Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φετιχισμός = Άθλιο sex

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 23 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Χριστιανος ειναι;
     
  2. Arabian_Nights

    Arabian_Nights New Member

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    μου ειναι τελειως αδιαφορη η αποψη/γνωμη του οιουδηποτε , εν ολιγοις συμφωνω με τον/την μικρα ψεμματα ....
    Υ.Γ γιατι να μας απασχολουν οι αποψεις διαφορων....?
     
  3. Trve

    Trve New Member

    το σεξ υπαρχει για δυο λογους...μια για την αναπαραγωγη και αλλη για ολα τα υπολοιπα.
     
  4. sickpuppy

    sickpuppy New Member

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Κάπου σε κάποιον ορισμό του όρου σεξουαλική πράξη αναφέρεται το εξής:
    Ο όρος σεξουαλική πράξη αναφέρεται στην διαδικασία κατά την οποία ο άνθρωπος εκφράζει και βιώνει την σεξουαλικότητα του (ναι οκ είναι λίγο η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα αλλά πάμε παρακάτω). Λίγο παραπέρα αναφέρει επίσης, Ο όρος σεξουαλική πράξη μπορεί να αναφέρεται τόσο σε πράξεις στις οποίες συμμετέχουν δύο ή και περισσότεροι άνθρωποι, όπως για παράδειγμα στα προκαταρκτικά ή στο στωματικό σεξ, καθώς και στον αυνανισμό.

    Λοιπόν φαντάζομαι πως αφού αυτός είναι επίσημος ορισμός η μαλακία επιτρέπεται και είναι μερος του νορμάλ που αναφέρει ο γιατρός και το λατρεύουμε όλοι ή οι περισσότεροι τέλος πάντων κοκ. Αν π.χ. σε κάποιον, έστω εμένα μ'αρέσει σε τέτοιο βαθμό να μου τραβάει μαλακία κάποιος/κάποια άλλη σε βαθμό που μπορεί να θεωρηθεί φετιχ, τι γίνεται? με βάση την παραπάνω θεώρηση είναι πιό καλή η μοναξία? ώς μέρος της φυσιολογικής έκφρασης της ανθρώπινης σεξουαλικότητας?  

    Για να σοβαρευτώ τώρα λίγο, γιατί προς θεού δεν θα τολμούσα ποτέ να θίξω ένα τόσο σημαντικό θέμα όσο ο αυνανισμός και να το θέσω κιόλας υπό κρίση, θα πω τα ακόλουθα. Η σεξολογία είναι και αυτή μία επιστήμη η οποία απασχολείται με ένα συγκεκριμένο κομμάτι της ανθρώπινης συμπεριφοράς/ύπαρξης, και μάλιστα ιδιαίτερα σύνθετο, την ερωτική πράξη και έκφραση. Παρόλα αυτά ως επιστήμη και αυτή έχει κάποιους κανόνες. Ένας βασικός κανόνας είναι η παραδόχη ή καλύτερα το σύνολο κάποιων παραδοχών πάνω στις οποίες αναπτύσουμε θεωρίες και στην συνέχεια ακολουθεί η ιστορία που όλοι με τον ένα η τον άλλο τρόπο έχετε μάθει, αποδειξη, επαλήθευση κοκ.

    Φυσικά οι παραδοχές αυτές με τον καιρό αλλάζουν, αλλά δεν είναι το ποστ αυτό το κατάλληλο για να αναπτύξω και αυτό  . Για παράδειγμα πριν μερικές δεκαετίες ο ίδιος γιατρός μπορεί να αναφερόταν με τον όρο σεξουαλική παρέκληση για την ερωτική συμπεριφορά ενός ομοφυλόφιλου, αυτό δύσκολα θα συμβεί στις μέρες μας.

    Παρόλα αυτά, το ότι μπορεί καινούργια σύνολα απο παραδόχες να δημιουργούντε, η να προσθέτουμε/αφερούμε κοκ είναι επιλογή του κάθε επιστήμονα ή "επιστήμονα" το τί θα κρατήσει, συμβαίνει ακόμα και σε πιό αυστηρές επιστήμες, βλέπε μαθηματικά   πόσο μάλλον στις ανθρωπιστικές.

