Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φετιχισμός και D/s status

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 4 Μαρτίου 2008.

?

Ποιο είναι το status σας;

  1. Dominant

    25,0%
  2. Submissive

    50,0%
  3. Άλλο

    25,0%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    To poll αφορά αποκλειστικά σε φετιχιστές:

    Έχετε κυριαρχική ή υποτακτική ψυχολογία;

    Προαιρετικά, μπορείτε να αναφέρετε και ποιο είναι το φετίχ σας, για να έχουμε μία εικόνα αναφορικά με το αν υπάρχουν κοινές προτιμήσεις μεταξύ κυριαρχικών και υποτακτικών, ή αν εστιάζουν σε εντελώς διαφορετικές αισθητικές λεπτομέρειες.

    Παρακαλώ να μην πραγματευτούμε εδώ τον ορισμό του φετιχισμού, ούτε τί συνιστά φετίχ και τί παθολογική διαστρέβλωση του αισθητικού κριτηρίου.
     
  2. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Φετιχισμός και D/s status

    Mηπως, λεω εγω τωρα.. λειπει η επιλογη perv? Yπαρχουν και φετιχιστες που δεν κατατασσονται στους 100% κυριαρχους, υποτακτικους η vanilla.
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Μα και όποιος δηλώσει την μία από τις δύο επιλογές, εξαιρώντας την vanilla, σημαίνει ότι είναι 100% αυτό και μόνο?
     
  4. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Φετιχισμός και D/s status

    Οχι απαραιτητα, προφανως η μια εκ των δυο επιλογων του τον αντιπροσωπευει περισσοτερο. Μιας και μιλαμε ομως για D/s status η επιλογη vanilla μου κανει λιγο παραταιρη μονη της.
     
  5. Α ρε ορκίδιο με τπτ δεν είσαι ευχαριστημένη (εδώ ολόκληρο στάτους φρονούσαν να εφευρέθει ελλάδα για να σε καλύψει)
     
  6. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Φετιχισμός και D/s status

    Seirios.. εσυ και οι φρονημιτες σου χαχαχα. Ε μα, θελω να ψηφισω και δε μπορω! να μη διεκδικησω τα δικαιωματα μου?  
     
  7. άλλη φεμουνίστρια μας βρήκεεεε
    αίντε διεκδίκα τα  
     
  8. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Φετιχισμός και D/s status

    Ναι έχεις δίκιο ως προς την αντιπροσώπευση. Ίσως κάποιος όμως έχει διάφορα φετίχ αλλά ενδέχεται να είναι αμιγώς vanilla
     
  9. ρε παιδία τα φετίχ δεν έχουνε να κάνουνε με το στάτους και το bdsm,
    είναι ξέχωρα πράματα τα έχουμε πει. Φυσικά και σε όλα τα στάτους μπορείς να βρεις φετίχ
     
  10. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Φετιχισμός και D/s status

    Φυσικα και καποιος αμιγως vanilla μπορει να ειναι φετιχιστης οπως και καποιος σκληροπηρυνικος σαδομαζοχιστης να μην ειναι..! Θα συμφωνησω απολυτα και με τον Seirio παρακατω οτι τα φετιχ δεν εχουν να κανουν απαραιτητα με status και bdsm.. Απλα μου φαινεται παραλλειψη η ταμπελιτσα του pervert (ε ρε οσο μου τη σπανε αυτες οι ταμπελες τοσο τις μελεταω σημερα μπρρρ..)..

    Σωστος.. ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος (εγω).. λολ
     
  11. κόψε την βαλεριάνα
    και άρχισε .... το φασκόμηλο ( 
     
  12. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Φετιχισμός και D/s status

    Aσε δε λεω τιποτα αλλο γιατι προβλεπω διαγραφες και ειναι κριμα να πηγαινει η εμπνευση μου στον καλαθο των αχρηστων.. 

    cheers mate