Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φόβος..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Αννουλα28, στις 26 Ιουλίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε δέχομαι υποδείξεις.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ προσωπικά δεν ζορίζομαι, κατανοητό; :- )
     
  3. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απολύτως!
    Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι  
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν διαφωνώ πως μπορεί να είναι κι έτσι. Απλα λαμβανω υποψη και αυτό που λέει η Madeleine Rk

    Εικοσιοκτώ ετών. Δεν είναι κοριτσάκι. Σε μας εδω στο χωριό μου την Κύπρο, οι πλείστες 28χρονες, όχι απλά φροντίζουν τον εαυτό τους, αλλά και τα παιδάκια τους.

    Αρκετές έχουν ήδη πίσω τους εμπειρίες στα 28 και αν δεν έχει εμπειρίες, τουλάχιστο την κοινή λογική, πολύ ορθά κάνει να φοβάται να χωθεί εδω.
    Αν δεν έχεις εμπειρία ζωής, δεν χώνεσαι στο βδσμ. Δεν χώνεσαι στο δάσος. Γιατι στο δασος κυκλοφορουν και λύκοι και λυκαινες. Ανεξαρτήτου μάλιστα στάτους. Το άλλο είναι βεβαια εντελώς υποκειμενικό, αλλά πιστεύω πως εκείνος που είναι απελπισμένος να πάρει συμβουλή, δεν το μετατρέπει σε δημόσιο τσίρκο.
    Το φόρουμ έχει Advisor. Έχει moderators.

    Αυτό το πολύ θαρραλεο να μπεις σ ενα φορουμ, αγνωστη μεταξυ αγνωστων και να βγαλεις τα σωψυχα σου, το θαύμασα. Απλά δεν το βλέπω ως μια λογική και συνεπή επιλογή και αυτό επιβεβαιώνει μέσα μου την πεποίθηση, πως όλα γίνονται παρορμητικά και χωρίς σκέψη και πως τέτοια άτομα είναι επικίνδυνα για τον εαυτό τους σε κάθε κατάσταση. Πόσο μάλλον σ έναν χώρο σαν κι αυτον.

    Και βέβαια δεν διαφωνώ σε τίποτα με το κείμενο που έχεις παραθέσει. Απλά θέλησα να μοιραστώ τις σκέψεις μου.  
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η Αννούλα δεν πνιγόταν στη θάλασσα*.
    Η Αννούλα είχε πάει στη θάλασσα.
    Η Αννούλα νόμιζε πως αγαπούσε την θάλασσα.
    Η Αννούλα φοβήθηκε σαν είδε την θάλασσα.
    Η Αννούλα έπαθε πανικό στη θέα της θάλασσας.

    Η πιο αποτελεσματική "συνταγή" για τον πανικό είναι να αναπνέεις την ανάσα σου μέσα από μια σακούλα στην οποία εκπνέεις (καταπράυνση των συμπτωμάτων λόγω αύξησης του όγκου των CO, CO2 στον οργανισμό και εν συνεχεία άγριο τσίμπημα για εντονότατο πόνο στις ρώγες για "ξεκόλλημμα"/reset (λέγεται και σοκ).

    ____________
    Ποια θάλασσα..?
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τρία λόγια ( εκ των οποίων κάποια ίσως και αντικειμενικά, ίσως...).

    - Μια σχέση μπορεί και να ξεκινήσει ή να συνεχίσει κι από έρωτα όποιο και αν είναι το πλαίσιο, που την "ντύνει"/θα την "ντύσει".

    - Ο έρωτας, η έλξη, η προσκόλληση, ότι στα κομμάτια νιώθουμε για κάποιον/α, δεν αποκλείει την όποια υποθετική κακοποίηση.
    Τ' ότι το θύμα ή το "θύμα" μπορεί και να την υπόμενε/υπομένει, δεν σημαίνει ότι δεν θα υπήρχε/υπάρχει. Το γιατί θα την υπόμενε/υπομένει, είναι δικό του θέμα.
    Αν θέλει βοήθεια και δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα μόνο του, υπάρχουν οι κατάλληλες έδρες στις οποίες ν' απευθυνθεί ( πρώτα και καλύτερα τα πολύ κοντινά του πρόσωπα ).

    - Bdsm δεν είναι μόνο Κυριαρχία και υποταγή.

    Κι ένα τέταρτο, εγώ πια διαβάζοντας εδώ ή ακούγοντας διάφορα και διάφορους/ες στον έξω κόσμο. Πια έχω φτάσει στο ο " Πέτρος κι ο λύκος", αφού έχω την εντύπωση, ότι αρκετοί/ες δεν αποδίδουν στις λέξεις, το βάρος που θα τους έπρεπε.

    Τεσπα, no απόδειξη, no ασφαλές συμπέρασμα, για να μην πω κανένα.
    Πείτε το κουσούρι μου.

    Υ.Γ.

