Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπόδουλοι του μυαλού μας ή του Κ μέλους ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 24 Φεβρουαρίου 2019.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Σε επίπεδο αποτελέσματος σαφώς κι έχει διαφορά. Το καθένα με το αποτέλεσμα του. Δεν μετριέται έτσι η αξία στην ζωγραφική.

    Το ότι όμως ο ένας ζωγράφιζε με ακουαρέλες και μετά από βερνίκι ρετουσαρίσματος με λάδια, ενώ ο άλλος με διανυσματικές πινελιές και με εμφανείς διαφορές στους τόνους, αποτελούν δύο διαφορετικά πρωτόκολλα κατασκευής, ένα για τον καθένα. Ο καθένας είχε την μανιέρα του και αυτή ήταν η εντοπισμένη διαφορά της μεθόδου του καθενός.
    Χρησιμοποιούσαν πάντως διαφορετικά πινέλα.
    Αν κάνεις όλ' αυτά στην πρίζα, δεν θα έχεις πρίζα και θα μείνεις με το φις στο χέρι.
     
  2. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!!
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Θεωρείς ότι η αναφορά, τα τασκ ή το πρωτόκολλο είναι άχρηστα και αν σου επιβληθούν η αποτυχία θα είναι δεδομένη και θα ξενερώσεις;
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Αυτό έγραψα;
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Ναι αυτό με άλλα λόγια. Εξάλλου αυτό λέει και συμφορουμίτης με τον οποίο δηλώνεις ότι συμφωνείς.
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Σόρρυ. Όχι δεν έγραψα αυτο.
    Και ούτε ο Βάκχος λέει, απο ότι έχω καταλάβει, ότι υπάρχει κόντρα μεταξύ χρήσης η μη, εργαλείων ( Ντι/ες) λεει ότι ο Κ κάνει τα εργαλεία τα πιάνει και τα αφήνει κατά πως θέλει και όχι να τον υποχρεώνουν τα εργαλεία per se να τα χρησιμοποιεί .
     
  7. espimain

    espimain Contributor


    Ο Βάκχος λέει αυτά που λέει ο άνθρωπος (που δεν έχει κι άδικο) τα οποία παίρνουν κάποια αρνητική χροιά γιατί ακολουθούν τις αρνητικές θέσεις του Αριοχ
    Αυτά που λες εσύ είναι τελείως αρνητικά και υποτιμητικά. Μακάρι να έλεγες αυτά που λέει ο Βάκχος.
     
  8. espimain

    espimain Contributor


    Εγώ σε ρώτησα κάτι συγκεκριμένο κι εσύ απαντάς δυο πουλάκια κάθονταν.
     
  9. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Δεν έχεις καταλάβει (δε θέλεις να το κάνεις) τίποτα από ότι έχω πει. Παίξε μπάλα μόνος σου.
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Αρνητικά ως προς ποιον; Τα εργαλεία; Θα παρεξηγήθουν;

    Θα μας πει ο Βάκχος αν τον παρερμηνευσα.
    Μένω στην απόψη μου πάντως.

    Τι να το κάνω το τασκ, που μου το βάζει επειδή "πρέπει να βαλει τασκ" η επειδή κάπου διάβασε ότι " όταν το υ κάνει α βαζεις το τασκ β" ενώ στην ουσία μπορεί να μην το γουστάρει καν;

    Και για να γίνω συγκεκριμένη. Πχ. Έλεγχος οργασμού, εργαλείο οκ;
    Ντε και καλά πρέπει να το έχει το μενού; Άμα το Κ βαριέται και δεν γουστάρει , δεν του προκαλει τιποτα , να ελέγχει οργασμούς, θα το κάνει ντε και καλά γιατί; Γιατί έτσι πρέπει; Για να σπάσει τσαμπούκα στο υ; Γιατί το λαχτάρα το υ; Γιατί έτσι εκπαιδεύει το υ να χύνει όταν του λέει;

    Η θα βρει τρόπους που γουστάρει ο ίδιος να σπάσει και τσαμπούκα και ολα ή αν δεν τον αγγίζει καν το θέμα, θα το αφήσει εκτός μενού, και αν και σε όποιον αρέσει. Εγώ έτσι τα εμαθα πάντως.

    Να μου βάζει τασκ και να μυριστώ ότι ο ίδιος βαριέται ελεεινα και που το βαλε , και το βάζει μην τυχόν και δεν είναι σωστός Κ, η επειδή έτσι πρεπει, να το κανω! Τι; Που να το νοιώσω εγώ μετά;

    Δεν νομίζω ότι απαντώ ποτέ "δύο πουλακια κάθονταν" αλλα  

    Η απαντηση μου, in case που δεν έγινε κατανοητή είναι αυτή εδώ, για το τι πιστεύω
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αρνητική θέση? Ποτς γένεν αυτό?

    Εγώ αυτό που έθιξα είναι η χρήση του εργαλείου ως αυτοσκοπού και όχι ως μέσου επίτευξης κάποιου στόχου.

    Αυτό σημαίνει το "Αν το μόνο που διαθέτεις είναι ένα σφυρί τείνεις να τα βλέπεις όλα σαν πρόκες"
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ρε συ @περσεφόνη σα να έχεις ένα δίκιο, αλλά απο την άλλη σκέφτομαι, δικαιούνται δια να ομιλούν οι πρίζες;