Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φόβος..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Αννουλα28, στις 26 Ιουλίου 2016.

  1. Τι συμβαίνει στην περίπτωση που στην γνωριμία σου με κάποιον D ο οποίος σου έκανε την τιμή να σε διαλέξει συνειδητοποιεις ότι τα θέλω του δεν ταυτίζονται τόσο πολύ με τα δικά σου?! Τι γίνεται όταν σου ανοίγει την καρδιά του και αυτά που βλέπεις σου δημιουργούν φόβο, τρόμο και αποστροφή..?
    Πως προχωράς όταν έχεις στο μυαλό σου πως κάθε συνάντηση θα είναι μάλλον μια τυραννια με μόνη όαση ότι θα βλέπεις εκείνον..? Πως να διαχειριστει μια άπειρη κοπέλα όλες αυτές τις πληροφορίες που την στέλνουν κατευθείαν στον ωκεανό ενώ είχε συνηθίσει απλά να πλατσουριζει στην άκρη μαζεύοντας βότσαλα και κοχύλια..?
    Είναι λογικό και αναμενόμενο μετά από όλες αυτές τις πληροφορίες να καταλαγιάσει η σεξουαλική έξαψη που ένιωθε τις πρώτες ημέρες της γνωριμίας και την θέση της να πάρει ο τρόμος?

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
     
  2. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    ο ωκεανος δε σε πλησιαζει ετσι.... σε καταπινει.... και δε σκεφτεσαι τις αναστολες σου.... παρολα αυτα πιστευω πως το μετρο το εχεις εσυ και το δειχνεις και με την αποδοχη σου και με την επικοινωνια που εχεις..... Εκεινος αν θελει να σε ισοπεδωσει η αν θελει να σε αναπτυξει θα στο δειξει

    αλλα οπως τοπ περιγραφεις νοιωθω οτι σε τρελαινει η ιδεα να υποταχθεςι και το παζαρευεις με τις ανατροφικες αναστολες σου
     
  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Αφού τον ευχαριστήσεις για την ειλικρίνεια του, αφού ξεχάσεις ότι σου εκμυστηρεύτηκε, του στέλνεις ένα μήνυμα, ότι δεν ενδιαφέρεσαι να προχωρήσει η γνωριμία και αυτός οφείλει να αποχωρήσει. Και πας για άλλα.
     
  4. Δεν έχει να κάνει με αναστολές.. και με αυτές αλλά όχι ακριβώς.. ΦΟΒΆΜΑΙ τρέμω..τι θα χρειαστεί να αντιμετωπίσω.. δεν θα μπορώ να ανταπεξέλθω..δεν θέλω να τα κάνω κάποια.. δεν μου αρέσουν..
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Μη κάνεις τίποτε που δε το νιώθεις.
    Ίσως απλως δεν είσαι έτοιμη ακόμη.
    Κάνε μικρότερα βήματα ή μεπινε στάσιμη μέχρι να συνηθίσεις τη καινούρια κατάσταση...
    Έχεις το δικαίωμα να αλλάξεις στάτους οποιαδήποτε στιγμή θελήσεις....
    Δεν είναι προδωσία στον άλλον να πεις οτί ίσως να μη σου αρέσει τελικά ή να περιορίσεις τα όσα σε κάνουν να αισθάνεσαι φόβο ή απέχθεια.
    Άλλωστε δοκιμάζεις...δε μπορείς να ξέρεις από την αρχή ούτε να είσαι σίγουρη για αυτά κι αυτό σίγουρα το γνωρίζει ο κάθε κ...
    Δεν είναι τίποτα,συζήτηση κι όλα καλά...
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ρώτα πρώτα. Απλά πράγματα, τι σε φοβίζει περισσότερο;
     
  7. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    "και αυτά που βλέπεις σου δημιουργούν φόβο, τρόμο και αποστροφή..?"

    δεν θα επρεπε καν να ανοιξεις αυτο το νημα με βαση την παραπανω φραση σου...
     
  8. Δεν μπορώ να περιγράψω τι νιώθω.. αλλά είναι σαν μαγνήτης.. με τραβάει κάτω μαζί του.. και ξέρω θα πνιγω ..αλλα δεν μπορώ και να φύγω.. είναι μεγαλύτερος πολύ έμπειρος στον χώρο.. είναι αξιόπιστος.. αλλά είναι και υπερβολικά όλα αυτά για μένα.. δεν ξέρω τι να κάνω.. αλήθεια ..δεν ξέρω..
     
  9. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    ΔΕΝ εισαι υποχρεωμενη να κανεις κατι που δεν το γουσταρεις, και για να γινει αυτο πρεπει να το μαθεις και να το γνωρισεις με τον τροπο σου..... αν καποιος θελει να σε πεταξει σε ενα πατωμα και να σε βιασει πρεπει να εχεις δωσει τη συγκαταθεση σου..... ψαξε, συζητησε, απαιτησε την ειλικρινεια και την ευγενεια και αν θελεις προχωρας με ΟΠΟΙΑ βηματα θελει η ψυχουλα σου.....

    εσυ θα εισαι στο φιναλε ο δεκτης της καθε καβλας και ο πομπος της δικιας σου..... μετρα το και αποφασισε εκει που νοιωθεις ομορφα και ανετα
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Πας για άλλα. Ο χωρος απαιτεί τίμια 100 % καθαρή συνέναιση  
     
  11. Τι εννοείς?
     
  12. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    εισαι η μονη που μπορει να στριψει το τιμονι σου εκει που θελεις να πας.... κυριος, αφεντης, η οτιδηποτε αλλο, θα πρεπει να σεβαστει τις επιθυμιες σου και να στις γνωρισει