του εσωτερικού τους διχασμού ή απλά ότι κατά τη συνεδρία κάποια στιγμή γίνονται τα πρόσωπα που υφίστανται τις ψυχικές διακυμάνσεις και όχι τις παρέχουν;

    Θα μπορούσε ένας υποτακτικός που κάνει μη-διατεταγμένο topping να είναι ένας άνθρωπος που σε ολη του τη ζωή ανατράφηκε και εκπαιδεύτηκε για να ασκεί έλεγχο και τελικά τον διεγείρει πλέον και αυτό παρά την υποτακτική του φύση;

    Θα τον πρόσεχα πολύ αυτόν τον υποτακτικό αν μου προέκυπτε από πάνω μου. Το ένστικτό μου μου λέει ότι δεν θα είχε κανένα είδος αγάπης για το αντικείμενό του.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ενας τετοιος υποτακτικος δεν θα προεκυπτε ποτε απο πανω από καμια υποτακτικη...  

    Δεν εχει εφεση στο να αναζητα "αντικειμενα", οποτε   (cool) tender lilly.

    Αυτη η "ειδικη περιπτωση Τοp υποτακτικου", αναζητα Κυριαρχικα ατομα για να τα φερει καπακι.
    Αυτο ειναι και το αγαπημενο του παιχνιδι.
    Εκει εστιαζει το ενδιαφερον του και φυσικα μεσα σε αυτο δοκιμαζει τις αντοχες του και τα ορια του, αλλα επισης και του/της Κυριαρχου που θα ειχε την "τυχη" να ασχοληθει μαζι του.
    Ο εγκεφαλος της "ειδικης περιπτωσης υποτακτικου" λοιπον βρισκεται μονιμα σε εγρηγορση και παντα με τσιτα τα γκαζια.

    Μαστορικα, καταστρωνει νεα σχεδια, για το πως θα ηγηθει του παιχνιδιου, προκειμενου να κατακτηση το κυπελο της νικης.
    Φυσικα σαν τροπαιο, θα κρατα το κεφαλι μιας ατυχης Μistress, που εκανε το λαθος να κλεισει τα ματια της και να κοιμηθει (χωρις του βαλει την ζωνη αγνοτητας του - ας προσεχε).
    Ετσι θα γεμισει η ψυχη του από bonus που η πεσμενη του libido τα εχει αναγκη (μπραβο αξιος).

    Πολυ δυσκολη περιπτωση "υποτακτικου" που αναφερεται σε δοκιμασμενες, αλλα και οπωσδηποτε με καλες αναρτησεις "Turbo" Mistress, οι οποιες θα πρεπει να κανουν καταχρηση καφεινης και βιταμινων για να παραμενουν στην αφυπνιση.

    Για να σας καθησυχασω Κυριες μου, αν καταφερεται να μετατρεψετε αυτο το σκυλο σε αρνακι, θα εχετε περασει ολα τα test drive αλλα και τα test κοπωσεως μαζι.

    Οποια Κυρια δεν θελει να υποστει ολ΄αυτα τα "καλα" να πει την "μαγικη λεξουλα" που ειναι στο "κοκκινο" όταν αντιληφθει την περιπτωση που εχει στα ποδια της.
    Διαφορετικα Κυρια μου….. "ηθελες τα και παθες τα"...!!!
     
    Last edited: 2 Νοεμβρίου 2006
  5. gaby

    gaby Guest

    Ο ανήρ που μας περιγράφετε εδώ είναι εξαιρετικής ποιότητας Εύα  

    Αγάπη για την Μίστρες - τρόπαιο έχει, όσες φορές έχει καταφέρει να πάρει κάποιαν τρόπαιο;
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Λιγα του πεφτουν αυτα lilly?
    ....Xωρια που θα της εχει παρει και τα strihg (δεν μπορω να πω σωβρακα ε? Θα ηταν λιγο ακομψο νομιζω).

    ....Για να πω την αληθεια το εχω δει να συμβαινει πολλακις.... 
    .....Αλλα δεν μιλαω....  
    σσσσσσ σιωπη Ευαααααααα  
    ...και μετα κλαει και βριζει την τυχη της και τον "ειδικης περιπτωσης ακατανομαστο υποτακτικο" ...Poor Mistress....  
    Aλλα που πας Κυρια μου ξυπολιτη στ΄αγκαθια?  
    ....και ξαναπας ...και ξαναπας.... 
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    τωρα αν πω εγω πως ουτε αυτος ειναι υποτακτικος πουρος ουτε αυτη ειναι μιστρες κινδυνευω να με παρετε με τις πετρες;
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    οχι...Γιατι να σε παρουμε με τις πετρες? LOL
    Eιναι αυτο που δηλωνουν zinnia μου....
    Απλα η εχουν μπερδεψει η εχουν ξεχασει τα status τους (επιτηδες η οχι δεν ξερω)  
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Υποτακτικοί Top

    Εμένα όλο αυτό μου φέρνει το εξής στο μυαλό.
    Εξομοίωση και ταύτιση για έναν συγκεκριμένο λόγο, θέλουν να δούνε τον εαυτό τους ως άλλο άτομο είναι σαδιστές του εαυτού τους ικανοποιούνται με την εικόνα του εξευτελισμού και σκληρής χρήσης τους. Αυτό μπορεί να λειτουργεί και φανταστικά στην διάρκεια μιας συνεδρίας.
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αυτό εννοούσα τρυφερή μου , με την συγκεκριμένη εικόνα .
    Είναι υποτακτικοί ή υποτακτικές , αλλά αρέσκονται στο να συμπεριφέρονται και ως Top.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Γνωρίζω Εύα για αυτή την μερίδα των χαρακτήρων , αλλά μιλάω για πραγματικούς υποτακτικούς , που θέλουν και ζητάνε να παίξουν και ως Top . Για παράδειγμα υποτακτικές , που θέλουν να παίξουν ως Top με άλλες υποτακτικές.
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Υποτακτικοί Top

    Θα μπορούσες να το αναλύσεις λίγο περισσότερο αυτό απαλή μου ; Ακούγεται ενδιαφέρον...