Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπόδουλοι του μυαλού μας ή του Κ μέλους ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος zwg, στις 24 Φεβρουαρίου 2019.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Απαντάς τρία πουλάκια κάθονταν  

    Αν μια υποτακτική ξενερώνει και κριτικάρει αυτά που της επιβάλει ο Κύριος της, τότε το D/s αποτελεί το τρίτο πουλάκι που πάει πέταξε.
    Αν απειλεί ότι θα ξενερώσει (δηλαδή θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια) ο Κύριος το μόνο που θα πει είναι « Ώρα καλή στο δρόμο σου κι αέρα στα πανιά σου ούτε πουλί πετάμενο να μην βρεθεί μπροστά σου».
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μην με πριζωνεις, Χριστέ μου.
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Δεν μπαίνω σε Ντι/ες   Με τέτοια Κ

    Και μην προσπαθείς να το πας αλλου, γιατί είμαι και εγώ πουλάκι ( κισα που έλεγε η @vussinada )
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Εσύ να διαβάσεις τι γράφεις για τα τασκ.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Και καλά κάνεις.  
     
  6. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Νομίζω πως εκφράζεις ακριβώς αυτό που πιστεύω.

    Όλα τα εργαλεία δεν ταιριάζουν σε όλους. Προτιμώ να διαλέγω και να χρησιμοποιώ αυτά που ταιριάζουν σε μένα.
    Δεν αρνούμαι την αξία των εργαλείων. Αλλά δεν τα χρησιμοποιώ βάσει μάνιουαλ.

    Αυτά περί πατεντών, είναι αυθαίρετες παρερμηνείες.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Και ποιος μίλησε για μάνιουαλ;
     
  8. espimain

    espimain Contributor

     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το ίδιο ακριβώς έχω γράψει. Έχουν το ίδιο πρόβλημα με αυτό που ανέφερα, αν πρόκειται για χρήση για τη χρήση και όχι για την επίτευξη κάποιου σκοπού.

    Την ίδια θέση την είχα αναπτύξει και εδώ στο σχετικό νήμα "Σκλάβα και task"
     
    Last edited: 25 Φεβρουαρίου 2019
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σε κάθε περίπτωση "ο μάστορας κάνει το εργαλείο και το εργαλείο κάνει τον μάστορα"...
    Διότι σε κάθε περίπτωση σκοπός είναι το έργο...
    Το έργο λοιπόν είναι ο σκοπός του μάστορα...
    Διότι το έργο είναι αυτός και αυτός είναι το έργο...
    Δηλαδή ο σκοπός...

    Οτιδήποτε άλλο είναι σπονδή σε δυϊστικά μοντέλα ή καρτεσιανές παπαριές...
    Η χαρά της μηχανιστικής προσέγγισης ή το πάρτυ του γκατζετάκια...
    Ή η χαρά της διελκυστίνδας των πόλων του δυϊστικού μοντέλου για το εποικοδόμημα ερήμην θεμελίων...
    Μια στραβομάρα ένα πράμα...
     
  11. zwg

    zwg Regular Member


    Αυτό για μένα είναι και το ζητούμενο... έχω υπάρξει σε περίπτωση εξευτελισμού που δεν ειχα φανταστεί- φαντασιωθεί ποτέ... κάτι που όντως ένιθωα να με ξευτυλίζει και τολμώ να σου πω πως μου κακοφάνηκε λιγάκι... κάτι το οποίο με προβλημάτισε αργότερα.
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

     

    Όμορφες οι απαντήσεις των άλλων αλλά είναι βασισμένες σε δικά τους βιώματα και θέλω.
    Πιστεύω ότι οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα σου. Μιλα με τον εαυτό σου και άκου τι έχει να σου πει.
    Στο κάτω κάτω μόνο εσύ μπορείς να δώσεις τις απαντήσεις που ψάχνεις.