Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φόβος..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Αννουλα28, στις 26 Ιουλίου 2016.

  1. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Ναι αυτό ακριβώς λέω..
    Για σένα ειδικά, η απάντηση με ένα λατρεμένο μου, μα άσχετο με το νήμα, τραγούδι:
     
  2. gaby

    gaby Guest

    @soutzoukakia

    είναι ενδιαφέρον, πάντα, πώς κάποια νήματα γίνονται ομαδικά πορτραίτα και πώς κάποια πράγματα, ένα τόσο δα να τους δώσεις, διακρίνονται  

    Διάβασα τι λέει ο Βίνκουλα, σε ημερολογιακό του κείμενο από χθες που ανάρτησε στο ***. Να δεχτώ πως είναι άκομψο να γίνεται ο οποιοσδήποτε passive aggressive όταν με δική του ελεύθερη επιλογή ακούει τα προβλήματα του άλλου; Να το δεχτώ. Κάνει πάρα πολύ φανερό, τότε, ότι χαίρεται που δεν έχει αυτός το πρόβλημα και τίποτα άλλο και ότι δεν συμπάσχει. Αυτό δεν είναι καλό για τον ίδιο. Για τον απλό λόγο ότι κάποια στιγμή μπορεί να δει το πρόσωπό του στον καθρέφτη;

    Από την άλλη υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος του "passive aggresive - ήμουν κι εγώ εκεί - δεν τρέχει τίποτα" σχολιαστή. Η άλλη όψη είναι πως κάποιος σε κάνει κοινωνό του προβλήματός του, σε έχει να χτυπιέσαι, τίποτα από όσα του λες δεν του κάνει για λύση, το σύμπαν (του) είναι άπειρα πιο πολύπλοκο απ ό,τι εσύ μπορεί να νομίζεις, εσύ δεν ξέρεις πραγματικά, κανείς δεν ξέρει πραγματικά. Στο τέλος της ημέρας αυτός που καλώς ή κακώς, σωστά ή λάθος, προσφέρθηκε, αν μη τι άλλο, νιώθει κάπως καθημαγμένος και ανήσυχος για το πρόσωπο που τον έβαλε στο πρόβλημα και το πρόσωπο αυτό, έχοντας απαλλαγεί από τον εσωτερικό του διχασμό, συνεχίζει τη διαδρομή του ανάλαφρα και χωρίς να δώσει την παραμικρή σημασία.

    Όσον αφορά την δική μου γνώμη, αναρωτιέμαι αν ως υποσύστημα θα μάθουμε ποτέ να λέμε "με βάση αυτά που μας λες", "δεν γνωρίζω αρκετά για να μπορώ να έχω άποψη αλλά…", "έτσι όπως καταλαβαίνω το θέμα σου", να παραδεχόμαστε κάπως ότι δεν τα ξέρουμε και όλα, έτσι καλού κακού, αντί να καταγράφουμε απλά τις δικές μας αμφιβολίες, που ήρθε και έξυσε η φωνή της annoula28.

    ΥΓ. Επειδή @soutzoukakia σε είχα γνωρίσει ηλεκτρονικά όταν περνούσα μια τέτοια περίπου φάση και επειδή ακόμα θυμάμαι τους δικούς μας διαλόγους της εποχής εκείνης, όχι δεν ήσουν έτσι, δεν ανήκες στην τυπολογία του Βίνκουλα. Με βάση αυτά που γνωρίζω, θα έπρεπε να πω  
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @soutzoukakia

    Ουδεμία αντίρρηση, εντελώς όμως.
    Πολύ μού αρέσει αυτός ο άσμας..!
    Έχω να φύγω και κάθομαι και το ακούω, ντροπή σου...
     
  4. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Θα μας χάλαγε να το θεωρήσουμε υπόθεση εργασίας;
    Εγώ λέω πως έχει ενδιαφέρον
    Γιατί όπως λέει η gaby, που πρόλαβα να διαβάσω πριν πατήσω "υποβολή απάντησης"...
    Θέλω να πιστεύω πως συνεχίζω να μην ανήκω στην τυπολογία των don'ts bullets του Vincula! Με βάση όσα γνωρίζω κι εγώ για μένα    
    Thanks anyway!  
     
  5. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Ντροπή μου!
    Φύγε! Τώρα!
     
     
  6. gaby

    gaby Guest

    @estelwen

    αν ήταν τρολιά ήταν από Κ που διασκέδαζε απίστευτα πολύ με το σούσουρο που είχε σηκωθεί. Δεν σου έχουν τύχει στο διάβα σου γνήσεις annoula28; Εμένα πολλές.

    @soutzoukakia

     
    Θα με ενδιέφερε η γνώμη σου και επί της ουσίας  
     
  7. Η Αννούλα βρέθηκε! Είναι καλά!!!  
     
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Εσύ έχεις πολλή περισσότερη πείρα από μένα, εμένα δεν μου έχουν τύχει, όχι.
    Και με την εμπειρία μου θεωρώ εξαιρετικά απίθανη η έκθεση σε αγνώστους μιας τέτοιας άπειρης έκτασης μπαϊλντίσματος, ειδικά κάτω από τις συνθήκες που περιγράφηκαν (διαθέσιμος Κ, ξεκάθαρος, αξιόπιστος κλπ).
     
  9. theduke

    theduke Mind the gap between your brain and your skull

    Τραβάτε με και ας κλαίω μου θυμίζει το σκηνικό
     
  10. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    ολες   ξέρουμε πως εφτασε η αννουλα στην Κω..... Την ξέβρασε το κύμα
     
  11. Ότι καλύτερο έχω διαβάσει εδώ μέσα.
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    οχι