Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φαλλοκεντρική Κοινωνία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 6 Φεβρουαρίου 2006.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Μονο αν είναι οντως ωραίο.

    Εχω μια απορία. Γιατί οι γυναίκες δε λενε μεταξύ τους (όπως σωστά λέει ο john_slave 96) "Τι ωραίος πούτσος αυτός!!"? Αντίθετα λένε όπως έχω ακούσει πολλάκις "αυτός εχει ωραίο κώλο". Και ρε γαμώτο, όλο και κάτι τύχαινε και δε ρωτησα ποτέ το γιατί.
     
    Last edited: 16 Ιουνίου 2006
  2. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member

    Η εκφραση "ωραιο μουνι" λεγεται αρκετες φορες και απο γυναικες για αντρες, την επομενη φορα ΚyrieG που θα κρυφακουσετε γυναικεια κουβεντα, σας επιστω την προσοχη να το παρατηρησετε κ αυτο
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αγαπητέ KyriosG και john_slave, θα εκπλαγείτε πιστεύω αν έχετε την δυνατότητα να παρακολουθήσετε τις συζητήσεις μιας γυναικοπαρέας σε θέματα από το "πως γίνεται μια σωστή πίπα" μέχρι την περιγραφή των σεξουαλικών περιπτύξεων και της εκφράσεως των προτιμήσεων. Διασκεδάστική αν και κάπως τραγική η χρήση "δανικών" στερεοτύπων, όπως αυτό που ανέφερε η ShyMistress.
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Φαλλοκεντρική Κοινωνία



     

    Ας προσπαθήσω να απαντήσω … σεμνά !

    Ο κώλος διαγράφετε από τα παντελόνια , οπότε μπορείς να έχεις άποψη , ο πούτσος σπάνια διαγράφετε , αλλά και αν διαγράφετε δεν γνωρίζεις , ούτε πόσο μεγάλος η μικρός είναι , ούτε αν είναι καλοσχηματισμένος κλπ , οποτε δεν μπορεις να πεις '' Τι ωραίος πούτσος αυτός!! ''
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Φαλλοκεντρική Κοινωνία

    Σ' ευχαριστώ πολύ anasia.

    δηλαδή πρόκειται για κριτήριο και οχι για καθεαυτό αντικείμενο του πόθου.
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Φαλλοκεντρική Κοινωνία

    Να γιατί είμαι υπέρ του jean στον άντρα. Γιατί μπορείς και παρατηρείς.
    Και οι όρχεις διαγράφονται και το μόριο.

    Αστάρτη
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    οι αντρες γενικώς χρησιμοποιούν λάθος λέξεις για λάθος πραγματα κατα την αποψή μου. Και δεν ξερω αν ειναι φαλλοκρατικό ή...φραστική χαζομάρα...

    Λένε: "ωραίο μουνί" και δεν το βλέπουν εννοούν "ωραία γυναίκα"
    λένε: "τα κάναμε μουνί" και εννοούν αηδία χάλια... ενω κατ'ουσια το λατρεύουν.
    λένε: "θα πάρεις τ' α..δια μου" εννοούν ότι σε γράφω στα παλια μου τα παπουτσια , ενώ τα...τρυφερά στρογγυλά αυτά πραγματάκια είναι απο τις
    ωραιότερες θέσεις που μπορεί να βρεθεί μια γυναίκα...  
    λένε: "θα σε σκίσω" ωσάν να είναι κατι κακό και καμιά φρικτή τιμωρία... κοκ

    Δεν ξερω μαλλον είναι αξιο το όλον παρατήρησης...και περαιτέρω ανάλυσης ...αλλα για σκεφτείτε είναι τόόόσο αντιφατικά όλα αυτά!!!


    Τα σέβη μου και με συγχωρείτε για τα..."ακατάλληλα" αλλα δεν γίνεται να αποδοθούν αλλιώς!!
     
  8. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Απάντηση: Φαλλοκεντρική Κοινωνία

    Εμ... αν η θρησκεία εκπέμπει μηνύματα οτι το σεξ είναι διαβολική πράξη αυτά είναι τα αποτελέσματα. Να αντιλαμβάνεται η κοινωνία (αντρική) τα γενετικά όργανα ως όργανα τιμωρίας κι εκδίκησης. Να θεωρεί το σεξ κάτι κακό, γι αυτό και υπάρχει και η άποψη ότι αν μια γυναίκα είναι φίλη δεν γίνεται σεξ. Πώς να κάνεις κακό σε μια φίλη; Οι αυτοδιοριζόμενοι εκπρόσωποι του θεού, το Χριστό τον θέλουν αντισεξ... άσε που τον παρουσίασαν σαν προερχομενο από κρίνο για να μπορούν εύκολα να κατακρίνουν τα παιδιά αγνώστου πατρός και τις μητέρες τους...


    Κι εμείς οι αμαρτωλοί δεν μπορούμε να έρθουμε στη ζωή από κρίνο αλλά δυστυχώς από μια διαβολική διαδικασία, γι αυτό και πρέπει να αποτάξουμε το σατανά λίγο διάστημα μετά τον ερχομό μας. ααα ρε βρεμένη σανίδα...


