Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χειροπέδες και μελανιές

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος TheWildOne, στις 28 Ιουλίου 2006.

  1. Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    υπαρχουν και ιμαντες σαν αυτους που χρησιμοποιουμε στο μονοζυγο,δεν πληγωνουν και σφιγγουν αρκετα "ευχαριστα" το θυμα
     
  2. s/m

    s/m Regular Member

    πάρτε μία μόνωση από a/c ,,έχει διάφορες διαστάσεις 6/6 ,6/10,6/12 και βάλτε την στην χειροπέδα..
    το κόστος είναι 50 λεπτά τα 2 μέτρα..όσες φορές και να χρησιμοποιηθούν δεν αφήνουν σημάδια..εκ πείρας....
     
  3. Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    οχι στις μονωτικες που ξερω οτι χρησιμοποιουν καποιοι για ευκολια,εχει γεμισει η αγορα απο κακης ποιοτητας με αποτελεσμα (περαν του να αφηνουν κολλα αλλα και να ξεκολλουν οι τριχες) να σφιγγουν παραπανω απο το κανονικο και με την ωρα να κοβουν την κυκλοφορια
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Δεν μου αρέσουν για τα σημάδια που αφήνουν ειδικά οι μεταλλικές.Οι δερμάτινες αντίθετα είναι σχετικά καλύτερες.Ωστόσο και κατά την άποψη πάντα τη δική μου είναι πολύ διαφορετική αίσθηση το σχοινί.
     
  5. Gord

    Gord New Member

    Οι μεταλλικές αφήνουν πάντα σημάδια, όπος και το σκοινί. Όσο για τις δερματινες, είναι καλύτερες αλλα όχι τόσο ανθεκτικές. Υπάρχουν όμως δερματινες με μεταλλικες χειροπέδες στο εξωτερικό τους. Αυτές για μένα είναι οι καλύτερες..
     
  6. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Εχετε ακουσει ποτε το "Play hard - Play safe" ?
    Ή μηπως νομιζετε οτι αν χρησιμοποιησετε ασφαλή μεσα θα θιγεί η κυριαρχικότητά σας;
    Γιατι αν ειναι ετσι ισως θα επρεπε να δειτε κανα ψυχολογο πριν σακατεψετε μόνιμα κανα υποτακτικο για να ενισύσετε την περηφανεια της (σε αυτη την περιπτωση) υποτιθεμενης κυριαρχικοτητας σας...
    Οσο για τους υποτακτικους κι εκει ισχυει το ιδιο. Για να δω ποσο θα καβλωνετε με περικαρπίτιδα, τενοντιτιδα ή κομμενες φλέβες. Το ασφαλες παιχνιδι εξασφαλίζει κι αλλα παιχνίδια.

    Η απειλη της υγείας δεν ενισχυει καμια κυριαρχικότητα ή υποτακτικότητα. Αντιθέτως σας κανει wannabes.
     
  7. bossybetty

    bossybetty New Member

    Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Γιατί δεν χρησιμοποιείτε χειροπέδες μεταλλικές με επένδυση από ψεύτικη γούνα (μαύρη, κοκκινη, λεοπάρ κλπ);
     
  8. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Ενας φίλος μου που χρησιμοποιούσε κανονικές σαν κι' αυτές που έχουν
    οι αστυνομικοί, για να μην μου μένουν σημάδια στους καρπούς, τις έντυνε
    με ένα αφρώδες πλαστικό σε σωλήνα. Νομίζω ήταν μονωτικό. Πάντως σημάδια δεν έμεναν.
     
    Last edited: 14 Σεπτεμβρίου 2009
  9. Absolut

    Absolut New Member

    Επίσης, αν δεν υπάρχει σχετικό φετιχ με αλυσίδες..
    τα κορδόνια παππουτσιών επίσης είναι πολύ καλά!
    Αν γνωρίζεις λίγα από δέσιμο τότε ο στόχος επιτεύχεται και οι μελανιές ή η μη κυκλοφορία του αίματος είναι εκτός θέματος  

    Αν και το μονωτικό υλικό που είπαν παραπάνω κάνει πολύ καλή δούλεια.

    Τέλος, υπάρχουν 'σκοινένιες' χειροπέδες από μετάξι με κλειδαριά και αλυσίδα που δεν αφήνουν σημάδια ενώ η αίσθηση/ήχος του μέταλλου υπάρχει ακόμα.
     
  10. KD

    KD New Member

    Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Χειροπέδες και μελανιές; Δεν με νοιάζει, δεν τις φοράω εγώ.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω χάσει τα κλειδάκια και έχω ξεπέσει στις γραβάτες μου. (οι οποίες δεν γδέρνουν και τα κάγκελα του κρεβατιού)

     
     
  11. Frida

    Frida New Member

    προσωπικα προτιμω το σχοινι αλλα και οι Χειροπεδες, αν ξερεις να τις χρησιμοποιησεις δεν αφηνουν σημαδια. Ασε που εχουν ενα Hint παιχνιδιου.. μπορεις να πεις οτι εχεις χασει το κλειδι... να κανεις οτι ψαχνεις, να δειχνεις ανχομενος για 10 λεπτα. και μετα να απολαυσεις εναν πραγματικο βιασμούλη. μεχρι να δειτε τι θα κανετε....  )
     
  12. Iasonas

    Iasonas New Member

    Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Υπάρχουν και οι πανινες, που δεν αφήνουν σημάδια και βοηθούν αρκετά αυτούς που ειναι σχετικα νεοι/ες στην εμπειρια αυτη.