Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χαρακτηριστικά εν δυνάμει σκλάβας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος nightingale, στις 24 Ιανουαρίου 2013.

  1. angel42

    angel42 Regular Member

    Χρειάζεται να Μου γυρνάει ανάποδα το μάτι και να λέω "αυτό εδώ το θέλω για ιδιόκτητο Μου". Για να Μου γυρνάει ανάποδα το μάτι σημαίνει ότι σε μη λεκτικό επίπεδο αρχικά, οσφρητικά και διαισθητικά, νιώθω ότι υπάρχει η δυνατότητα η επιθυμία Μου να πραγματοποιηθεί σε σύντομο ή σε αργό χρόνο και ότι ο άνθρωπος που έχω μπροστά Μου, θα έχει για μένα ενδιαφέρον σε πολλά επίπεδα ώστε να συνεχίσω και να θέλω να γίνει ιδιόκτητο Μου στο χρόνο και αυτό χρειάζεται να επιβεβαιωθεί και στη συνέχεια και στο λεκτικό, μην ανοίξει το στόμα δηλαδή και πετάγονται χελιδονόψαρα... Τότε λέω αυτό είναι εν δυνάμει σκλάβος Μου και ξεκινώ τη δράση απόκτησης... Αν δε νιώθω ότι το ενδιαφέρον Μου ως προς τον άνθρωπο που έχω μπροστά Μου θα κρατήσει στο χρόνο, τότε δεν πα και να είναι σκλάβος με τα ούλα του, γενετικώς ή μη τροποποιημένως, δεν καταλήγω στο συμπέρασμα ότι αυτός είναι εν δυνάμει σκλάβος... Θέλω να πω, Με ενδιαφέρει το θέμα αποκλειστικά και μόνο αν κάποιος έχει ενδιαφέρον για Εμένα, αλλιώς δεν ασχολούμαι να βγάλω τη λίστα με τα γενικά χαρακτηριστικά... Αυτό το έκανα στην αρχή... Μετά έμαθα...  ...

    Α.
     
  2. Submissive student

    Submissive student New Member

    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείτε στην ερώτηση σας!
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η πρώτη αράδα απευθύνεται αποκλειστικά σε σένα, εύγε και πάλι!
    _______________________________________________________
    Οι υπόλοιπες αφορούν σε γενικά σχόλια που γράφτηκαν στο νήμα.
    Η τελευταία αράδα αφορά ιδιαιτέρως στα σχόλια ελαφρότατου χαρακτήρα (sic), που εμφανίζονται κατά την ραστώνη του Σαββατοκύριακου.
     
  4. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    δεν βλέπω τίποτα , κάνω κυκλους .. όλα είναι δυνατά.
     
  5. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Το κυριότερο από όλα είναι να έχεις εμπιστοσύνη στον Κ σου..να μπορείς να αφεθείς πλήρως και να μπορείς να δίνεις το 100%του εαυτού σου. Να απολαμβάνεις να Τον υπηρετείς,να να Τον ευχαριστείς,να Τον υπακούς σε κάθε εντολή Του γιατί το θέλεις και όχι γιατί πρέπει.
    Εάν κάποια στιγμή εξελιχθώ σε σκλάβα θα ήταν γιατί θα ήξερα ότι ο Κ μου θα μπορεί να με διαβάσει σαν ανοιχτό βιβλίο,θα γνώριζε τα όρια μου και να τα σεβόταν.
    Όπως και να έχει χρειάζεται χρόνος, αλληλοσεβασμός, εξοικείωση για να πάρεις την απόφαση να γίνεις σκλάβα κάποιου.
     
  6. -_...δεν θα έχετε δικαίωμα να σας απασχολούν(αν εξελιχθείτε όπως λέτε σε σκλάβα)τα όρια.Γιατί για να λέγεστε σκλάβα δεν θα έχετε κανένα δικαίωμα και έτσι δεν θα υπάρχουν και τα όρια σας._-
     
  7. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Προσωπικά για μένα παντού υπάρχει ένα όριο..αλλά δεν είναι το κατάλληλο νήμα για συζήτηση ορίων, υπάρχει αντίστοιχο.
     
  8. -_Δεν ανοίγω καμία συζήτηση,μιλάω για το αυτονόητο.Γι'αυτό λοιπόν δεν κάνουν όλοι/όλες για όλα 
     
    Last edited: 13 Δεκεμβρίου 2019
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Για να συμπληρώσω όσα λέει η @αέναη, ούτε είναι δική σας δουλειά "να πάρετε την απόφαση" να γίνετε σκλάβα.
    Αν θεωρείτε ότι "παντού υπάρχει ένα όριο", τότε προτιμότερο να μην αναφερθείτε στον όρο "σκλάβα". Σημαίνει άλλο πράγμα. Ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο από υποτακτική, απλά διαφορετικό.
     
  10. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Πότε έγραψα κάτι τέτοιο;;;
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

     
  12. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Προσωπικά αν ήμουν υπό θα επερνα απόφαση να αλλάξω στάτους και να γίνω κάτι άλλο.