Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος LordRob, στις 18 Δεκεμβρίου 2005.

  1. kostas696

    kostas696 New Member

    Απάντηση: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    να κανω κρακ τα δακτυλα των ποδιων της.πατουσα ανω του νο 39.τα νυχια να ειναι βαμμενα κοκκινα.με ερεθιζει και.......τελειωνω.ξερω....το πιο ασυνιθιστο φετιχ που διαβασατε.και ομως ειναι αληθεια.
     
  2. kayam

    kayam New Member

    Απάντηση: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    Οι μπότες .Ψηλές ,ψιλοτάκουνες ,μυτερές .
     
  3. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Όταν ήμουν πολύ πιο νέος έβρισκα εξαιρετικά καυλωτικές τις μπότες σε μια γυναίκα, αλλά όταν αργότερα εξοικειώθηκα με την BDSMική εικονογραφία είδα ότι παρουσιάζονται ως επί το πλείστον ως ένα σύμβολο γυναικείας κυριαρχικότητας, πράγμα που με έκανε να αλλάξω τον τρόπο που τις έβλεπα. Κρίμα ξεκρίμα, αυτό συνέβη. Όπως έχει συμβεί και το αντίστροφο: στην αρχή έβρισκα το ball gag αντιερωτικό, (αν μη τι άλλο εμποδίζει διάφορες χρήσεις του στόματος,) αλλά με την έκθεση στη σχετική εικονογραφία άρχισα να το βλέπω με θετικό μάτι.

    Εξακολουθώ πάντως να βρίσκω καυλωτικές τις μαύρες κάλτσες που φτάνουν μέχρι το μπούτι, και τα [ame="http://en.wikipedia.org/wiki/Leg_warmer"]leg warmers[/ame], ειδικά τα ψευτο-γούνινα που φοράνε οι σκιερίνες.

    Βέβαια, άλλο πράγμα το καυλωτικό, και άλλο το φετίχ. Ίσως να μην έχω κανένα φετίχ. Αλλά αν έχω ένα, τότε αυτό μάλλον θα είναι το [ame="http://en.wikipedia.org/wiki/Choker"]choker[/ame]. (Όχι αυτό που απεικονίζεται, παρά το απλό μαύρο χωρίς σχέδια και στολίδια.)
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Μεταλλικά αντικείμενα.

     
     
  5. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    dora_salonica, είσαι πάντα τόσο τρομακτικά προχώ! C-:
     
  6. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Re: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    Μεγάλε, αφήνεις το φετίχ να μπει στη μέση της δουλειάς! Ελπίζω να μην είσαι χασοδίκης γιατί δε σηκώνεις... βλέμμα!!! 
     
  7. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    Μπότες...
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    δεν πίστευα ότι θα προκαλούσαν εθισμό τα σγουρά μαλλιά τα πολύ σγουρά σαν καλώδιο τηλεφώνου ...

    αν είναι και κόκκινα καταστράφηκα ...
     
  9. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Κάποια φετίχ αποκτούν μια διάσταση μαγικού μέσου και γι'αυτό είναι πολύ χρήσιμα. Το φετίχ μπορεί να βοηθήσει την ενεργοποίηση και την φόρτιση. Τα πιο ισχυρά μαγικά φετίχ είναι τα ραβδιά, τα μπαστούνια, τα μαστίγια και μπεγλέρια. Οτιδήποτε δηλαδή μπορεί να κρατηθεί στα χέρια της Κυρίας και να προκαλέσει ήχο με ρυθμό είναι μαγικό μέσο. Η μισή μαγεία είναι δουλειά του ήχου και ρυθμού. Είναι μέσα, όχι σκοπός. Οι μπότες, τα παπούτσια, τα ρούχα και όλα τα άλλα είναι ερεθιστικά, αλλά δεν έχουν την μαγική δύναμη του σχήματος Ι (μαστίγιο πχ) ή του κύκλου φιδιού (κομπολόι, μπεγλέρι κλπ). Σε όλες τις θρησκείες θα βρούμε σκήπτρα, μπαστούνια κλπ, αυτό δεν είναι τυχαίο. Το τακούνι, κι αυτό είναι φαλλικό - μαγικό και είναι σύμβολο δύναμης. 'Ολα είναι μέσα, ο σκοπός είναι η υποταγή στα βαθύτερα δυνατά επίπεδα. Την ώρα του session γίνεται μια μικρή τελετουργία με σεξουαλικά στοιχεία.
     
  10. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    Πρέπει να είναι το 3ο νήμα για φετίχ που το αναφέρω.
    Το eye patch αν και το να είναι το ένα μάτι στη σκιά ή ημικαλυμμένο από μαλλιά, ανακάλυψα ότι ασκεί εξίσου έντονη γοητεία επάνω μου.
    Δεν έχει σημασία αν το μάτι είναι δικό μου (βλ. φωτογραφία στο προφίλ μου) ή άλλου. Η "χαρά" είναι πάντα η ίδια και τη νιώθω από πιτσιρίκα.
     
  11. xalakat

    xalakat Regular Member

    Απάντηση: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    Οι μικρές Αφέντρες. Τόσο σε ηλικία όσο και σε διαστάσεις. Έχω βρει και τον λόγο: Είναι πιο ταπεινωτικό όταν εξουσιάζεσαι από ένα πλάσμα οπτικά τουλάχιστον ανίσχυρο.
     
  12. undertraining

    undertraining Regular Member

    Απάντηση: Φετίχ και ο νόμος του Ugol: Ποια τα δικά σας φετίχ;

    Στις γυναίκες:

    1. Τα "πιεσμένα" καλοσχηματισμένα στήθη με τις ερεθισμένες ρόγες.
    2. Το περπάτημα. Χωρίς να μπορώ να περιγράψω ακριβώς το στυλ. Υπάρχουν κάποιες γυναίκες που συναντάς στο δρόμο που περπατούν με τόσο επιβήτικό ΚΑΙ ΕΡΩΤΙΚΟ τρόπο που πραγματικά σου έρχεται να γονατίσεις στη μέση της........ Πανεπιστημίου και να προσκυνήσεις!
    3. Η κοτσίδα! Η μονή αυτή που πιάνει τα μαλλιά ψηλλά κια τα αφήνει ελεύθερα πίσω! Κάπως θα λέγεται αλλά μου διαφέγει....!
    4. Οι έντονες βλεφαρίδες!

    Στους άνδρες:

    1. Το φρεσκοξυρισμένο πρόσωπο,
    2. Η βαριά φωνή.


    Γενικά:
    1. Η μυρωδιά των πραγματικά δερμάτινων ειδών! (είτε είναι μαστίγιο είτε ένα δερμάτινο κάθισμα αυτοκινήτου με.....ερεθίζει!!)
    2. Τα αρώματα! (μαζί και τα αρωματικά κεριά!)
    3. Η ιδέα της αυστηρής δασκάλας.....!
    4. Η ατμόσφαιρα του μυστικισμού....!
    5. Οι ζαρτιέρες και οι κορσέδες
    6. Η αίσθηση του .......... περιορισμού(από τα στενά ρούχα μέχρι το αυστηρό δέσιμο)
    7. Ο χορός.....!