Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Χωρίς καμιά συναίνεση, θα σου τραβήξω ένεση!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Master Electro-pain, στις 16 Δεκεμβρίου 2019.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το κλύσμα με σιλικόνη να δεις    
     
  2. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Μιλήσατε για υποδόρια εκχυση σε σχέση με υπέρταση και αφυδάτωση. Σε αυτό απάντησα.
    Όσο αφορά την ενδοφλέβια λησμονειτε μου φαίνεται την επίδραση του νατρίου στα εγκεφαλικά κύτταρα εάν δεν τηρηθεί αυστηρά ο χρόνος επαναφοράς του στα φυσιολογικά όρια.

    Η ινσουλίνη δεν καταστρέφει τη γλυκόζη, κάτι καταλαβαίνω από αυτό που λέτε αλλά δεν...

    Υ. γ. @lizard_ Φυστικακια?   
     
  3. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Ζεστή να φτιάξουμε εκμαγεια για σοκολατακια?   
     
    Σοκολατακι κύριε πρέσβη μας?  
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Mpaxari είπα ότι γνωρίζω και έχω δει στην πράξη. Δεν είναι σκοπός μου να γίνει αντιδικία ούτε ήμαστε δικαστήριο ούτε προσπαθώ να πείσω κανέναν. Δεν είναι ιατρικό φόρουμ εξάλλου. Ενήλικες άνθρωποι ήμαστε, ο καθένας ότι κρίνει καλύτερο.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Χωρίς κανένα πείσμα θα σου πατήσω κλύσμα, για να είμαστε στο πνεύμα του τοπικ.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  7. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Καμία αντιδικία. Είπατε κάτι που αφορά πρακτικές του bdsm, σε αυτό απάντησα.
    Εσείς βάλατε στη συζήτηση τη ενδοφλέβια εκχυση απευθυνόμενη σε εμένα και σας απάντησα.
    Απαντήσεις βασισμένες σε τεκμηριωμένη γνώση και πρακτική.

    @Arioch κανένα πρόβλημα, υπό δύο προϋποθέσεις, επιλέγω εγώ το κλύσμα και καθαρίζεις εσύ....  
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    ενίοτε ούτε το κλύσμα φέρνει αποτέλεσμα.
    πετρωνει το νάτριο;
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    17.12.2019.
    Τι έχουμε σήμερα? 14.01.2020. Ούτε μήνας.

    Nuff said.
     
    Last edited: 14 Ιανουαρίου 2020
  10. Maurice De Saint

    Maurice De Saint Medical Play

  11. Alex L.

    Alex L. Το BDSM δεν είναι Kinky Sex είναι BDSM

    Πολύ ενδιαφέρον ποστ. Αρχικά διότι βλέπω ότι έχουν κάνει like στο ποστ άτομα που "θίγονται" από έναν απλό χαρακτηρισμό μη προσωποποιημένο και δηλώνουν ότι ο χαρακτηρισμός μπορεί να πληγώσει άτομα (ο χαρακτηρισμός υπήρχε σε δικό μου ποστ σε άλλο θέμα) και κάνουν like σε απλές οδηγίες που αν κάποιος δεν ξέρει τι κάνει μπορεί να προκαλέσει σοβαρές βλάβες στο άλλο άτομο. Μάλλον παίζει το Ελληνικό ότι ο φίλος μου πει είναι καλό και το υποστηρίζω.
    Τώρα επίσης καταλαβαίνω γιατί είχαν επίσης τόση ένσταση με τις τσόντες ή θεωρούσαν ότι ο Ντε Σαντ ήξερε τι είναι το BDSM.
    Α. Στις τσόντες υπάρχει συναίνεση άρα κατά την οπτική τους δεν είναι BDSM
    B. Ο Σαντ πρέσβευε μέσα από τα έργα του ότι η πραγματική Κυριαρχία είναι και το να μπορείς να σκοτώσεις, να καταστρέψεις τον/την εξουσιαζόμενο.
    Φυσικά τα πράγματα δεν είναι τόσο βαθυστόχαστα αλλά απλά, ότι ο φίλος μου πει είναι καλό και το υποστηρίζω.
     
  12. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Ο Stephen Hawkin είχε πει:
    « Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, είναι η ψευδαίσθηση της γνώσης»

    Το επιβεβαιώνετε σταθερά και με συνέπεια.

    I rest my case.