Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φωνη βοωντος επι της sub...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 15 Μαρτίου 2009.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εχω παρατηρησει πως πολλοι Κυριαρχοι αυξανουν τον τονο της φωνης τους, συχνα συνδυαζοντας το με ενα επιτακτικο, αυστηρο υφος. Τι αισθημα μπορει να δημιουργησει αυτο σε μια υποτακτικη? Δημουργει φοβο? Μπορει καποια να το λαβει ως μορφη καταπιεσης? Πιστευετε πως λειτουργει θετικα μεσα σε μια D/s σχεση, η μπορει να αποτελεσει παραγοντα που θα οδηγησει σε προβληματα και παρεξηγησεις?
     
  2. skia

    skia Contributor

    πίστεψέ με, δεν θες να νιώσεις τι συναισθήματα δημιουργεί...
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: Φωνη βοωντος επι της sub...

    Αν δεν ηθελα να ξερω, δε θα ρωτουσα 
     
  4. NIK_Cave

    NIK_Cave Regular Member

    oσα και να σου πουν GLITTEROGATO
    αν δεν το νιωσεις μην το ψαχνεις στα γραφτα!!!



    ΝΙΚΟΛΑΣ_Η:angry6:
     
  5. skia

    skia Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Φωνη βοωντος επι της sub...

    είναι άσχημο σα συναίσθημα αυτό που αφήνει. σε κάνει να νιώθεις μικρή, ειδικά αν έχεις λερωμένη τη φωλιά σου. ακόμα πιο άσχημο είναι όταν η φωνή δεν υψώνεται αλλά παίρνει αυτή την αυστηρή χροιά...σκέφτεσαι ότι ''τώρα που Έχει δίκιο, τί κάνουμε?διορθώνονται τα αμπάλωτα?''. ειδικά αν είναι σοβαρός ο τόνος, τα κάνει ακόμα πιο μεγάλα σε διαστάσεις στο μυαλό σου. το σκέφτεσαι συνέχεια και παρακαλείς να σε συγχωρήσει...
    νιώθεις ένα κόμπο στο στομάχι σου και φεύγει μόνο όταν σου αφήσει Εκείνος ρωγμή να Τον ξαναπλησιάσεις, αφού σε έχει βασανίσει για να βάλεις μυαλό. 
     
  6. cider

    cider Kitchen master

    Για το κοφτό ψιθύρισμα που βγαίνει από σφιχτά χείλη και ακούγεται σα σφύριγμα φιδιού, τι λέτε;
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: Φωνη βοωντος επι της sub...

    Τι εννοει ο ποιητης? 
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ειναι καταλληλο για μπροστα σε κοσμο οταν θελεις να κανεις μια υποδειξη και να μην σε παρουν ειδηση οι υπολοιποι ... αρκει να μην εχεις φαει τιποτα καυτερο ή φασολια και πανω στην προσπαθεια σε προδωσει ο κωλος σου ....
     
  9. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αν κατάλαβα καλά, το συγκεκριμένο νήμα πραγματεύεται τον τρόπο με τον οποίο ο Κ απευθύνεται προς κάποιο υ, και συγκεκριμένα, στις περιπτώσεις όπου υψώνει τη φωνή του. Ειλικρινά, δε νομίζω πως έχει κάτι να προσφέρει αυτό, εκτός βέβαια από καταστάσεις "παιχνιδιού" όπου κάποιοι ίσως να το θεωρούν διεγερτικό. Εκτός αυτού, όμως, πιστεύω πως η υιοθέτηση συγκεκριμένου ύφους ομιλίας του Κ δεν έχει να προσφέρει τίποτα απολύτως. Η επιβολή προέρχεται από αυτά που λέει ο Κ, και όχι από το πώς τα λέει. Άλλωστε, αν κάποιος που θέλει να λέγεται Κ δε μπορεί να επιβληθεί παρά μόνο αν υψώσει τον τόνο της φωνής του, μάλλον έχει χάσει το παιχνίδι.
     
  10. Απάντηση: Φωνη βοωντος επι της sub...

    Ο τόνος και το στυλ της φωνής που εκφράζουν αυστηρότητα δε με φοβίζουν στην ουσία, αντίθετα μου δημιουργούν αίσθημα ασφάλειας. (και συχνά διέγερση, ας μην είναι σε πλαίσιο "παιγνιδιού"). Αυστηρότητα συνεπάγεται ενδιαφέρον από τον Κυρίαρχο και κατά βάθος πίστη στις ικανότητες του υποτακτικού. Αν η φωνή προδίδει κάποιου είδους πραγματική απογοήτευση, τότε όχι μόνο φόβο θα νιώσω, αλλά και πλήρη συναισθηματική διάλυση.
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    "Φωνάζει ο κλέφτης,να φύγει ο νοικοκυρης"



    Εγώ δεν τις μπορώ τις φωνές,από όποιον κ αν προέρχονται.

    Οι φωνές δείχνουν έλλειψη αυτοκυριαρχίας και παιδείας.

    Κάνουν κακό στα νεύρα μου
    και ενοχλούν τα αυτιά μου!
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    χμμμ

    προσωπικά όταν Η Κυρία με φωνάζει περισσότερο ντροπή παρά φόβο νιώθω ...
    όταν εγώ φωνάζω γελάνε μαζί μου ... περισσότερο με φοβούντε όταν δεν μιλάω και έχω ένα σοβαρό βλέμμα αυτοσυγκέντρωσης ... ποιό τρομάχτικό είναι αυτό και για έμενα όταν είμαι ακινητοποιήμενος (αν γίνεται αυτό..) και ποιό ερεθιστικό ..!