Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χειροπέδες και μελανιές

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος TheWildOne, στις 28 Ιουλίου 2006.

  1. orgasmatron

    orgasmatron New Member

    Re: Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    μονωτικό air condition = armaflex
    μονωτική ταινία = αυτοκόλλητη ταινία
     
  2. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Ευχαριστώ

    εκείνη την ώρα πάντα ξεχνάω να ρωτήσω πως τα λένε  
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Απάντηση: Χειροπέδες και μελανιές

    Νομιζω οτι αυτες ειναι οι καλυτερες:
     
     
  4. gothoula

    gothoula Regular Member

    ΓΙΑΤΙ?! Γιατί να αποφευχθούν οι μελανιές???
    Γενικά δεν την καταλαβαίνω την τακτική "δένω-δέρνω αλλά προσέχω να μην της αφήσω σημάδια" Μα αυτά είναι που θα την κάνουν να τα ξαναζεί όλα ξανά και ξανά τις επόμενες μέρες! (τουλάχιστον)

    Πάω πάσο βέβαια για την περίπτωση που τα σημάδια δεν κρύβονται με ενδυμασία-αξεσουάρ όταν είναι αναγκαία η διακριτική και "φυσιολογική" παρουσία σε εργασιακό και κοινωνικό περιβάλλον.

    Συγνώμη που δεν απαντάω στο ερώτημα!
     
  5. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Απάντηση: Re: Χειροπέδες και μελανιές

    Εχει διαφορά το "σημαδια" απο το "σπασμενα κοκκαλα, εξαρθρώσεις, μολύνσεις"
    και σαν s/m switch [που σημαινει οτι γνωριζω και τις 2 πλευρες] ειναι προτιμοτερο να μπορεις να δεσεις/δεθεις και αυριο, απο το να πρεπει να περιμενεις καμια εβδομαδα να θεραπευθουν οι μόλωπες.

    Τελος ειναι πολυ πιο καυλωτικός ο περιορισμός κινήσεων χαρη στην περιοριστικότητα των δεσμών, απ'οτι χαρη στην περιοριστηκότητα λογω φοβου τραυματισμού. Με αλλα λόγια οταν ο μαζο τραβα τα δεσμά με ολη του/της τη δυναμη και δεν σείονται ειναι πιο καυλωτικό αποτι οταν τραβαει τις μπατσοχειροπέδες αλλα δε βαζει δυναμη γιατι μπορει να τραυματίστει. Αλλα και παλι, ισως εμενα να μου φαινεται ετσι...
     
  6. FZTASH

    FZTASH Regular Member

    Όσες φορές μου έχουν χρησιμοποιηθεί χειροπέδες, πάντα μου αφήνουν έντονες κοκκινίλες-μελανιές
    ακόμα και μικρά κοψίματα. Γενικά δεν έχω πρόβλημα με τα σημάδια, αλλά δεν είναι και πολύ εύκολο να κρύψεις τα σημάδια από τις χειροπέδες στους καρπούς.....Σημάδια μου αφήνουν και οι "πραγματικές" και οι "ψεύτικες"- φτηνές, μάλλον έχω ευαίσθητο δέρμα (;;;; 
    Προτιμώ σχοινιά και δερμάτινα δεσμά με τα οποία υπάρχουν και πολλοί συνδυασμοί δεσίματος και μπορεί κάποιος να πειραματιστεί με αυτούς.
     
  7. danai

    danai Regular Member

    Απάντηση: Re: Χειροπέδες και μελανιές

    Αυτή είναι η ουσία. Νόμιζα ότι για τέτοιες περιπτώσεις (που αφορούν κι'εμένα) συζητάμε. Άρα το γιατί δεν έχει νόημα.