Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χάρισμα, παιδεία ή χημεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος L_Strike, στις 25 Νοεμβρίου 2006.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    μωρε και χαρισμα υπαρχει, και παιδεία αντιστοιχη και χημεία.. Ιδανικο ε; Μερικες φορες και δεν ξερω αν το συμπαν κανει την παπια ή εμεις ειμαστε για τα σιδερα, ολα αυτα δεν ειναι ικανα να σε κανουν ευτυχισμενο κι ολοκληρωμενο.
     
  2. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Το θέμα δεν πραγματεύεται την προσωπική ευτυχία, αλλά τα στοιχεία που δημιουργούν τις προϋποθέσεις Κυριαρχίας - υποταγής. Άλλωστε, η ευτυχία είναι κάτι το υποκειμενικό και αόριστο (και δεν θα έβαζα ένα τόσο "αχανές" θέμα  )
     
  3. gaby

    gaby Guest

    by default το σύμπαν κάνει την πάπια   αλλά κάποιες φορές δεν την κάνει και βλέπουμε άσπρη ή κόκκινη μέρα, αναλόγως.

    by default δεν είμαστε για τα σίδερα   αν είμασταν θα το ξέραμε πλέον στην ηλικία που είμαστε ή και θα είμασταν στα σίδερα γιατί θα το ήξεραν και οι άλλοι.

    <σοβαρά τώρα>

    όχι δεν αρκεί η Κυριαρχία ή η υποταγή για να είναι κανείς ευτυχισμένος. Αλλά κάποιες φορές είναι. Και τότε, αν το χούι του είναι η Κυριαρχία ή η υποταγή και το έχει βρει είναι και πανευτυχής.

    Για την Κυριαρχία δεν ξέρω αλλά η υποταγή κάνει τις καλές στιγμές πολύ καλύτερες, τις μεσαίες στιγμές καλύτερες και τις κακές πολύ χειρότερες.

    Αλλά αυτο είναι ένα άλλο θέμα...
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Χάρισμα, παιδεία ή χημεία

    Σαν γνήσια ψυχαναγκαστικη περίπτωση που είμαι, θα επιστρέψω στο "θέλω". Αλλά πιστεύω πως αυτό πλέον ανήκει σε άλλο νήμα και έτσι να τα μεταφέρω στο "Θέλω και Ανάγκη"