Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φύλο, status και κύριο bdsm ενδιαφέρον (B/d, D/s, ή S/m)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος soutzoukakia, στις 30 Μαρτίου 2008.

Tags:
?

Ποιο είναι το φύλο, το status σας και σε ποιο τμήμα του bdsm προσανατολίζεστε κυριώς;

  1. Το status μου είναι Domme/Mistress και με ενδιαφέρει κυρίως το B/d

    0 vote(s)
    0,0%
  2. Το status μου είναι Domme/Mistress και με ενδιαφέρει κυρίως το D/s

    0 vote(s)
    0,0%
  3. Το status μου είναι Domme/Mistress και με ενδιαφέρει κυρίως το S/m

    2 vote(s)
    3,3%
  4. Το status μου είναι female submissive/slave και με ενδιαφέρει κυρίως το B/d

    5 vote(s)
    8,3%
  5. Το status μου είναι female submissive/slave και με ενδιαφέρει κυρίως το D/s

    14 vote(s)
    23,3%
  6. Το status μου είναι female submissive/slave και με ενδιαφέρει κυρίως το S/m

    2 vote(s)
    3,3%
  7. Το status μου είναι Dom/Master και με ενδιαφέρει κυρίως το B/d

    0 vote(s)
    0,0%
  8. Το status μου είναι Dom/Master και με ενδιαφέρει κυρίως το D/s

    7 vote(s)
    11,7%
  9. Το status μου είναι Dom/Master και με ενδιαφέρει κυρίως το S/m

    7 vote(s)
    11,7%
  10. Το status μου είναι male submissive/slave και με ενδιαφέρει κυρίως το B/d

    1 vote(s)
    1,7%
  11. Το status μου είναι male submissive/slave και με ενδιαφέρει κυρίως το D/s

    8 vote(s)
    13,3%
  12. Το status μου είναι male submissive/slave και με ενδιαφέρει κυρίως το S/m

    3 vote(s)
    5,0%
  13. Είμαι perv και από το bdsm με ενδιαφέρει κυρίως το B/d

    3 vote(s)
    5,0%
  14. Είμαι perv και από το bdsm με ενδιαφέρει κυρίως το D/s

    5 vote(s)
    8,3%
  15. Είμαι perv και από το bdsm με ενδιαφέρει κυρίως το S/m

    3 vote(s)
    5,0%
  1. Eri

    Eri

    Καλη μου Λιμπερτινα,

    Προσωπικα, αποστρεφομαι την ελλειψη αντιληψης.......Οσο για το χρονο που μου παρεχεις τοσο γενναιοδωρα δωρον αδωρον ειναι διοτι την απαντηση, σε αυτο σου το ποστ, φροντισα κ την εγραψα στο προηγουμενο μου ποστ......

    Καλη συνεχεια.....  
     
    Last edited: 2 Απριλίου 2008
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Ναι είναι λυπηρόν... (κανε μου λιγο χώρο να καθήσω δίπλα σου να λυπηθώ κι εγω)

    Ξέρεις ομως τι δεν χάθηκε; Το χιούμορ , το ευφυές χιούμορ , όπως το βλέπω να καταγράφεται διακριτικα σε υστερογραφα και αραια και πού κατω κατω πριν κλεισει καποιο κειμενο.  
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    ουυυυυυυ παλιό ΕΜΟ !!!
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Φύλο, status και κύριο bdsm ενδιαφέρον (B/d, D/s, ή S/m)

    Σ ευχαριστώ για την απάντηση.
    Πως μπορεί να λογίζεται Ιδιοκτήτης ( Έχοντας στο μυαλό το So You Want to be an Owner: The Realities κάποιος που έστω όχι μόνο αλλά κύριο ενδιαφέρον του είναι ένα δέσιμο?
    Αλλά είμαι εκτός θέματος και δεν ήταν σκοπός μου να ενοχλήσω την διεξαγωγή της στατιστικής, αλλά απλά να εκφράσω αυτό που δεν χωράει στη δική μου λογική.
    Ζητώ συγνώμη.  
     