    Τελικά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως όταν ένας ειδικός εκφράζει μία άποψη δεν σημαίνει πως αντιπροσωπεύει και τον κλάδο, ακόμα και αν το κάνει, ως άνθρωπος που είναι μπένει πάντα και το δικό του υποκειμενικό στοιχείο, αρκει να διαβάσετε μία λίστα του τι θεωρείται ιατρικά σεξουαλική παρέκληση και θα καταλάβετε, βέβαια αυτά ισχύουν κατά κύριο λόγο με την παραδοχή πως σεξ είναι η διαδικασία αναπαραγωγής του ανθρωπίνου είδους  

    Anyway, ελπίζω να μην σας κούρασα με τον παραπάνω εγκεφαλικό αυνανισμό μου  

    puppy....

    P.S. τώρα που αναφέρθηκα στην μαλακία, θυμάμαι στο σχολείο είχα ένα φίλο, που μου έλεγε πως παρόλο που είναι δεξιόχειρας πρωτιμά να τον παίζει με το αριστερό, γιατί είναι σαν να σου τον παίζει άλλος....μου ρθε τώρα και είπα να το πω και αυτό  
     
  5. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Το επαναφέρω στην επικαιρότητα επειδή πολύ γέλασα με μερικές απαντήσεις.   {μοίραζα reps πάλι ...}

    Αναρωτιέμαι για τον ορισμό του "άθλιου σεξ" του "σεξολόγου" {Τζίζους, σε αυτόν απευθύνονται δύσμοιρα ζευγάρια για βοήθεια !!!} ...

    Άραγε, πώς γίνεται ανάκληση άδειας άσκησης επαγγέλματος σεξολόγου;?  
     
  6. subversion

    subversion Regular Member

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    ..Γίνεται αυτόματα,όταν κάποτε κάνουν κ οι ίδιοι σεξ..
     
  7. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Re: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Τα είπες όλα! Καταπιεσμένος είναι..
    Είμαι σίγουρος οτι με τον όρο "real thing" εννοεί "vanilla thing"..
     
  8. Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex


    OMG!!!What a retard!!! 
     
  9. kali crow

    kali crow Guest

    δε νομιζω το να εχεις φετιχ να το κανεις επιτηδες για να καλυψεις την ανικανοτητα σου στο σεξ...
    εννοωντας το οτι δεν εισαι καλος....
    αλλα ποτε δε ξερεις....
    προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι δυο πραγματα συνδεδεμενα μεταξυ τους...
     
  10. Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Μια που το επανέφερες...
    Άθλιο σεξ... Μια χαρά μου ακούγεται! Αυτό ακριβώς θέλω. Άθλιο, βρόμικο, διεστραμμένο, με πολλά sex toys(και πολλά πολλά άλλα), σεξ!!! Να γίνεται όμως και στην πραγματική ζωή.
    Μάλλον ο τυπάκος φαντασιωνόταν αλλά δεν εφήρμοζε, παρά μόνο κατά τον αυνανισμό του,  τις παραπάνω αθλιότητες!  
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Φετιχισμός = Άθλιο sex

    Το ξανασκέφτηκα: ενδέχεται ο τυπάκος έγραφε για κανένα μέσο τύπου ... "Ορθοδοξία και οικογένεια" και τους είπε αυτά που θέλανε να ακούσουν. Τα νέα που τους έφερε τους χάιδεψαν τ' αφτιά, μα απείχανε πολύ απ' την αλήθεια.

    {Χωρίς αυτό να τον απαλλάσσει ...}
     
  12. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Οι γνώμες ειναι σα τις κωλοτρυπίδες. Ο καθένας εχει απο μια. Ο συγκεκριμενος λοιπον, μπορει να παρει τη γνωμη του και να παει να γαμηθεί (καλό θα του κανει).