    MPslave ακατάλληλες δεν είναι οι λέξεις οι ονομασίες των οργάνων του σώματος, ακατάλληλος και αισχρός είναι ο τρόπος που χρησιμοποιούνται όπως σωστά περιέγραψες.
     
    Last edited: 17 Ιουνίου 2006
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Δεν υπάρχουν ακατάλληλες εκφράσεις, μόνον άνθρωποι ακατάλληλοι να τις εκστομίζουν.
    -"Ωραίο μουνί": αναγνώριση του γεγονότος ότι κάθε γυναίκα, στην προσήκουσα ηλικία, είναι όσα κρύβει ή φανερώνει το μουνί της, στην προσήκουσα ώρα.
    -"Τα κάναμε μουνί": υποδηλώνει ότι τα περιπλέξαμε τόσο και τα θαλασσώσαμε ώστε μόνο με το εξ ορισμού αναπάντεχο, αρπακτικό, αινιγματικό, καταστροφικό μουνί-ρουφήχτρα μπορεί να παραβληθεί η δεινή μας θέση.
    Συνεπώς, ουδεμία αντίφαση.
    -"Στ' αρχίδια μου". Λειτουργεί εξ αντιδιαστολής αφού υποδηλώνει ότι
    "δεν είσαι άξιος ούτε καν να προσεγγίσεις την περιωπή του πολυτιμότερου αγαθού".
    Άλλη ερμηνεία: επειδή ο Άνδρας διαθέτει κατά το γούστο του και σε κάθε ευκαιρία τους όρχεις του, "σε γράφω σε αυτά με τα οποία τιμώ και την κάθε ξεφτιλισμένη πουτάνα".
    -"Θα σε σκίσω": Η ρώμη της ψωλής μου είναι τόση ώστε αν σε πηδήξω θα διαλυθείς εις τα εξ ων συνετέθης.
    Άν πεις: "θα σε γαμήσω", εννοείς απλώς ότι αντιλαμβάνεσαι τη συνουσία ως γνήσιος μπιντιεσέμης. Ήτοι, ως τιμωρία και ταπείνωση.
     
    Last edited: 17 Ιουνίου 2006
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    υπαρχει αραγε κανεις ακομα που να πιστευει πως ζουμε σε εναν αντροκρατουμενο κοσμο?εγω θα τον ελεγα ερμαφροδιτο KyriosG φιλε μου μαλλον οι γυναικες ειναι πιο προσεκτικες στις εκφρασεις τους μπροστα σε κοσμο!γυναικα με εχει κανει να κομπλαρω αντρας οχι ακομα σε μια κουβεντα χεχε!ισως δεν νιωθουν ακομα τοσο ανετες για να εκφραστουν ελευθερα!παντως αυτο που με ξενερωνει ειναι αυτη η ταση να νιωθουν παντα την αναγκη να αποδηξουν πως ειναι ισες!γυναικες παλεστες ποδοσφαιριστες αρσιβαριστες κλπ!γιατι ας πουμε δεν υπαρχει ρυθμικη γυμναστικη στους αντρες?με κορινες κορδελες κλπ? 
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    lol ...λατρεμένε μου Dolmance!!

    δεν περίμενα τίποτε λιγότερο απο σένα!!!  

    τα φραστικά άλματα και οι παραφράσεις είναι το αγαπημένο σου σπορ..και γω λατρεύω να το παρακολουθώ και μαλιστα... σε slow motion για να το απολαμβάνω καλύτερα!!!
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Αγαπητέ Sakiss3000,
    βρήκα εύστοχες τις παρατηρήσεις που έκαμες.
    Αλλά υπάρχουν δύο αναγνώσεις.
    Αν το (bd)sm συνδεθεί με kinky προδιαθέσεις, τότε κλίνει προς τον πανηδονισμό.
    Αν, αντιθέτως, απορρέει από μιαν αντίληψη του σεξ ως πόνου και ταπείνωσης, είναι βαθύτατα χριστιανικό ακόμα και αν δεν επικαλείται το χριστιανισμό ή επιχειρεί να τον ανατρέψει.
    Η συνάφεια ηδονής και μαρτυρίου είναι κατ' εξοχήν χριστιανική, όταν αντιμετωπίζει τη σεξουαλικότητα ως επισύρουσα ποινές ή θεωρεί την αφύπνιση της ως αναβλύζουσα από αλγολαγνική παρόρμηση.
    Γι' αυτό και δεν θεωρώ τον Sade φιλόσοφο των "απολαύσεων", αλλά βαθύτατα και πρωταρχικά στοχαστή που μελετά την Εξουσία και ανιχνεύει τη διαπλοκή της με τις Ηδονές.
    Όλο του το έργο είναι, νομίζω, μια αντιχριστιανική αλληγορία και κατά τούτο είναι πρόδρομος του Nietzsche.