Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χαρακτηριστικά εν δυνάμει σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος nightingale, στις 24 Ιανουαρίου 2013.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μάλλον δεν σας είναι σαφές ότι δεν είναι δική σας επιλογή "να γίνετε κάτι άλλο", ούτε θα ήταν δική σας απόφαση να "αλλάξετε στάτους" - αν αναφέρεστε στο στάτους slave.
    Αν παίρνετε αποφάσεις μόνη σας, έστω και γι' αυτό, δεν μιλάμε για M/s. Πρόκειται για κάτι άλλο.

    Δεν γίνεται να πει κάποιος "έφτιαξα ωραιότατο κοτόπουλο με μπάμιες, αλλά αφού δεν είχα ούτε το ένα ούτε το άλλο έβαλα χοιρινό και σέλινο, εξαιρετικό βγήκε το κοτόπουλο μου με μπάμιες!"  
     
    Last edited: 13 Δεκεμβρίου 2019
  2. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Εάν δεν έχω Κ μου απαγορεύει κάνεις να αλλάξω στάτους;
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    'Οχι βέβαια, χαχα.
    Το πώς ακριβώς είναι (προσοχή, είναι, όχι δηλώνει) κάποιος slave χωρίς να βρίσκεται σε M/s σχέση δεν μου είναι σαφές, αλλά δεν έχει και σημασία.

    Εξ άλλου παντού πουλάνε πια το σπάνιο μέλι ελάτου Βυτίνας.  
     
  4. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Συναινείς για μια σχέση M/s ;;
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δύσκολα γίνεται αντιληπτό ότι slave είναι χαρακτηρισμός που δίνεται, "κερδίζεται" - όχι ως βραβείο - με το χρόνο. Δεν πρόκειται να πει κανείς με σοβαρότητα εξ αρχής "είμαι Master, θα γίνεις σκλάβα μου" ή βεβαίως και το αντίθετο: "γειά, είμαι σκλάβα, συναινώ να γίνετε ο Αφέντης μου".
    Εκτός αν πρόκειται για καυλοπαίχνιδα και θεατρικούς ρόλους - εκεί μπορεί να είναι ο ένας ο Καίσαρας Βοργίας και η άλλη η βοσκοπούλα, αχ τι μου κάνετε κύριε, όχι όχι κύριε μη, όχι, οχ- ααα, ω, αχ ναι, είμαι η σκλάβα σας.
    Απολαυστικότατο, αλλά άλλο πράγμα.
     
  6. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Συμφωνώ για το ότι χρειάζεται χρόνος..αλλά χωρίς συναίνεση όσος χρόνος και να περάσει..
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σωστά. Επίσης σχετικότατο με αυτά που συζητούσαμε τώρα, η κίνηση πάντα κάνει καλό στις αρθρώσεις.  
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Αν καταφέρετε να μου εξηγήσετε τι θέλετε να πείτε παραπάνω χωρίς το ΄΄ενδεχόμενος΄΄ να το αντικαταστήσετε με το ΄΄ενδεχομένως΄΄ θα σας βγάλω το καπέλο.

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την χρήση τις γλώσσας....

    Το σχόλιο επειδή όπως και ο ίδιος λέτε ΄΄η κάθε λέξη έχει τη σημασία της΄΄...
     
  9. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Δυστυχώς όταν εμπιστευόμαστε τα μηχανήματα υπάρχουν και λάθη.
    Ελπίζω να ικανοποίησα το όποιο αίσθημα σας έκανε να κάνετε αυτήν την τοποθέτηση.
    Εάν περιμένετε να πιστέψω ότι σας ώθησε μόνο αυτό που αναφέρετε στο τέλος,δεν σας πιστεύω.
    Γιατί τόσο καιρό στην "αφάνεια" , χωρίς αναλύσεις και με αναδημοσιεύσεις άρθρων για την άδικη τούτη κοινωνία και μια δική μου δημοσίευση να σας κάνει να γράψετε κάτι μου προξενεί δίλημμα εάν πρέπει να χαρώ ή να λυπηθώ.
    Μπορείτε να συνεχίσετε απλά σας ενημερώνω ότι δεν έχω καμία διάθεση να εμπλακώ έστω και διαδικτυακά σε καμία αντιπαράθεση μαζί σας.
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    οι εκτροφείς πάντως τα άλφα σκυλάκια ξέρουν να τα ξεχωρίσουν πολύ πριν απ' τον απογαλακτισμό... και πολλοί απ αυτούς δεν ήξεραν ούτε να γράψουν το όνομα τους. άσχετο.
     
  11. Minws

    Minws Regular Member

    Ο/Η υποτακτικός υπακούει στις εντολές του αφέντη....Ο/Η σκλάβα ζει για τις εντολές του αφέντη...και κάτι ακόμα , θεωρώ ότι ένας σκλάβος/ σκλάβα δεν μπορεί να αλλάξει αφέντη... εκτός κι αν αυτός τον/την αποδεσμεύσει
     
  12. MasterK_SlvE

    MasterK_SlvE Τιποτα δεν ειναι λαθος οταν σε κανει ευτιχισμενο