Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φόβος..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Αννουλα28, στις 26 Ιουλίου 2016.

  1. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Δεν είναι τρολλάρισμα. Ούτε καν επιτηδευμένη ειρωνία.

    "Την παιδική μου φίλη
    την είδα ξαφνικά
    να στέκει
    και να με κοιτά.

    Αγάλματα κομμάτια
    στα μάτια της τα δυο
    λησμονημένες πόλεις
    ναυάγια στο βυθό.

    Ζεστό το μεσημέρι
    το στόρι χαμηλό
    κι η σκάλα
    στο φωταγωγό.

    Σβήνουν τα βήματα στη σκάλα
    κανείς θα πλανηθούμε μοναχοί
    θάλασσες πόλεις έρημοι σταθμοί.
    Αλλάζουν όλα εδώ κάτω με ορμή
    τι να καταλάβουμε οι φτωχοί.

    Για πες μου μήπως ξέρεις
    γι’ αυτήν που σου μιλώ
    Άννα
    τ’ όνομά της το μικρό.

    Τη βλέπω κατεβαίνει
    στέκεται στο σκαλί
    και χάνεται για πάντα
    στου κόσμου τη βουή."

    Μονάχοι (περί)πλανιόμαστε, μονάχοι πνιγόμαστε, μονάχοι σωζόμαστε.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Άλλος κολυμπάει με το χέρι στη μύτη και βουλιάζει & άλλος βουτάει στα καταγάλανα νερά και συνεχίζει.
    Εγώ προσωπικά δεν έχω δει/ακούσει για κακοποίηση στο χώρο και ότι έχει βγει στην επιφάνεια, ήταν απλά να χαντακώσουν/ρεζιλέψουν ενίοτε να εκδικηθούν τον εκάστοτε Κ.
    Είναι πολύ άσχημη η κλειδαρότρυπα και πολύ εύκολο να λύνουμε προβλήματα άλλων, δεν θα το κάνω, ούτε συμβουλές θα δώσω γτ 8α βρω τον μπελά μου, αν η καθεμία που έμπαινε στο BDSM ζήταγε βοήθεια τι θα γινόταν;

    Πήξαμε από σωτήρες.

    Αυτό. :- )
     
  3. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Και γιατι κακοποιηση να υφίσταται μονο η υ; Μπορει και στον Κ να συμβεί, ισως οχι ακριβως με την ετυμολογια της λεξεως αλλα Μπορεί να παραπλανηθει ή να τον εκμεταλλεύουν με καποιο τροπο.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Και πιο πολύ, μη σου πω.  
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    OK.

    Αλλά το αρχικό κείμενο το οποίο σχολίαζα έλεγε:

    Οπότε εκτιμώ ότι βάλατε σ΄αυτό το νήμα το σωστό κείμενο για λάθος λόγους ή το λάθος κείμενο για σωστούς λόγους  

    Πρέπει νομίζω να μπαίνει κάποιο όριο στο πόσο μακρινών ανθρώπων το τραύμα ή το "τραύμα" οφείλουμε να αποδεχόμαστε για να τους κάνουμε να νιώσουν καλύτερα. Αλλιώς μπορεί να καταλήξουμε να συζητάμε στο στυλ "Αγάπη μόνο..." και να φιλάμε και τα μπρατσάκια μας, οπότε το "αφελής" κινδυνεύει να γίνει "σεφερλής".

    Ειδικά για το εδώ θέμα, πιστεύω ακράδαντα ότι "αλληλεγγύη στα social media" απλώς δ ε ν ε ί ν α ι αλληλεγγύη. Τελεία.

    Είναι κάτι άλλο. Πολύ κοντά σε αυτό που οι πολιτικοί λένε συχνά, "οι σκέψεις και οι προσευχές μας είναι κοντά τους, αυτές τις δύσκολες στιγμές" αναφερόμενοι σε αναξιοπαθούντες.

    Α, να μην ξεχάσω... Πρόσεξα ότι τα περί αφέλειας αναστάτωσαν κάποιους.

    Μέχρι τώρα δημοσιεύτηκαν δύο πιθανές αποτιμήσεις γι αυτούς που απάντησαν στα σοβαρά:

    Η μία ήταν αυτή:

    Και η άλλη αυτή:

    Αποσύρω την δικιά μου, αφού αυτή ήταν που ενόχλησε.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ιιιιιιιι, τώρα...
    Μιάς και ο νήμας ουσιαστικά έχει εξελιχτεί σε μια υπόθεση εργασίας "αντίδραση σε αίτημα συμμετέχοντος ατόμου που ζητά την συνδρομή μας σε κάποιο πρόβλημά του σχετζόμενο με την αντιλαμβανόμενη συμμετοχή του σε μια σχέση βουδουσουμικού χαρακτήρα", ας γίνει ένα νέο νήμα από το άτομα/α που ενδιαφέρονται και ας παραμετροποιηθιούν εκεί οι όποιες ικανές και αναγκαίες συνθήκες που θα δημιουργούσαν τις προϋποθέσεις απάντησης...
    Το αννούλα 28 κάνει πολύ θόρυβο....
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σας δουλεύουν, στο τετράγωνο.