Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φιλη απο συμφερον!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 24 Ιουλίου 2008.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αυτη ειναι μια προσωπικη εμπειρια που με πληγωσε πριν μερικα χρονια και κλονισε την εμπιστοσυνη μου απεναντι σε πολλα πραγματα.
    Χειμωνας του 1997 και εγω μεσω αγγελιων ειχα κυριολεκτικα ξεσαλωσει.
    Ετσι ενα βραδυ γνωρισα τηλεφωνικα τον Βασιλη.
    Μιλησαμε αρκετη ωρα θυμαμαι, ανταλλαξαμε αποψεις και κανονισαμε να βρεθουμε το Σαββατοκυριακο που πλησιαζε.
    Ο Βασιλης ηταν κατα βασην ενα ατομο switch, που ειχε μια μονιμη σχεση με μια Αφεντρα που τον ερωτευτηκε τοσο πολυ που το γυρισε σε υποτακτικη, αλλα που δεν τον καλυπτε γιατι ηταν ασσος στις κατινιες.
    Εψαχνε λοιπον κι αυτος αιτιες να της ανοιγει ψυχολογικους πολεμους, ειχε φτασει στο σημειο για να απαλλαγει απο αυτην να θελει να πουλησει το σπιτι του και να αναχωρησει προς αγνωστον κατευθυνση.
    Ετσι στα πλαισια του ψυχολογικου πολεμου αφησε επιτηδες το τηλεφωνο μου πανω στο τραπεζακι του σαλονιου του με σκοπο να το ανακαλυψει εκεινη στα ξαφνικα ντου που εκανε στο σπιτι του.
    Πραγματι ετσι εγινε, εκεινη βρηκε το τηλεφωνο, αναψε, κορωσε, αλλα...........ποια ηταν αυτη η Μιρελλα???
    Αρχισε να ρωτα γνωστους, φιλους, ο,τι ειχε να κανει με τον κοσμο του bdsm, μηπως καποιος γνωριζε κατι.
    Μεχρι που.....επεσε σε κοινο γνωστο. Καποιον που με ηξερε καλα, καποιον που της ειπε, "Αν ειναι η Μιρελλα που ξερω δεν προκειται οταν της εξηγησεις να κανει κατι που θα σε βαλει σε κριση με τον δικον σου".
    Ο τυπος της εδωσε για εμενα και ολες τις αλλες τις πληροφοριες που ζητουσε και ετσι ενα βραδυ το τηλεφωνο μου στο σπιτι χτυπησε και ηταν εκεινη.
    Ευγενικη ομολογω στο τηλεφωνο, μου ειπε πως ηταν η Κυρια του Βασιλη και εκει που μου μιλουσε της προτεινα να ερθει την επομενη σπιτι μου να τα πουμε απο κοντα και να μιλησουμε και γιατι οχι να γινουμε και φιλες.
    Φανηκε να τα χανει, "μα αληθεια μπορουμε να το κανουμε αυτο?" μου ειπε κυριολεκτικα εκπληκτη.
    Οντως την αλλη μερα ηρθε, εγω της ειπα οτι δεν υπηρχε περιπτωση λογω χαρακτηρα να μπω αναμεσα σε εκεινην και τον σκλαβο της και ετσι ξεκινησε μια φιλια που εδειχνε ιδανικη.
    Φιλοι δικοι μου, φιλοι δικοι της γνωριστηκαν, ενας μεγαλος κυκλος δημιουργηθηκε, αλλα μονιμως κατι μου εκανε εντυπωση.
    Μολονοτι ποτέ δεν γνωριζα μεχρι εκεινη την στιγμη τον σκλαβο της αφου αποτραβηχτηκα τελειως χαριν της φιλιας, εκεινη φροντιζε να με πληροφορει ποσο τελικα με αντιπαθουσε εκεινος, οτι ετρεφε μισος για εμενα, κατι που φροντιζε επιμελως να λεει και σε εκεινον για εμενα.
    Καλλιεργουσε δηλαδη μεταξυ δυο ανθρωπων που δεν ηξεραν ο ενας τον αλλον κακια και μισος ετσι ωστε ποτέ να μην θελει να συναντησει ο ενας τον αλλον.
    Μου ειχε πει μαλιστα οτι ηξερε την Λιλιαν μια πολυ καλη φιλη τρανς και εδω αρχισε να την πατα.
    Σε καποιο τηλεφωνημα μου στην συγκεκριμενη τρανς την ανεφερα για να λαβω μιαν απαντηση που με αφησε εμβροντητη.
    "Βρε Μιρελλα μου τι δουλεια εχεις εσυ με αυτο το καθαρμα?"
    "Καθαρμα, γιατι?" ρωτησα.
    "Μα αυτη ψαχνει, βρισκει την οποιαδηποτε προσεγγιζει ο καλος της, της τεινει χειραν φιλιας μονο και μονο ωστε η αλλη απο ντροπη και τακτ να μην τον πλησιασει".