    Νισάφι πια με τους "σωτήρες" και τους "δασκάλους", αλλά περί ορέξεως... 
     
    Last edited: 31 Ιουλίου 2016
  7. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    αν το " γουνι" που λεει και μια ψυχή , ήταν βιολί , θα ήμασταν ολοι σολίστ στα μεγαλύτερα ωδεία , και δεν θα χάναμε το καιρό μας με αιδοία . ή την ωδή της αννουλας , γιατι ολλοι ξερουμε πως έφτασε η μικρή αννουλα στην λεσβο.. ή που πήγε η αννουλα μετά την έκρηξη .
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και για να λέμε τα σύκα, σύκα και την σκάφη, σκάφη....

    Ποιό άτομο θα ήταν αυτό και με ποιο τρόπο από αυτό εδώ το φόρουμ θα ανελάμβανε να πει στην Αννούλα οτιδήποτε?
    Σε ποια περιγραφή του "θέματός" της?
    Ποια ευθύνη θα ανελάμβανε?
    Σε ποια βάση?
    Με τι συνέπειες?
    Με ποια ιδιότητα, ως τι?
    (Που αν πιάσει κάποιος και δει το τι έχει γραφτεί στο νήμα, μάλλον θα μας πάει όλους στο τρελάδικο, όλους και όλες μας)...

    Αλλά ακόμα κι αν κάποιο άτομο κατανοούσε απολύτως το θέμα της, έστω, θα συνέδραμε την Αννούλα δημοσίως?
    Μπορεί να γίνει αυτό?
    Αν κι εφόσον έγινε, ρισπέκτ στο άτομο αυτό..!!!

    Είναι η δεύτερη (ή η τρίτη φορά?) που συμβαίνει κάτι τέτοιο εδώ μέσα...
    Στο ίδιο μοτίβο, με τα ίδια πάνω-κάτω αποτελέσματα...

    Ο καθείς ας πάρει τα μέτρα του λοιπόν...
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    @soutzoukakia

    Πως το βλέπω εγώ,

    ήρθε μια ωραία μέρα κάποια Αννούλα και είπε
    - Καλησπέρα, θέλω να πάω στην Θάλασσα αλλά φοβάμαι ότι θα πνιγώ αλλά εγώ θα πάω και μάλλον θα πνιγώ. Εσείς τι γνώμη έχετε?
    -Για πες γιατί νομίζεις ότι θα πνιγείς Αννούλα?
    -Θα πνιγώ για αυτό και αυτό και τον άλλο λόγο και γιατί δεν ξέρω κολύμπι αλλά μου αρέσει η Θάλασσα και εγώ δεν μπορώ να μην μπω.
    -Ωραία αφού δεν μπορείς να μην μπεις, τότε κάνε αυτό ή κάνε εκείνο.
    -Δεν γίνεται.
    -Ωραία τότε κάνε το άλλο και το παράλλο.
    -Δεν γίνεται.
    -Τότε μην μπαίνεις.
    -Ούτε αυτό γίνεται.
    -Ξέρεις κάτι Αννούλα? Σάλτα και γ....

    Καμία σχέση αυτό που έλεγε ο Vincula με αυτό που τραβάει η Αννούλα λόγω του ότι η συναισθηματική της ωριμότητα είναι 20 χρόνια νεότερη από την ίδια.
    Και έχω την αίσθηση ότι η Αννούλα έψαχνε να αισθανθεί καλύτερα φορτώνοντας αλλού τις ευθύνες για τις αποφάσεις της.

    Αν η Αννούλα έγραφε ότι την κρατάει κάποιος με απειλές και φοβάται τότε θα βοηθούσαν πολλοί και θα βοηθούσαν και ουσιαστικά. Όπως προτρέπει ο Vincula.
    Αν η Αννούλα έγραφε ότι εκεί που είναι δεν έχει την ποσότητα και το μέγεθος που αναζητεί και αυτό την κάνει να αισθάνεται ότι πνίγεται τότε θα βοηθούσαν ακόμη περισσότεροι και όσο αφορά την ποσότητα και όσο αφορά το μέγεθος.

    Το καλό αποτέλεσμα μετά από όλα αυτά θα μπορούσε να είναι ότι η Αννούλα κατάλαβε ότι αν στο bdsm και δη σε αυτή την κοινότητα μπαίνεις για να λύσεις τα ψυχολογικά και τις ανισορροπίες σου το πιο πιθανόν είναι να φορτωθείς τις ανισορροπίες άλλων 150.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι, δώσε αφορμές, να χαμε να λέγαμε!  
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Παιδιά συγγνώμη, είμαι η μόνη που πιστεύει ότι το νήμα αυτό ήταν τρολιά;
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Τρολιά νήμα με 17 σελίδες γνώμες και συμβουλές επί συμβουλών so far??
    Εύχομαι να μην είναι γιατί αν είναι θα είμαστε για το μπλακ πέος.