Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

'ΧΡΥΣΗ ΒΡΟΧΗ'

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος salserosub, στις 18 Ιουλίου 2008.

  1. salserosub

    salserosub New Member

    Τελικά η χρυσή βροχή της αφέντρας, είναι:
    1. Μέσο επιβεβαίωσης της κυριαρχίας της και εξευτελισμού του σκλάβου/σκλάβας?
    2. Μέσο από το οποίο η αφέντρα αντλεί σεξουαλική ευχαρίστηση?

    Τι γνώμη έχουν οι αφέντρες και τι τα υποτακτικά πλάσματα της κοινότητας ???
     
  2. Τελικα μπορεί απλά να θέλει να κατουρησει και που να τρεχει τωρα στην τουαλετα.....αφου
    εχει και το "πλασμα" προχειρο....ας της χρησιμεύσει κι' αυτο καπου
     
    Last edited: 18 Ιουλίου 2008
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Νομιζω οτι υπαρχει ηδη και αλλο νημα με τον τιτλο "ουρολαγνεια".
    Το "piss play" κατα βαση ειναι φετιχ.
    Μπορει να συμβει και αναμεσα σε ατομα χωρις αυτα να εχουν απαραιτητα σχεση με το bdsm.
    Στην διαρκεια μιας συνεδριας ειναι δυνατον να χρησιμοποιηθει απο το Κυριαρχο μελος ως πραξη εξευτελισμου.
     
  4. dckason

    dckason New Member

    Καλησπερα,

    Θα ηθελα να πω και εγω την γνωμη μου πανω σε αυτό αφου το εχω βιωσει.
    Καταρχην πιστευω είναι μια ευχαρίστηση της αφεντρας, δευτερον δειχνει την κυριαρχη της και και την εξουσια που μπορει να εχει με τον σκλαβο της.
    Είναι μερος του εξευτελισμου και της απολυτης υποταγης.
    Μπορει να το κανει η αφεντρα οποιαδηποτε στιγμη , ειτε πανω στο παιχνιδι η ακομα και σε ανύποπτο χρονο.
    Εάν είναι και δυο μαζι ακομα καλυτερα.
    Προσωπικα για μενα είναι κατι το τελειο!!

    Φιλικα,
    δημητρης
     
  5. extreme32

    extreme32 Regular Member

    ναι οντως υπαρχουν πολλα νηματα αλλα παραμενει ενα αγαπημενο θεμα για συζητηση και καθε φορα λεγονται καινουρια (και παλια) καλα και χαζα.

    Αρα ερχεσαι στα λογια μου. (ποια ειναι τα λογια μου?)
    ειναι κατι που γουσταρεις να σου το κανει φιλε αρα για ποιο εξευτελισμο μιλαμε? Ειναι ενα υπεροχο παιχνιδι που νοιωθεις τα υγρα της καλης σου. Σε φτιαχνε ολη η κινηση και η πραξη μολις σταθει απο πανω σου κι ειναι ετοιμη να σε λουσει. Ναι υπαρχει το αισθημα της υποταγης αν το νοιωθεις ετσι, αλλα τελικα ειναι κι αυτο ενα παιχνιδι.

    βαλε και το 3. Μεσο απο το οποιο ο σκλαβος καραγουσταρει.

    Κι αν ημουν Master θα υποχρεωνα την σκλαβιτσα να μου το κανει με το ζορι για τιμωρια. Πιστευω οτι ο εξευτελισμος επερχεται στην περιπτωση που ο υπο ειναι σιχασιαρης με το συγκεκριμενο υγρο. Μπορει βεβαια να κανει τον κινεζο στην περιπτωση που το γουσταρει για να πιστευει και η αφεντρα οτι του επιβαλεται με αυτο τον τροπο και να ειναι τρισχαρουμενη ,αλλα και για να το απολαυσει. Ανταλαγη υγρων λοιπον και πιστευω πως ειναι τελειο μετα απο κανα δυο αποτυχιμενες μου προσπαθειες να το βιωσω. Το σωστο timing ειναι ενα "συν". Ο τροπος ειναι ενα δευτερο συν. Αυτα. Θα επανελθω. Στερεψα απο ιδεες.
     
    Last edited: 18 Ιουλίου 2008
  6. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: 'ΧΡΥΣΗ ΒΡΟΧΗ'

    Βιολογικη αναγκη ειναι !!


    Και οι Αφεντρες ανθρωποι εινια και πρεπει να κατουρανε που και που ...
     
  7. positron

    positron New Member

    θα συμφωνισω με την Μιρελα. μεχρι στιγμης δεν ειχα καποια σχεση με bdsm αλλα εχω δοκιμασει piss με προηγουμενη σχεση μου. δεν εχει να κανει μονο με εκσευτελισμο. ειναι και απολαυση και για τους δυο
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: 'ΧΡΥΣΗ ΒΡΟΧΗ'

    Natursekt, Golden Shower, Champagne. Από αυτές τις διαδεδομένες ονομασίες της ουροφιλίας, σε τρεις γλώσσες, προκύπτει άραγε κάποια ιδέα εξευτελισμού; Ή μοιάζουν με εξύμνηση μιας δραστηριότητας ευγενούς - αλλά και συνηθέστατης;
     