    Οταν εκλεισα το τηλεφωνο ημουν αποσβολωμενη.
    Ηταν δυνατον? Εδω ειχα χειροπιαστες αποδειξεις της φιλιας της. Καποιο λαθος θα ειχε γινει.
    Στην παρεα αυτην υπηρχε και μια υποτακτικη δικηγορος, μια καλη κοπελλια που οποτε με πλησιαζε και επειδη την γνωριζε καιρο, μονιμως κατι προσπαθουσε να μου πει.
    Ετσι ενα βραδυ καλεσε σε δειπνο την Αφεντρα "φιλη" μου, τον καλο της και εμενα.
    Αυτο που φοβοταν να μου πει θα μου το εδειχνε.
    Το δειπνο κανονιστηκε πηγαμε ολοι και για πρωτη φορα στην ζωη μου συναντησα τον Βασιλη της.
    Τιποτε στην συμπεριφορα του δεν εδειχνε αντιπαθεια προς το προσωπο μου, το αντιθετο μαλιστα.
    Ετσι καποια στιγμη μου τον ξεμοναχιασα στην βεραντα και επειδη εγω μιλω παντα στα ισια του το ειπα.
    "Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι σου εχω κανει και με αντιπαθεις?"
    "Μα, το ιδιο θα ηθελα να σε ρωτησω και εγω" μου αποκριθηκε.
    Ετσι αποκαλυφθηκε πως τους σπορους της διχονοιας η "φιλη" μου φροντιζε να τους καλλιεργει επιμελως για να εξασφαλιζει την αποκλειστικοτητα του καλου της αλλα παραλληλα και την απομονωση του απο πιθανες παρεκτροπες.
    Λιγο καιρο μετα εκεινος οντως μετακομισε, χαθηκε και η σχεση του μαζι της εληξε αδοξα.
    Και τοτε......η κοινη υποτακτικη φιλη με πληροφορησε οτι η κοινη μας "φιλη" της ειχε πει, "Εληξε η σχεση μου με τον Βασιλη, αρα παυει και ο λογος φιλιας μου με την Μιρελλα"!
    Κατερρευσα, αδυνατουσα να πιστεψω οτι υπαρχει τοσο ψεμμα τοση υποκρισια, μου ηταν αδιανοητο.
    Τα χρονια περασαν, εκεινη εξαφανιστηκε, πολλες φορες κοιτουσα τα δωρα που μου εκανε, οχι τιποτε ακριβο γιατι εγω απεχθανομαι τα χρυσαφικα και τα ασημενια, αλλα κορδονακια για τον λαιμο, για το χερι κλπ.
    Μεχρι που τα πεταξα. Αρνιομουν να φορεσω κατι που προηλθε απο συμφερον και υστεροβουλια.
    Μαθαινα νεα της απο κοινους γνωστους, μεχρι που το 2001 εκεινη ξαναβρηκε τον καλο της.
    Και ναι, επιχειρησε και παλι να με προσεγγισει.
    Μονο που αυτη την φορα η πορτα μου για αυτην ειχε πλεον κλεισει.
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2008
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Χμμμ .... κατα καποιο τροπο (ισως οχι ξεκαθαρα ερωτικο) σου αρεσε εκεινη .... εκει παει το μυαλο μου ...   .... (η Ερι και Vermilion θα γελανε τωρα ) ... αλλα αληθεια λεω .. δεν τα φανταζομαι ... διαβαστε τη Μιρελλα προσεχτικα .. πικρα και απογοητευση διχως κακια αρα = ποθημενο ...μονο σε μια γραμμη μιλαει για ψεμμα και υποκρισια ... αν την αντιπαθουσε θα την εχωνε απο την αρχη μεχρι το τελος ...
    προσεξτε τις λεξεις .. :
    "Κυρια" με κεφαλαιο (εγω θα την αποκαλουσα σκυλα αμα μου εκανε κατι τετοιο) , "Καταρευσα" , "Μαθαινα νεα της" , "η πορτα μου γι αυτην" ,
    Μιρελλα , σορρυ , αλλα τον Μπιλλυ σε ολο το κειμενο χεσμενο το εχεις παρολο που αυτος θα επρεπε να εχει τον πρωταγωνιστικο ρολο ... και στην βεραντα που βγηκατε , αν ημουν στην θεση σου και ο Βασιλης ηταν γυναικα , θα της ελεγα πως δεν αντεχω ουτε λεπτο να μην την αγγιζω και θα την χουφτωνα αγριως ... εσυ ομως θεωρησες ποιο σημαντικο να παρεις πληροφοριες που θα εξηγουσαν την σχεση σου με την Κυρια Μοναχοφαγου .... ειναι ή δεν ειναι ετσι ; .....
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η φαντασία σου όπως πάντα καλπάζει!!
    Κράτα το τιμόνι και μια φορά στην ευθεία!!
     
