Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φετιχισμός = Άθλιο sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 23 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Εχθές διάβαζα έναν σεξολόγο ο οποίος ανάμεσα στα άλλα που έλεγε, έγραφε και το εξής :


    Οι Φετιχιστές και τα διάφορα sex toys που γίνονται «τρόπος ζωής» είναι για εκείνους που κάνουν άθλιο sex σε σύγκριση με το real thing.





    Σχολιάστε το.
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Ναι και?

    Ανησυχησες μήπως δεν κάνεις κατι καλα?

    τι να σχολιάσουμε? την αποψη ενος άνθρωπου? αυτα ξερει αυτα βιωνει αυτα λεει..


    Σε τι μας αφορα?
    Εμενα προσωπικα σε τιποτα καθως δεν θα τον εχω κριτη διπλα στο κρεβατι μου, ουτε πάνω σ αυτο, ουτε κατω, ουτε διπλα.. ας λέει οτι θελει, ποσως με ενδιαφέρει.

    Μηπως πρεπει να τον πεισω οτι κάνει λάθος? Γιατι να το κάνω αυτο?


    ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΚΑΝΕΝΟΣ απο την στιγμη που δεν ειναι συντροφος μου.


    Ειλικρινα δεν μπορω να καταλάβω, τι ειναι αυτη η ανασφαλεια που έχετε και θέλετε να πεισετε όλο τον άσχετο κόσμο να αποδεχτει το τι κάνετε στο κρεβάτι σας..
    Γιατι τους θέλετε κοινωνους κ κριτές των πιο προσωπικών σας στιγμών αναζητώντας την σύμφωνη γνώμη τους?



    υγ: Το νημα σου ειναι απλώς η αφορμη Lady, για τους παραπάνω προβληματισμούς μου..
     
    Last edited: 23 Σεπτεμβρίου 2008
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν θα συμφωνησω με τον σεξολογο αυτο που θα επρεπε να τον εχω μπροστα μου να τον χαστουκισω και να τον κανω καμαριερα με στολη.
    Οταν λεει real thing τι εννοει???
    Παμε στο κρεβατι, σηκωνεις τα ποδια, εγω στον χωνω, χυσαμε, φυγαμε????????
    Ολα αυτα τα ερωτικα βοηθηματα δεν κατασκευαστηκαν τυχαια.
    Λειτουργουν οπως αυτο που λεμε ενισχυτικο πλυσης μαζι με το απορρυπαντικο.
    Α) Εαν ο αλλος δεν ειναι "προικισμενος" θα φταιω εγω αμα μου τον "σφυριξει" και του πω: "Μα παλι με το δαχτυλακι με "βολευεις" βρε αγαπη μου"????
    Β)Αλλα και αν καποιος θελει να φιστικωθει απο μια woman τι να του απαντησει αυτη οταν της πει: "Βαλε με κατω και κανε με να νοιωσω μουλαρα"???
    "Τωρα περιμενε θα διαλογισθω για να μου φυτρωσει η μαλαπέρδα"???
    Εχω την εντυπωση οτι ο εν λογω σεξολογος ειναι μια τσουλαρα που ΔΕΝ θελει να το παραδεχτει!
    Ασε δε που αν πας σε sex shop θα τον δεις "πρωτο τραπεζι πίστα" να αγοραζει πεογλύκανα και την "μινι κουφαλα" για ανεπαναληπτα πιπούκια (Μιρελλεια διαλεκτος)!
     
  4. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Περί ορέξεως..ουδείς λόγος!
    Προσωπικά το παραπάνω σχόλιο του κυρίου,με αφήνει παγερά αδιάφορη! Είναι σαν να μου λέει κάποιος πως δεν του αρέσουν οι φακές,ενώ σε μένα αρέσουν!
    Το ερώτημα είναι άλλο.. Άραγε δοκίμασε το "άθλιο σεξ" πριν το απορρίψει?
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    θα συμφωνησω με τη Μιρελλα..
     