  9. extreme32

    extreme32 Regular Member

    εχω παθει σοκ. Κανεις δεν συμφωνει μαζι μου πια ακομη κι αν εχουμε τις ιδιες αποψεις. εχω αρχισει να νοιωθω ασυμαντος και μου κοπηκε η ορεξη να γραφω. Και ειχα πολλη ορεξη. Αλλα νοιωθω οτι μιλαω μονος μου. Καταντησα παραπονιαρης και σπασαρχιδης και δεν ειναι στο χαρακτηρα μου. Αλλα να! Αυτος συμφωνει με την Μιρελα και περιγραφει αυτο που ελεγα εγω οτι δεν εχει να κανει μονο με εξευτελισμο. Στο αλλο νημα με τους μονοπολυγαμικους τα ιδια. Ειναι τοσο ασημαντα τελικα αυτα που προσπαθω να μοιραστω μαζι σας? Η μηπως το οτι το θελω τοσο πολυ τελικα λειτουργει αντιθετα και τελικα δεν μου δινει κανεις σημασια? Ζητω συγνωμη λοιπον αν σας κουρασα, σιγουρα δεν ξερω να χειριζομαι τα ελληνικα τοσο καλα οσο καποιοι που πραγματικα θαυμαζω τον τροπο γραφης τους, σιγουρα δεν μπορω να παρω ενα θεμα σαν την κλανια και να της δωσω κοινωνικοπολιτικη αναλυση, αλλα ηθελα να μπορεσω να συζητησω καποια πραγματα μαζι σας, Δεν μπορω μαλλον να το κανω. Ισως ακομη δεν ειμαι ετοιμος. Σταματαω λοιπον να μοιραζομαι τις αποψεις μου στο φορουμ. Τουλαχιστον προσορινα. Γιατι δεν κρυβω οτι εθιστικα σε αυτη τη διαδικασια.
    με αγαπη
    extreme 32
     
  10. llazouli

    llazouli Contributor

    Είναι πραγματικά ένδειξη αγένειας να μη γίνεται συζήτηση, ειδικά όταν απευθύνεις σε κάποιον/α το λόγο.
    Πάντως μη βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα, το ότι έγινε κάποιες φορές, δε σημαινει ότι όλοι οι συμφορουμίτες, σνομπάρουν ή δεν δίνουν σημασία στα λεγόμενά σου.
    Εντόπισέ με ποια άτομα συγκεκριμένα συμβαίνει η έλλειψη διαλόγου και αφού σε ενδιαφέρει, μάθε την αιτία. Δεν πιστεύω ότι έχει σχέση την πολιτικοοικονομική ανάλυση, που ορισμένοι με ευχέρεια αναπτύσσουν. Ο χαρακτήρας του φόρουμ άλλωστε δεν προϋποθέτει τέτοια εξειδίκευση. Μια χαρά είναι τα ελληνικά σου, βελτίωσε λίγο τα σημεία στίξης για να γίνεται πιο άνετο το διάβασμα.
     
  11. zinnia

    zinnia Contributor

    Αχ extreme32 , πράγματι είσαι παραπονιάρης. Τι περίμενες δηλαδή; Ο positron , μια που έγινε η αιτία να ξεσπάσεις π.χ., μπήκε σήμερα μέσα. Βλέπει διάφορα νικ. Του γυαλίζει της Μιρέλλας. (Για τους όποιους δικούς του λόγους) . Τι λες εσύ; Μ εσένα θα συμφωνήσει ή με αυτό που του γυάλισε;  

    Η llazoyli καλά στα λέει. Μη βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα. Πολλοί είναι αυτοί που συμφωνούν ή διαφωνούν μαζί σου , αλλά δεν μπαίνουν στον κόπο να γράψουν. Δεν σημαίνει πως έχουν κάτι μ' εσένα. Πως είναι δυνατόν άλλωστε; Ολοι, ιντερνετικές περσόνες είμαστε.

    ΥΓ. Σε καμιά περίπτωση δεν είσαι αόρατος, εάν εσύ δεν νιώθεις έτσι. Απλά, ο καθένας μας διαλέγει διαφορετικούς τρόπους προσέγγισης-επικοινωνίας. Αλλοι, γράφουν επιθετικά, προκαλούν και είναι σαν να λενε "Προσέχτε με", άλλοι γράφουν με χιούμορ, άλλοι ολόκληρα σεντόνια-μερικά έργα τέχνης και τα υπόλοιπα σκέτες αερολογίες διασπαρμένες με τσιτάτα κι άλλοι τηλεγραφικά. Αλλοι με τραγούδια κι άλλοι μιλώντας μόνο αγγλικά . Ολοι αφήνουν το στίγμα τους. Κι αργά ή γρήγορα θα βρουν και αυτούς με τους οποίους "κουμπώνουν".

    Συνέχισε να γράφεις αυτά που θέλεις.. Ασε που πάνω και κάτω απ' όλα αυτό κάνει καλό σ εσένα  
     
    Last edited: 20 Ιουλίου 2008
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    extreme32 γράφουμε για την πάρτη μας και ΜΟΝΟ και για κανένα άλλο .... ή άλλη ....

    Ποτέ μη σώσει και γράψει πως συμφωνεί ή διαφωνεί κανείς μαζί σου ή μαζί μου ή με οποιονδήποτε άλλο.