Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

-" Χτύπα σκλάβε !" -"Μάλιστα πασά μου!"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 9 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Ερώτηση προς Κυρίαρχους/Κυριαρχικούς:

    Έχετε δοκιμάσει να αναθέσετε στον σκλάβο/υποτακτικό σας να λειτουργήσει ως Κυριαρχικός σε άλλον υποτακτικό;

    Θα θέλατε να το κάνετε;

    Ως προς το πρώτο ερώτημα:

    -Γιατί το κάνατε;
    -Τι αποκομίσατε;
    -Πως ένιωσε ο υ/σ σας;
    -Άλλαξε κάτι στις συνεδρίες σας;

    Ως προς το δεύτερο ερώτημα :

    -Γιατί θα το κάνατε ή δε θα το κάνατε;

    Ανάλογα μπορούν να απαντήσουν και οι υποτακτικοί που έχουν λειτουργήσει έτσι κατ΄εντολή του Κυρίαρχου/Κυριαρχικού τους.. Μπορούν να συμπεριληφθούν και απλά games σε play parties  

    Αυτά  
     
    Last edited: 9 Φεβρουαρίου 2009
  2. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: -" Χτύπα σκλάβε !" -"Μάλιστα πασά μου!"

    Εγώ κάνω ότι μου πει ο Αφέντης μου και περνάω υπέροχα ικανοποιόντας τις επιθυμίες Του. Αυτός είναι και ο λόγος που το έκανα.
    Το τί αποκόμισα τώρα; Περίεργο συναίσθημα. Κάποια στιγμή αισθάνθηκα κάβλα αλλά δεν ξέρω αν ήταν από αυτή καθαυτή την πράξη ή επειδή ικανοποιούσα την επιθυμία του Αφέντη μου.
    Κανένα παιχνίδι δεν αλλάζει τη θέση που έχω θέσει για τον Αφέντη μου.
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Έχω κάνει σχετική μνεία σε σχέσεις μεταξύ υποτακτικών ανδρών στο bullet 1 αυτού του post:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t6609/#post227538

    Πιστεύω ότι θα είχε νόημα να διευκρινιστεί αν γίνεται λόγος για kinky play μεταξύ ενός/μίας Top και δύο bottom, ή για έναν/μία Master και δύο slaves.

    Η απάντησή μου στο πρώτο ερώτημά σου είναι αρνητική. Και η αιτιολογία είναι πως κάτι τέτοιο δεν θα μου προσέφερε κάτι.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: -" Χτύπα σκλάβε !" -"Μάλιστα πασά μου!"

    Το επαναφέρω..
     
  5. memistress

    memistress Regular Member

    Παιδια ειστε ολοι υπεροχοι τα θεματα τα οποια θυγετε ειναι απιστευτα κ πολυ δυσκολο να μην σχολιαστουν!!λοιπον πιστευω πως σε ενα αφεντη η μια αφεντρα η ικανοποιηση να βλεπουν τον σκλαβο τουσ να προσπαθει να παρει την κυριαρχη θεση ειναι πραγματικα η υπερτατη απολαυση εφοσων τουσ δινεται η ευκαιρια να καταπνικσουν κ να διαλυσουν καθε ειδοσ εξεγερσησ επιδικνυοντασ ακομη περισσοτερο την κυριαρχια τουσ!!!!!!!φιλια!
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: -" Χτύπα σκλάβε !" -"Μάλιστα πασά μου!"

    Το να έβαζα κάποιον υποτακτικό να λειτουργήσει σε κάποιον άλλο κυριαρχικά ,είναι φαντασίωση για ' μένα.
    Πέραν της αυτονόητης δεσποτικής μου ικανοποίησης και της απόλαυσης του kinky παιχνιδιού,λοιποί λόγοι:

    -ο Κ-υποτακτικός μέσα από τις δραστηριότητες του θα αφήσει να διαφανούν οι (D/s ή kinky)επιθυμίες του ή τα απωθημένα του.
    -κατα συνέπεια θα γεννιόντουσαν και σε ΄μένα νέες επιθυμίες.
    -ο τρόπος που θα χειριστεί τον άλλο υποτακτικό θα δείξει πως αντιμετωπίζει ο ίδιος την ιδιαιτερότητα του.
    -παράλληλα θα συνειδητοποιούσα και εγώ πράγματα γύρω απ΄αυτήν την ιδιαιτερότητα μου..
    -θα έβλεπα μια άλλη διάσταση της χρήσης των ορίων..(αυτό δεν επιθυμώ να το επεξηγήσω)

    Και γενικά ως άνθρωπος που πάντα ερευνώ το κάθε βίωμα μου,πιστεύω πως θα ανακάλυπτα πολλά πράγματα -που αυτή τη στιγμή δεν τα γνωρίζω ελλείψει της συγκεκριμένης εμπειρίας- όχι μόνο γύρω από τον Κυρίαρχο ή τον υποτακτικό,αλλά γύρω από τον άνθρωπο..
     
  7. Emma

    Emma Contributor

    Ιncomplete_ στο συγκεκριμένο νήμα θέλεις να συζητηθούν μόνο οι περιπτώσεις που κάτι τέτοιο γίνεται κατόπιν διαταγής του Κ;
    (καθώς έχω κάτι άλλο -παρόμοιο- στο μυαλό μου αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο νήμα στο οποίο να έχει ερωτηθεί ή/και συζητηθεί)
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: -" Χτύπα σκλάβε !" -"Μάλιστα πασά μου!"

    Ω ναι..