Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος masternt, στις 5 Φεβρουαρίου 2011.

  1. masternt

    masternt New Member

    Ποια είναι η άποψη σας για τα φίμωτρα ?
    Ball gag , bit gag ή κάτι άλλο?
    Σφιχτό , χαλαρό η κλειδωμένο ???

    Με χαρά θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας , αλλά και τις εμπειρίες σας πάνω στο θέμα .....  
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δεν μου αρέσει καθόλου το φίμωτρο. Παρόλα αυτά, μερικές φορές υποχρέωνομαι να φορώ ένα. Συνήθως ο Κύριός μου μου πιάνει τη γλώσσα ανάμεσα σε δύο ξυλάκια. Είμαι βέβαιη ότι φαίνομαι πολύ γελοία έτσι και δεν μπορώ ούτε να μουγκρίσω και μου τρέχουν και τα σάλια. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτό. Αναγκαστικά βέβαια, κάποιες φορές επιβάλλεται η χρήση του φίμωτρου για να μην ξεσηκώσει το sub τη γειτονιά στο πόδι. Νομίζω πως το ball gag είναι το πιο αποτελεσματικό.
     
  3. dhmhtrhs

    dhmhtrhs Regular Member

    Η αλήθεια είναι οτι τρελλαίνομαι να φιμώνω την παρτενέρ μου!

    Για μένα το πλέον αποτελεσματικό είναι να της μπουκώσω το στόμα με το βρακάκι της και μετά να της το κλείσω καλά με ταινία η με ένα φαρδύ πανι!

    Αυτό την κρατάει ήσυχη  
     
  4. Απάντηση: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    δεν μου άρεσε καθόλου όταν μου έβαλαν
    είναι ξένο προς εμένα το συγκεκριμένο tool

    θέλω να αφήνομαι ελεύθερη να φωνάζω
    και επίσης θέλω να ακούω τον άλλον να φωνάζει από ευχαρίστηση και πόνο
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    Ring gags. Είναι πολύ ωραία για όσους αγαπάνε τα σάλια, τα χωνιά και γενικότερα το να παραγεμίζουν το στόμα του sub τους με πράγματα. Προτιμήστε τα spider gags που οι άκρες τους σαν γάντζοι, δεν επιτρέπουν στο ring να γυρίσει οριζόντια μέσα στο στόμα:
     
    Μου αρέσουν πάρα πολύ και τα gags με ενσωματωμένα αντικείμενα, ιδιαίτερα αυτά με toilet brush. Δεν είχα ιδέα πώς λέγονται ως κατηγορία αλλά η θεία Βίκυ τα αναφέρει ως Forniphilic gags. Μπορείτε επίσης να βρείτε και με βούρτσα για τα παπούτσια, dildo, φτερό ξεσκονίσματος κ.ά.
     
  6. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    Πολύ χρήσιμα όλα, στις αντίστοιχες στιγμές. Τα αυτοσχέδια είναι αυτά που προτιμώ... αλλά δε με χαλά να υπάρχει και μια πλήρης σειρά από έτοιμα... just in case...  


    Ανδρ(ε)ας
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    Δεν το αντεχω και ευτυχως ο Κυριος μου το σεβεται και σπάνια μου το επιβάλλει.Συνήθως όταν θέλει να μην....ακούγομαι,ένα απλο "σκασμός" είναι αρκετό!
     
  8. sw

    sw


     

    καλα να περνατε!
    Μπορει πολυ πιθανα να το προσεχεις, αλλα να εκφρασω μια (δικη μου) ανησυχια πανω σ' αυτο που λες;


    Το κανεις μπαλιτσα το βρακακι της; Προσεχεις ωστε να κανεις ετσι το διπλωμα της μπαλιτσας ωστε (σαν κρεμυδι) να μην βρισκεις καμια ακρουλα του να εξεχει;
    Το τοποθετεις ετσι ωστε η ανακλαστικη κινηση της καταπωσης της γλωσσας, δεν θα ξετυλιξει λιγο την πρωτη φορα , λιγο την δευτερη κλπ κλπ, καποια ακρουλα της μπαλιτσας αυτης και δεν θα παει προς την επιγλωτιδα να την "πνιγει" ;

    Οκ!  
    τωρα ησυχασα!

    Καλη συνεχεια!


    Γι ργος
     
  9. Kat

    Kat Regular Member

    Απάντηση: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    Το αποτελεσματικότερο φίμωτρο είναι ένα "σκασμός".
    Όπως επίσης ένα χάδι στη μέση μου. Σταματάει αμέσως τα μιξοκλάματα και τις φωνές.
    Από εργαλεία, ένα ball gag που το αγόρασα στη Γερμανία. Συνήθως στις τιμωρίες. Με κάνει άθλια, δεν μπορώ να καταπιώ το σάλιο μου, με κάνει και μουγκρίζω σαν .. μην πω..
    Πιο πρακτική η χάρτινη κολλητική ταινία.
     
  10. masternt

    masternt New Member

    Απάντηση: Re: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    Σ αυτό που λες , έχεις απόλυτο δίκιο , γιατί η ασφάλεια είναι πάνω απο όλα .....και γι αυτό το λόγο θα ήταν προτιμέστεροι ακέραιοι μηχανισμοι φίμωσης , βλέπε ball gag αλλά και αυτό κατά τη χρήση του μπορεί να είναι εξίσου επικίνδυνο με το εσώρουχο μέσα στο στόμα και να μην επιτρέπει την σωστη κατάπωση , αν είναι πολύ μεγάλο ή γενικότερα όταν εμπδίζει το ανπνευστικό σύστημα .... 
    Αλλά με τη σωστή χρήση και τιρώντας πάντα τις προυποθέσεις ασφαλείας το φίμωτρο είναι ένα αξεσουάρ που έχει τη δική του μαγεια ....Εμένα η sub μου το λατρεύει και τώρα έχει ένα κόκκινο ball gag (το κλασικό  ) και άνοιξα το θέμα , γιατί θέλω να της πάρω ένα άλλο και θέλω να ακούσω απόψεις .....
    Ενδιαφέρουσα είναι και η πρόταση του ring gag που τοποθετεις διάφορα αντικείμενα μπροστα     
     
  11. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Re: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    Ελα μωρε και 'συ καημένε όλο την καταστροφή φέρνεις!!!  

    Δλδ θα μου πεις ότι εμένα που δεν μου αρέσουν όλα αυτά αλλά γουστάρω να με φιμώνει με το τακούνι της, μπορεί να μου κάνει καμία εξαγωγή δοντιού? Αν είναι έτσι να της πω να βάλει στόχο όμως!!!  
     
    Last edited: 7 Φεβρουαρίου 2011
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Φίμωτρα .....Ball gag ή κάτι άλλο ...

    ball gag...αγαπημένο!!!Είτε μιλάω πολύ είτε δεν μιλάω...Ώρες να μου το αφήνει δεν με ενοχλεί.  
    Όταν το βγάλει μετά από ώρες νιώθω όπως σου κρατάει το στόμα ανοιχτό η οδοντίατρος για να κάνει σφράγισμα...