  4. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Re: Φιλη απο συμφερον!

    Για την Έρη δε ξέρω, εγώ πάντως σίγουρα χαμογέλασα  
    Μιρελλάκι, τέτοιου είδους λυκοφιλίες υπάρχουν παντού... Εμένα μου συνέβη κάτι χειρότερο. Ο κολλητός μου σε όλο το γυμνάσιο και το λύκειο, ο "αδερφός" μου, που είτε ήμουν στο σπίτι του είτε εκείνος στο δικό μου όλη μέρα, αυτός που πρώτος ενέκρινε ή απέρριπτε τους νέους μου γκόμενους κι εγώ τους δικούς του, όταν του γνώρισα στα 18 μου την παρέα μου από το Πανεπιστήμιο και αφού "έδεσε" καλά με την παρέα, φρόντισε να με απομονώσει και τελικά να με πετάξει έξω από την παρέα που εγώ του είχα γνωρίσει... Και μιλάμε για 7 χρόνια αυτοκόλλητης φιλίας, όχι μερικούς μήνες.
    Πλέον, για μένα, οι φιλίες και σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό οι σχέσεις, είναι ένα διαρκές Survivor. Ξεκινάνε με μια απόσταση από μέρους μου, και στο τέλος κερδίζουν όσοι καταφέρνουν να μην "αποκλειστούν". Κι αυτό, γιατί ήδη στα 23 μου χρόνια έχω βαρεθεί να σπαταλάω ψυχικό δυναμικό και φαιά ουσία για κάθε μαλακισμένο/η που θα βρεθεί στο δρόμο μου.
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Από φιλίες χορτάσαμε...
    Εδώ κάποιες "φίλες" σου κόβουν την καλημέρα, επειδή τις κόφτει αν ο γκόμενος σου είναι ή δεν είναι σκλάβος ή επειδή δεν τους τηλεφώνησε για ένα ασήμαντο θέμα και τους έστειλε μήνυμα με pm, ή δεν τους κάθισε, ή δεν τις γάμησε πατόκορφα...Ψάξε εσύ τώρα να βρεις άκρη με την φιλία και δη, την γυναικεία φιλία…

    Για ποιες φιλίες μιλάμε και πράσινα άλογα?

    Έχω γνωρίσει όμως και κάτι ανθρώπους διαμάντια...που δεν σου λένε μεγάλα λόγια...
    Που δεν κραυγάζουν …!! Σεμνοί, ταπεινοί…. Αλλά τεράστιοι μέσα στην απλότητα τους…. Είναι αυτοί, που στην σκέψη και στην παρουσία τους, σε κάνουν να νοιώθεις το απαλό άγγιγμα των Αγγέλων στα μαλλιά σου...