  6. cider

    cider Kitchen master

    Μου θυμίζει αυτά που γράφουν οι κριτικοί κινηματογράφου, βιβλίου, θεάτρου... κι ώρες ώρες λες, μα τι στο διάολο, άλλο έργο είδα, ρε γαμώτο;

    Μη χε...
     
  7. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Δεν αναγνωρίζω σε μένα κάποιο φετίχ, όμως η παραπάνω δήλωση με βρίσκει κάθετα αντίθετο. Το γεγονός ότι ο εκφραστής της κατατάσσει το sex σε κατηγορίες "real" και (αντίστοιχα φαντάζομαι) "fake" είναι από μόνο του απορίας άξιο ως διατύπωση. Ιδιαίτερα όταν αυτή η φράση έρχεται δια στόματος ατόμου που εξετάζει και επιστημονικά την ερωτική πράξη.

    Αδυνατώ να αντιληφθώ επίσης τον "βαθμό ποιότητας" που το κρίνει ως "άθλιο", όπως και αν υπάρχει "μετρικό σύστημα αξίας". Για τον φετιχιστή σίγουρα δεν είναι, καθώς ολοκληρώνει την ερωτική του ευχαρίστηση μέσω ή με την ύπαρξη του φετίχ. Αν ήταν "άθλιο" για τον σύντροφό του, είτε δεν θα μετείχε εξαρχής, είτε δεν θα το επαναλάμβανε. Σήμερα ο φετιχισμός ως ερωτική έκφραση εμφανίζεται μεταξύ ζευγαριών ποικιλοτρόπως (και σαφώς όχι μόνο με τον σαδομαζοχισμό) και -εκτιμώ- με αυξανόμενο ρυθμό. Αν ήταν "sex Β' Κατηγορίας" δεν θα είχε την απήχηση αυτή. Θεωρώ τουλάχιστον σκοταδισμό την ύπαρξη βαρύγδουπων και αβάσιμων δηλώσεων, που ρίχνουν σε ένα σύχρονο Καιάδα κάθε τι που αποκλίνει από τον μέσο όρο ή που δεν θεωρείται ως πολιτικά ορθό και ενοχλεί την ηθικιστικά επικριτική νεοσυντιρίζουσα κοινωνία.

    Έχω αναφέρει και παλαιότερα πως ο φετιχισμός - καλώς ή κακώς - εμπεριέχει μια μορφή αγκύλωσης, καθώς η ερωτική απόλαυση επικεντρώνεται ή (στην καλύτερη) κινείται γύρω από ένα στοιχείο/ αντικείμενο/ αίσθηση. Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να θεωρήσω όμως, πως ο ικανοποιημένος φετιχιστής με το χαμόγελο της Crest στο στόμα του έζησε κάτι που αισθητικά ήταν άθλιο.
     
  8. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Στο ''Madame Figaro'' το διαβασες???



    Για να ξερουμε και ποσο σοβαρα να το παρουμε...
     
  9. Noble

    Noble Regular Member

    Δεν θα βιαζόμουνα να αναθεματίσω την άποψη του σεξολόγου πάντως. Πόσο μάλλον, όταν μέχρι τώρα το απορριπτέο κατ΄ εμέ ως "άθλιο σεξ" ήταν το "real thing".

    Mάλλον ήρθε η ώρα να το δοκιμάσω.
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αυτό περί αθλίου σεξ αναφέρθηκε και σε μία αστυνομική σειρά χθες το βράδυ στην τηλεόραση, που είχε να κάνει με το pony play. Μου έκανε εντύπωση όταν το άκουσα. Για μια στιγμή φρούμαξα.

    Μετά έδιωξα τις μύγες με την ουρά μου και συνέχισα να τρώω τη βρώμη μου στο παχνί μου.
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ...και τα αυτοματα,χωρις ταχυτητες αυτοκινητα ειναι για τους παππουδες και τους αναπηρους.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Βρωμηάρα...