Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χτύπημα στην κοιλιά

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Equestriangirl, στις 8 Νοεμβρίου 2022.

  1. Equestriangirl

    Equestriangirl New Member

    Καλησπέρα σε όλους! Είμαι κοπέλα (κυρίως straight) που γενικά δυσκολεύομαι να βρω dominant σύντροφο. Πριν λίγο καιρό βέβαια είχα μια εμπειρία με έναν domi ο οποίος με εισήγαγε στον κόσμο του belly punching. Μου εξήγησε πως ένα χτύπημα στο στομάχι (κυρίως στην άνω πλευρα της κοιλιάς π.χ στομαχι-διαφραγμα), σου κόβει την ανάσα και αυτή η μικρή ασφυξία προκαλεί μια ευφορία-καυλα. Με τα πολλά, δοκίμασα και εχω να πω ότι είχε ένα δίκιο, ως sub ένιωσα μια ηδονή παρόμοια με ένα χαστούκι. Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι παρόμοιο. Έχει καποιος/κάποια άλλη από εσάς παρόμοια εμπειρία η ακούσει κάτι παρόμοιο?

    Ευχαριστώ
     
  2. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Σαν το χαστούκι το σωστό, το σπινθηροβολο, που κανει αντιλαλο στο δωματιο, το ορθοδοξο... δεν έχει!
     
  3. n0m3rcy

    n0m3rcy La luz se fue... de vuelta a la oscuridad Premium Member

    Προσωπικά χαστούκια και flogging έχω δώσει σε κοιλιά και ήταν όμορφο το αποτέλεσμα. Τώρα μπουνιά έχω δει σε βίντεο αλλά η κοιλιά είχε six pack και φάνηκε να αντέχει άλλα ίσως είναι ενδιαφέρον
     
  4. Pandom

    Pandom New Member

    Είναι επικίνδυνα τα χτυπήματα στην κοιλιά, στομάχι. Καλό είναι να αποφεύγονται εκτός αν το ζευγάρι ξέρει τι κανει κ πώς να εκτελεστεί το χτύπημα. Υπάρχουν πολλά ζωτικής σημασίας όργανα στην ευρύτερη περιοχή που μπορούν να πάθουν μεγάλη ζημιά. Επιτρέπονται χτυπήματα σε περιοχές που καλύπτονται με μεγάλες μυϊκές ομάδες όπως γλουτοί, δικέφαλοι, τετρακέφαλοι, πλάι των ώμων, ψιλά στην πλάτη.
    Θέλει μεγάλη προσοχή στις σφαλιάρες προσώπου και στην περιοχή της κοιλιάς. Σε άλλα σημεία όπως χαμηλά στην πλάτη απαγορεύονται εντελώς.
     
    Last edited: 10 Νοεμβρίου 2022
  5. Equestriangirl

    Equestriangirl New Member

    Με 6 pack είναι καλά αλλά αν δεν έχεις (σαν εμενα), τρως μια και διπλωνεις στα δύο. Έχεις δίκιο ότι είναι επικίνδυνο σπορ αλλά...
     
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Η τεχνογνωσία του χειριστή παίζει μεγάλο ρόλο σε αυτές τις πρακτικές. Είναι κάτι σαν τον έλεγχο αναπνοής με πίεση στον λαιμό ή βύθιση σε νερό.

    Αν δεν αντιλαμβάνεσαι τα όρια του υ μέλους, μπορεί να έχεις κακά αποτελέσματα. Σε κάποιες περιπτώσεις, πολύ κακά.
     
  7. n0m3rcy

    n0m3rcy La luz se fue... de vuelta a la oscuridad Premium Member

    Ε τότε ή απλά αποφεύγεις να είσαι ο "σάκος" στα λάθος χέρια ή γράφεσαι πυγμαχία.
     
  8. james laskaris

    james laskaris New Member

    Το φετίχ μπορεί να έχει και παραλλαγές , όπως τοπική πίεση-ζούλιγμα στην περιοχή (ελαφρυά-μετρια-δυνατή) , χαστούκισμα , έντονο βαθύ μασάζ.
    Απολήξεις στην περιοχή μπορεί να επισπεύσουν και ταυτόχρονα να εντείνουν τον οργασμό. Φυσικά όταν περνάμε σε χτυπήματα αυτά θέλουν έλεγχο
    και προοδευτικότητα έντασης ,ειδικά όταν τα όρια είναι άγνωστα.
     
  9. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    ποτε στην κοιλια ........στο κολο και στα μπουτια ριξε οσες θες δεν προκαλουν μονιμη βλαβη............ πονος σημαδια κλαμα πολλες φορες αλλα περνανε
     
  10. θα μπορουσα να σς εξυπηρετησω αλλα ειμαι λιγο νεος στον χωρο,απολαμβανω κατι φετιχ τετοιου τυπου αλλα μια διευκρίνιση,αν θες να πονεσεις,χτυπα συκωτι,ειναι ακριβως κατω απτα πλευρα στα δεξια!
     
  11. skia

    skia Contributor

    Εγώ πάλι έχω ακούσει για κάτι άσχετους που το παίζουν γνώστες και δεν ξέρουν πού παν τα 4.....