  6. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Φύλο, status και κύριο bdsm ενδιαφέρον (B/d, D/s, ή S/m)

    Touche'!  
    Βέβαια από ότι βλέπω κανείς απο τους έχοντες status Dom/Master, Domme/Mistress δηλαδή κανείς εκ των πιθανών ιδιοκτητών δεν δήλωσε κύριο ενδιαφέρον το b/d. Και είναι λογικό.
    Για τις άλλες δυο όμως συνιστώσες εμφανίζεται κατά καιρούς και διατυπωμένη εδώ στο forum σημαντική διαφοροποίηση ενδιαφέροντος με απότοκο τα κονταροκτυπήματα σε θέματα όπως το «D/s vs S/M», ή ακόμη και σε νήματα του τύπου: «Υπάρχει το D/s;». Πράγμα που δηλώνει όχι απλά την κύρια, αλλά την αποκλειστική στροφή του ενδιαφέροντος κάποιων σε συγκεκριμένη κατεύθυνση σε βαθμό αμφισβήτησης αυτής της ύπαρξης ή της σκοπιμότητας της ύπαρξης της άλλης.
    Η απάντηση μου δεν είχε στόχο να διακόψει την συζήτηση (λατρεύω τις εκτός θέματος συζητήσεις) αλλά να αποτρέψει την χρέωση στο νήμα της διατύπωσης της αντίληψης περί αποκλειστικού ενδιαφέροντος γιατί μια τέτοια διατύπωση δεν υπήρξε.

    -Προσωπικά ακόμα και όταν αναφέρω τη σχέση μου ως D/s (και όχι bdsm) δεν σημαίνει ότι τα υπόλοιπα κομμάτια δεν έχουν κανένα χώρο σ αυτήν. Ίσως πολύ μικρό (ή καλύτερα πολύ μικρότερο) αλλά έχουν.
     
  7. angelos

    angelos New Member

    Εγω θα ελεγα οτι ειμαι slave και μ'αρεσει πολυ το D/s. Αυτο ψηφισα αλλωστε  
     
  8. loreato

    loreato Regular Member

    Απάντηση: Φύλο, status και κύριο bdsm ενδιαφέρον (B/d, D/s, ή S/m)

    Κι εγώ που νόμιζα πως η ψήφος είναι μυστική! Εκτός από διεστραμμένος, είμαι και αργόστροφος!
    Κρυφά στ' αυτί: Το τελευταίο, κάτω-κάτω ψήφισα.
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Φύλο, status και κύριο bdsm ενδιαφέρον (B/d, D/s, ή S/m)

    Φύλο: Εχέμυθο.
    Status: Έγκυρο.
    Κύριο bdsm ενδιαφέρον: Σταύρωση κροκοδείλων.

    Προφανώς, ψήφισα soutzoukakia. Τί ευφυές, ευρηματικό και εύγευστο nick! Μούρχεται να (μετ-)ονομασθώ 'πιλάφης', για να μου δώσεις λίγη σημασία και να με απεντάξεις από τις στατιστικές κατηγορίες.
     
  10. tlg

    tlg New Member

    επειδή η συμμετοχή σε αυτή την ψηφοφορία είναι μικρή, θα μπορούσαν να μας ενημερώσουν οι admins για τα στατιστικά του site σχετικά με το φύλο και τις προτιμήσεις των χρηστών
     
  11. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Το D/s μπορει να περιεχει bd και sm.Τα bd και sm δεν εμπεριεχουν απαραιτητα D/s(παραδειγμα τα session σε group play που δεν υπαρχει καποια σχεση D/s απλα s/m για το play και μονο).
     
  12. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Φύλο, status και κύριο bdsm ενδιαφέρον (B/d, D/s, ή S/m)

    Η προθυμία σου για μια τόσο σημαντική θυσία δε θα μπορούσε να μη με συγκινήσει.
    Στο επόμενο λοιπόν γκάλοπ που θα βάλω θα προσθέσω την κατηγορία: «Δεν επιθυμώ να εντάσσομαι σε στατιστική κατηγορία».
    Ικανοποιημένος;    


    Btw σε ευχαριστώ για τη ψήφο και τις φιλοφρονήσεις  
     
    Last edited: 17 Απριλίου 2008