    Μέσα στις ατυχίες Μου, Είμαι τυχερή!
    Ευχαριστώ που σας νοιώθω κοντά Μου…  
     
  6. Σ ευχαριστω Ευα μου για τα καλα σου λογια Η αληθεια ειναι οτι παντα
    ειχα την ικανοτητα να κανω τους ανθρωπους να νιωθουν το απαλο αγγιγμα
    των αγγελων στα μαλλια τους και το καταφερα και με εσενα. Πιστευω οτι
    θα φανω ανταξιος της ωραιας εικονας που εχεις για μενα
    Απλα και παλι σ ευχαριστω
     
  7. spectrum

    spectrum Regular Member

    Που να δεις και καποια ατομα που δεν σε παιρνουν πια τηλεφωνο και δεν απαντανε στις κλησεις που τους κανεις, επειδη σου χρωστανε λεφτα που τους τα δανεισες, χαριν της φιλιας μαζι τους,οταν τα ειχαν αναγκη...
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2008
  8. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Re: Φιλη απο συμφερον!

    Κάτι που έμαθα είναι ότι φιλία και δανεικά δε πάνε μαζί. Τα δίνω και δε τα περιμένω πίσω, αρκεί βέβαια να μπορώ να τα διαθέσω και σαφώς το άτομο να είναι εντελώς "δικό μου". Επίσης φιλία και επιχειρήσεις δε πάνε μαζί. Γενικώς, φιλία με χρήμα στη μέση δεν είναι φιλία.
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor


    Ισνογκουντ μου, μην βλεπεις τα παντα σεξ.
    Το σεξ ειναι ενα μερος της ζωης μας αλλα σιγουρα δεν ειναι ολη μας η ζωη.
    Και θα σου δωσω ενα παραδειγμα.
    Εαν ενας πολυ καλος σου φιλος σε προδωσει θα σε πονεσει πολυ περισοτερο απο την οποιαδηποτε γκομενα που επισης σε προδωσε.
    Στο πρωτο θα σε πνιξει το αδικο, θα σε φανε τα "γιατι?", στο δευτερο απλα θα πας παρακατω.
    Τι σημαινει ολο αυτο????
    Οτι ποθουσες ερωτικα τον φιλο σου????
    Οι ανθρωπινες σχεσεις δεν περνουν ολες υποχρεωτικα απο το κρεββατι.
    Σκεψουν μονον αυτο γιατι σιγουρα η ιστορια αυτη κρατησε 2 χρονια και οπως ειναι φυσικο δεν μπορω να συμπτιξω τα γεγονοτα 2 χρονων σε μια περιληψη.
    Την πιστεψα, επενδυσα σε αυτην, εβγαινα κυριολεκτικα τσακισμενη απο τον χωρισμο μου απο την 8χρονη σχεση που ειχα και που συνοδευτηκε και απο μια αποπειρα αυτοκτονιας, αλλα και απο ακομα μια σχεση μου με καποιον που ανακαλυψα πως ηταν ναρκομανης και μου το εκρυβε επιμελως.
    Και αυτη τα γνωριζε ολα αυτα. Την εμπιστευομουν.
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2008
  10. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Φιλη απο συμφερον!

    Ολες οι ανθρωπινες σχεσεις στηρίζονται στο συμφερον !!

    Αυτο μπορει να ειναι απο οικονομικο μεχρι και ψυχικο...

    Εξακολουθουμε να κανουμε παρεα με τον κολλητο μας γιατι μας ''συμφερει'' ψυχικα ( εκει θα πουμε το πονο μας, θα μοιραστουμε την χαρα μας) οπως εξακολουθουμε να εχουμε επαγγελματικες σχεσεις επειδη μας συμφερουν οικονομικα ...αν πιασουμε τον ερωτα, τοτε εκει θα ''μπουμε'' μεσα και μαλιστα με τα τσαρουχια!!!
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Φιλη απο συμφερον!

    δεν θελω να ακουω τη λεξη φιλια....
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Η φιλία υπάρχει. Αλτρουισμός όμως δεν υπήρξε ποτέ.